Spojte se s námi


Fotbal

Senzační návrat? Neymar by mohl zpět do klubu, v němž učaroval svět. Šéf brazilského celku prozradil, co je k tomu potřeba

Jako teenagerovi se mu věštila obrovská budoucnost. Měl se stát jedním z nejlepších hráčů historie a vyhrát několik Zlatých míčů. Svůj potenciál však Neymar nikdy plně nevyužil. Skvělé kariéře navzdory. Nyní je hráčem saúdskoarabského Al-Hilalu, ve hře je však velký comeback.

Publikováno

dne

Jako teenagerovi se mu věštila obrovská budoucnost. Měl se stát jedním z nejlepších hráčů historie a vyhrát několik Zlatých míčů. Svůj potenciál však Neymar nikdy plně nevyužil. Skvělé kariéře navzdory. Nyní je hráčem saúdskoarabského Al-Hilalu, ve hře je však velký comeback.

Psal se rok 2011. Neymar byl stále teprve 19letý mladík. Ještě nehrál v Evropě. Zářil v dresu brazilského Santosu. Přesto o něm už tehdy věděl celý svět. Extrémně talentovaný Brazilec bavil fanoušky svými finesami a neuvěřitelnými kousky.

Dával góly, sbíral asistence. Jeho technika brala dech. Nový Ronaldinho, nový Pelé? Věštila se mu obří budoucnost. Měl potenciál se zařadit mezi nejlepší hráče v historii. Získat několik Zlatých míčů. Ostatně už tehdy se umístil v první desítce ankety Ballon d’Or.

Teď se všem píše rok 2024, Neymar má 32 let a třebaže jeho kariéru nelze vnímat jako průšvih, rozhodně lze říci, že měl navíc. Měl však smůlu na zranění, nepomáhal si špatnými rozhodnutími, pochybuje se také o jeho životosprávě.

Na kontě nemá ani jeden Zlatý míč. Je však nejlepším střelcem v historii brazilské reprezentace, na kontě má téměř 30 trofejí. Navíc už hraje pouze v Saúdské Arábii za Al-Hilal. Respektive nehraje. Nastoupil jen do pěti utkání, pak se vážně zranil a ještě nějakou dobu bude mimo.

A co s ním bude dál? V celku z Rijádu má kontrakt do léta 2025, přesto se spekuluje o jeho další budoucnost. Ta by mohla být velmi zajímavá.

Uskuteční Neymar velkolepý návrat?

Neymar ani po odchodu z Brazílie nikdy nezanevřel za klub, který jej pro velký fotbal vychoval. Nikdy na Santos, odkud posléze odešel do Barcelony, z níž zamířil do PSG, neřekl nic špatného. Stále má brazilský celek v srdci.

Nedávno dokonce navštívil jeden ze zápasů svého někdejšího zaměstnavatele. Prezident Santosu Marcelo Teixeira navíc přiznal, že s hvězdným útočníkem absolvoval krátkou, nicméně klíčovou schůzku.

„Rozhovor byl velmi krátký, ale rychlé rozhovory jsou často ty nejúčinnější,“ vyjádřil se Teixeira pro ESPN Brazil dle serveru Goal.

Jestli dojde k velkému návratu? „Aby u nás mohl hrát, potřebuje se v první řadě pořádně uzdravit. Poté bude dále sbírat zkušenosti v Saúdské Arábii a pak může přijít,“ uzavřel téma s optimismem šéf brazilského klubu.

Pokud by se Neymar skutečně do Brazílie vrátil, byla by to velká bomba pro celý brazilský fotbal. Tamní soutěž a zejména duely Santosu by rozhodně získaly na sledovanosti.

Zdroj: ESPN, Santos FC, Goal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené