Spojte se s námi


Fortuna liga

Jablonec posiluje! Přivedl naděje Plzně a Slovácka, navíc dotahuje transfer jihlavského esa. Přijde ještě někdo? Kdo odejde?

Publikováno

dne

V Jablonci ještě před rokem vládl neklid kvůli dotační kauze majitele Miroslava Pelty. Severočeský klub počítal každou korunu a šetřil. Proto přišli hráči hlavně na hostování, případně levné posily na pevný přestup. Uplynul rok a situace se razantně změnila. Jablonec si již pojistil Tomáše Holeše, který uplynulou sezonu hostoval z Hradce Králové, prodloužil smlouvu Tomáši Hübschmanovi a Vladimiru Jovovičovi, v zimě přišel Jan Chramosta za odcházejícího Ondřeje Mihálika. Kdo napodobí českého mládežnického reprezentanta a odejde za lepším? Kdo naopak přišel a kdo možná ještě přijde?

Bývalý předseda České fotbalové asociace Pelta se rozhodl, že svůj kádr více posílí než oslabí. Jak již dříve avizoval v rozhovoru pro Právo, pokud jeho celek postoupí do základní skupiny Evropské ligy, tak nebude muset prodávat a naopak dva až tři hráči přijdou. Zatím to ale vypadá, že příchozích bude daleko více.

Podepsali již Tomáš Břečka a Miloš Kratochvíl. První transfer nadějného středního obránce Slovácka Jablonec stál kolem deseti milionů korun, Kratochvíl vyšel asi o polovinu méně. Na cestě je Dávis Ikaunieks, o jehož přestupu do severočeského klubu je prakticky rozhodnuto.

Příchod lotyšského střelce se může stát překvapením léta. Očekávalo se, že Ikaunieks zamíří do jednoho ze tří českých top klubů, ale nakonec zamíří do Jablonce. Rozhodujícími faktory se podle slov samotného hráče staly fotbalové důvody – větší zájem o bývalého střelce Jihlavy a případný větší prostor v zápasech.

Většinu veřejnosti přesto překvapil. Jakkoliv částka sedmdesáti milionů korun za postup do hlavní části druhé nejprestižnější evropské soutěže je dosti vysoká, nepředpokládalo se, že bude Pelta ochoten dát za Ikauniekse milion eur. Tuto částku za svého střelce již v průběhu jara stanovil výkonný ředitel Vysočiny Jan Staněk.

Jablonečtí měli zájem i o Joela Kayambu z postupující Opavy, ale tento transfer naprosto vyloučilo vedení slezského klubu. Hovořilo se i o Davidu Hovorkovi. Na stopera Sparty již nezbylo ve svém stávajícím působišti místo, a tak přemýšlí o hostování v jiném klubu. Varianta přesunu do Jablonce ve hře stále je, ale pevný transfer je již vzhledem k příchodu Břečky vyloučený.

Jablonec pravděpodobně zvolí pouze kosmetické odchody a nikdo ze stěžejních hráčů neodejde. Za Michala Trávníka stanovil Pelta naprosto přemrštěnou částku padesáti milionů korun, což není Slavia, která se o českého reprezentanta zajímala, ochotna zaplatit. I proto člen sportovního představenstva Pražanů Jaroslav Tvrdík napsal na svůj Twitter, že vypadl ze seznamu případných vytipovaných posil.

Zájem byl i o křídelníky Vladimira Jovoviče a Josefa Masopusta, ale zde je již rozhodnuto, že stěžejní hráči mužstva z Jablonce neodejdou. Nejvíce nejistá situace panuje kolem Jaroslava Zeleného. Mladý levý bek na jaře zaujal agenty všech tří největších českých klubů. Největší zájem má Viktoria Plzeň, ale přestup Zeleného do Doosan Arény se zdá být v nedohlednu.

A to vypadá, že jediným oslabením kádru trenéra Petra Rady bude již v zimě podepsaný odchod stopera Luďka Pernici, který se bude hlásit na startu přípravy v Plzni.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.