Hašek by rád zahraniční angažmá. Proč nepřestoupil do Izraele? Ví vůbec, co chce?

Aktuálně volný hráč roztočil fotbalovou ruletu do ještě větších obrátek a myslí si, že jej na konci této jeho kauzy čeká velké vítězství. Jeho jednostranná výpověď smlouvy se Spartou, kterou doručila na fotbalovou asociaci hráčova zástupkyně Markéta Vochoska Haindlová, měla za následek to, že ho FAČR následně odregistrovala. Jedno zahraniční angažmá už měl prakticky domluvené a mohlo být po problému. Když jde něco dělat jednoduše, tak proč to dělat složitě?

Zdroj: sparta.cz

Teď mohl být hráčem izraelského špičkového týmu Maccabi Haifa a mohl mít po problémech. Jenže jen on sám ví, proč tuto smlouvu nepodepsal.

Nyní, když je Hašek volným hráčem, přichází pokus o další zahraniční angažmá. Přes kontakty své zástupkyně Markéty Vochoska Haidlové se dostane ke svému novému agentovi. Domluvil se se Souhairem Essikalem, který zastupuje hráče i z Premier League a ukončil smlouvu se svým dosavadním agentem Orhanem Dumanjičem. Ten sídlí v Bruselu, mluví pěti jazyky a tak není divu, že Martina Haška nebylo potřeba dvakrát přemlouvat ke změně agenta, který má takové renomé.

V normální fotbalové době by se snad nějaké zahraniční angažmá pro Haška našlo, ale i tak by ten určitý klub šel do veliké nejistoty, protože v tomto případě, i když už by to neřešily orgány fotbalové asociace České republiky, ale orgány FIFA, a to konkrétně FIFA DRC, tak výsledek by mohl být pro hráče jak pozitivní, tak negativní.

Navíc poslední slovo však v těchto případech mívá Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne, neboť Sparta Praha využije všech svých možností, aby se domohla podle sebe svých práv. No a tady se skrývá velké nebezpečí pro Haškův nový klub. Pokud totiž arbitráž rozhodne ve prospěch Sparty, tak bude platit nejen Martin Hašek, ale možná i jeho nový klub.

Teď v čase fotbalové přestávky navíc doba přestupům vůbec nepřeje, protože nikdo neví, jak dlouho tato přestávka kvůli pandemii koronaviru potrvá. Pokladny majitelů velkých klubů také nejsou bezedné a všichni budou šetřit každou korunu. Takže se spíše budou hráči muset uskrovňovat a řada z nich si bude muset hledat nové působiště, jestli ovšem nějaké najdou. No a i když se jim to povede, tak to určitě bude za mnohem menší částky, než jsou zvyklí.

Kdyby Hašek na začátku této své kauzy věděl, jaká nás čeká doba, tak by si možná všechno rozmyslel. Ovšem na kdyby se nehraje, a tak musí hrát ve sporu se Spartou vabank. Nic jiného mu totiž v dané situaci nezbývá, aby si mohl zachovat svou vlastní tvář. Ovšem pokud to bude stát mnoho peněz, tak to bude draze zaplacené hrdinství a velká zkušenost do dalšího fotbalového života.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.