Reklama

Extraliga v kostce: Berani i Hanáci jsou kompletní! Kolik diváků pustí vláda na hokej?

Zatímco tréninkové dávky na ledové ploše jsou víceméně v plném nasazení, najdou si kluby čas i na jiné aktivity. Nejdůležitější je však samozřejmě hokej! Od Zlína ani Olomouce jsme přes léto moc pohybu na přestupovém trhu neviděli, přesto hlavní trenéři hlásí, že jsou jejich kádry kompletní. Mimo to, hokejové kluby i fanoušci vyhlížejí, jak se bude mít situace kolem návštěvnosti, až se hokejové souboje opět rozjedou na plné obrátky.

  • Berani jsou kompletní! Alespoň takto prezentuje současné složení kádru hlavní kouč Zlína Robert Svoboda. Pravdou však je, že Ševci příliš neposílili. Příchody Němce, Tršky, Hejcmana a Mikúše spíš zalepily ztráty, které mužstvo po skončení poslední sezony hlásilo. Loni Berany svazovala řada zranění, proto posílili rehabilitační část, aby se případným nečekaným ztrátám v dalších měsících vyhnuli. Otázka však je, jestli bude tohle v nabitém ročníku, kdy bude v ohrožení i předposlední tým tabulky, stačit. Pozitivní zprávou je pokračování Tomáše Žižky, jenž se rozhodl pokračovat v hokejové kariéře ještě další rok.
  • Skromnější na trhu byla přes léto už jen Olomouc, přesto i ta hlásí kompletní složení týmu: „Myslíme si, že kádr máme složený velmi dobře. Musela by to být nějaká bomba,” řekl pro klubový web trenér Zdeněk Moták. Hanáci chtějí v dalším ročníku těžit právě z party, která už je dlouho pohromadě. Taky oni měli loni problémy s marodkou: „Všichni se snaží tvářit, že jsou v pořádku, tak doufejme, že jsou,” poznamenal Moták s úsměvem.
  • Podle nejnovějšího rozhodnutí vlády ČR by mohly od 1. srpna navštívit hokejové utkání až 3000 diváků, kteří splní jedno ze tří pravidel – testování, očkování, prodělání koronaviru). Nad rámec této kapacity by mohli stadiony doplnit další, ačkoliv pouze očkování diváci. Je však zatím více než měsíc do startu Extraligy. Při tempu, v jakém se u nás zákony mění, nemá zřejmě cenu ještě jakkoliv jásat. 
  • Karlovarská Energie se pokouší vyztužit obranné řady. Na měsíční hostování přichází zkušený finský obránce Patrik Parkkonen. Před třemi lety se objevil taky ve Znojmě. „Můj agent byl v kontaktu s týmem a říkal mi, že je možnost tu získat měsíční kontrakt, abych ukázal, co umím. Myslím, že to je výhodné pro obě strany. Byly i jiné nabídky, ale tato mi přišla nejlepší,“ řekl osmadvacetiletý rodák z Porvoo pro klubový web.
  • Oceláři mají za sebou dvě sportovní akce mimo led. Už v minulém souhrnu jsme vás informovali o chystaném výšlapu na Javorový společně s fanoušky. Akce se vydařila na jedničku, na beskydském vrcholku se na slunci lesknul i Masarykův pohár. Ve středu 28. července nasadili hráči Třince pro změnu kopačky. V nedaleké malé obci v Tošanovicích porazili místní tým poměrem 2:0.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené