Spojte se s námi


Fortuna liga

Druhý Čvančara, africký obr, talent Baníku i bývalý hráč Juventusu či Ajaxu! Jaké jsou zimní přestupové cíle Sparty a Slavie?

Sparta i Slavia, tedy obě pražská „S“, budou v lednu nejspíš hledat posily, které jim pomohou v boji o ligový titul. Po jakých hráčích dva odvěcí rivalové z hlavního města České republiky v zimní pauze půjdou?

Publikováno

dne

Sparta i Slavia, tedy obě pražská „S“, budou v lednu nejspíš hledat posily, které jim pomohou v boji o ligový titul. Po jakých hráčích dva odvěcí rivalové z hlavního města České republiky v zimní pauze půjdou?

Sparta Praha již projevila zájem o Joakima Perssona, jednadvacetiletého švédského útočníka z týmu IK Sirius. Mladý seveřan má ve svém klubu kontrakt platný až do června roku 2026.

Persson by ve Spartě mohl být konkurencí na hrotu pro Jana Kuchtu, jehož současné alternativy Victor Olatunji a Václav Sejk toho zatím v probíhající sezoně mnoho nepředvedly.

Stylem hry prý Persson připomíná Tomáše Čvančaru, fotbalistu, jenž z Letné odešel v létě, když zamířil na bundesligovou štaci do věhlasného německého celku Borussie Mönchengladbach.

Řešit možná bude Sparta, dříve či později, muset odchod současného kapitána Ladislava Krejčího, jenž figuruje v hledáčku několika španělských celků v čele s Realem Betis nebo FC Sevilla.

Nahradit by jej na Letné údajně mohl Karel Pojezný, dvaadvacetiletý stoper hrající za Baník Ostrava. Toho sparťané monitorují a zvažují mu dát šanci v případě, že se Krejčí skutečně rozhodne odejít.

Pozadu ovšem nebude chtít zůstat ani konkurent pražské Sparty Slavia. Sešívaní dýchají Spartě na záda v boji o ligový titul, letos jej však budou chtít svému věčnému rivalovi, na rozdíl od poslední sezony, uzmout.

Asi nejzálibněji Slavia hledí na jiného hráče ostravského Baníku, tím je nigerijský forvard Abdullahi Tanko, který by tak mohl putovat po stejné trase jako v létě Muhamed Tijani. Urostlý africký útočník letos táhne ofenzivu Ostravanů a má namířeno výš.

Dalším ofenzivní hráčem, o kterém se v poslední době v souvislosti se Slavií spekuluje, je nizozemský talent Mohamed Ihattaren, fotbalový enfant terrible, jenž naposledy působil v italském Juventusu Turín. Dříve hrál i za Ajax Amsterdam nebo Eindhoven.

Zdroje: Transfermarkt, iSport

Reklama

Oblíbené