Spojte se s námi


Fortuna liga

Slavia chce v lednu prodat svůj ofenzivní klenot! Zájem má Baník, ve hře je i zahraničí

Slavia Praha může už v zimním přestupovém období prodat ozdobu české ligy z Brazílie. Koupit ji může buď Baník Ostrava, který má eminentní zájem, nebo zámožnější kupec z ciziny. Možných variant je hned několik.

Publikováno

dne

Slavia Praha může už v zimním přestupovém období prodat ozdobu české ligy z Brazílie. Koupit ji může buď Baník Ostrava, který má eminentní zájem, nebo zámožnější kupec z ciziny. Možných variant je hned několik.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ewerton v letošním ročníku Fortuna ligy hostuje ze Slavie v ostravském Baníku, kde se zařadil mezi opory a je tahounem. Slezský klub by jej proto pochopitelně rád získal na trvalý přestup.

Jenže bude to mít těžké, Slavia sice není proti prodeji brazilské hvězdy, prodávat může dokonce už v zimě, nicméně naslouchat bude nejen nabídkám Baníku, ale také těm, které přijdou ze zahraničí.

Podle informací, které přinesl iSport, je dokonce prodej Ewertona v zimě do ciziny pro Slavii prioritou. Baník tak možná navzdory silnému zájmu ostrouhá a bude muset hledat jiného tvůrce hry.

To bude velmi náročné, neboť Ewerton je pro Ostravany opravdu klíčovým mužem s velkým herním dopadem. Letos se blýskl již pěti vstřelenými góly, k nimž navíc přidal také dvě gólové přihrávky.

Zájem z naší strany o jeho pokračování je. Do konce roku je ale na tahu Slavia a doposud na tohle téma žádné jednání neproběhlo,“ citují na iSportu tiskového mluvčího FC Baník Ostrava Marka Lorence.

Sešívaní by ovšem 26letého Brazilce podle všeho raději prodali za hranice, aby hráč neposílil konkurenci. Z ciziny by navíc mohlo přitéct jak více peněz pro Slavii, tak i pro samotného ligového fotbalistu.

Ewerton do Slavie dorazil vloni v létě poté, co prožil fantastickou sezonu 2021/2022 v Mladé Boleslavi, v jejímž dresu se v 34 duelech zapsal do statistik 11 vstřelenými brankami a šesti asistencemi.

Do Evropy odešel Ewerton z rodné Brazílie v roce 2016, tehdy opustil Sao Bernardo a stal se hráčem slovenského celku Zlaté Moravce-Vráble. V Česku nosil ještě dres Pardubic.

Zdroje: iSport, Livescore

Reklama

Oblíbené