Spojte se s námi

Fotbal

Dilema za 75 milionů eur aneb Ohromný přešlap, který Arsenal staví do nezáviděníhodné situace. Naštvaní začínají být i fanoušci

Mikel Arteta si vysnil hvězdnou zálohu ve složení Havertz – Rice – Ødegaard, ovšem tato vize začíná dostávat velké trhliny. Německý záložník předvádí otřesné výkony a trpělivost začíná docházet už i fanouškům, kteří se k němu po zápase s Brentfordem nepěkně vyjadřovali na sociálních sítích.

Publikováno

dne

Mikel Arteta si vysnil hvězdnou zálohu ve složení Havertz – Rice – Ødegaard, ovšem tato vize začíná dostávat velké trhliny. Německý záložník předvádí otřesné výkony a trpělivost začíná docházet už i fanouškům, kteří se k němu po zápase s Brentfordem nepěkně vyjadřovali na sociálních sítích.

Arsenal hraje opět v dobré pohodě a v aktuálním ročníku ještě neokusil hořkost porážky. Právě Kai Havertz měl být jedním z klíčových postav Gunners v cestě za ligovým titulem, tato myšlenka však dlouho nevydržela.

Po několika úvodních zápasech začal Arteta preferovat jiné hráče a když už dá 24letému záložníkovi příležitost, nedá se vůbec mluvit o tom, že by za to byl na konci zápasu rád.

Naopak Havertz to často kazí, což má čím dál více za efekt to, že přihrává na jistotu, kvůli čemuž ovšem na hřišti není. Německý talent by měl být právě tím, kdo vymýšlí zajímavé a překvapivé akce a je hrozbou pro obranu soupeře.

To ovšem vůbec neplatí a po středečním duelu, který Arsenal vyhrál nad Brentfordem 1:0, a Havertz odehrál celý zápas, se na něj snesla další vlna kritiky.

Fanoušci na sociálních sítích ho vůbec nešetřili. Někteří mírnější se poté vyjadřovali následovně: „Kai Havertz není dostatečně dobrý, vypadá ztraceně,“ komentoval jeho výkon fanoušek Gunners. „Kai Havertz se bojí míče, nemá žádné sebevědomí a nechodí do rizika,“ napsal další. „Bolí to dívat se na něj,“ vyjádřil se k jeho výkonu narovinu londýnský fanoušek.

Že se každý přestup nepovede, to se samozřejmě děje běžně, ovšem když za něj zaplatíte 75 milionů eur, tak už je to horší. Celá tato situace pak musí být nepříjemná především pro kouče Artetu.

Ten ví, že Havertz má ohromný potenciál, s nímž do Anglie odcházel. Chelsea v poslední době opravdu nefungovala a není tak divu, že německý záložník tolik nezářil. Arsenal je ovšem co se herní stránky týče na vysoké úrovni, ve spoluhráčích tedy problém nebude.

Arteta má tak nyní před sebou dilema, které bude těžké správně vyřešit. Havertz totiž potřebuje hrát, aby získal zpět své sebevědomí a předváděl to, proč za něj londýnský klub zaplatil takovou částku.

Jenomže Arsenal míří na nejvyšší příčky a nemůže si dovolit mít v týmu takovou brzdu, kterou rozhodně německý záložník představuje. Na konci budete vždy hodnocení dle statistik a útočného záložníka, který nemá po 9 zápasech na svém kontě ani gól či asistenci, nelze hodnotit pozitivně.

Osobně si troufám říci, že pakliže bychom se bavili o výrazně levnější posile, času na hřišti by dostával podstatně méně. Jenomže se tu bavíme o Havertzovi, který má velký potenciál, otázkou zůstává, zda unese to břemeno a dokáže ho naplnit.

Kevin De Bruyne či Mohamed Salah k tomu potřebovali na chvíli z Premier League odejít, aby se vrátili a stali se hvězdami, uvidíme proto, zda čeká podobný osud i rodáka z Aachenu.

Zdroj: Transfermarkt, Arsenal, Whoscored

Reklama

Oblíbené