Reklama

Deli ve Slavii nezůstane! Chce odejít za novou výzvou

Slavii nosím ve svém srdci, říká stoper Simon Deli » SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Simon Deli se vrátil v zimě do pražské Slavie, aby získal pravidelné herní vytížení a pomohl Slavii k obhajobě mistrovského titulu. Jeho půlroční hostování nemohlo dopadnout lépe. Devětadvacetiletý Deli přispěl k zisku doublu a účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy. I přes povedený půl rok nezůstane ve Slavii, protože chce odejít za novou výzvou.

Obránce z Pobřeží Slonoviny prožil velmi povedenou úvodní sezónu v dresu Brugg. Pomohl k zisku mistrovského titulu a účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Vedení Brugg očekávalo, že Deli naváže na povedené výkony i v nadcházející sezóně, ale to se bohužel nestalo. Zkušenému obránci se herně nedařilo, až to vyvrcholilo ke ztrátě místa v základní sestavě.

Deli dostal v zimě svolení od klubu, aby si našel hostování, kde dostane pravidelné herní vytížení. Blízko bylo jeho hostování ve Fenerbahce Istanbul, ale když se ozvala pražská Slavia, tak měl urostlý stoper hned jasno, kam půjde.

Oblíbenec slávistických fanoušků se vrátil do Edenu na půlroční hostování. Přispěl k doublu a účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy. Trenér Trpišovský byl s Delim spokojený a nebránil by se jeho setrvání v klubu, ale to by musel slevit ze svých finančních požadavků.

Pro samotného hráče je Slavia srdcovou záležitostí, ale stále je kmenovým hráčem Brugg. Rozhodl se vrátit do Belgie, kde bude chtít řešit svou budoucnost, která s největší pravděpodobností nebude již v Praze.

Pořád patřím Bruggám. Ve Slavii by byli rádi, kdybych zůstal, ale nemyslím si, že je to reálné. Mám chuť odejít někam jinam. Se Slavii jsem vyhrál všechno a už tam nemám výzvu. Myslím si, že je nejlepší odejít a jít někam za dalšími výzvami,” vyjádřil se Deli o své budoucnosti pro belgická média.

Deli se jednoznačně stal legendou pražské Slavie. V sešívaném dresu získal třikrát mistrovský titul a třikrát český pohár.

Zdroj: Voetbalkrant

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. 2,7 milionu měsíčně stoperovi? 32,4 milionu ročně za hráče? Správné rozhodnutí, Deli je dobrý hráč, ale ať si jde pro ty peníze jinam.

  2. No, zase tak moc nám k double nepomohl. Když ho bylo na jaře nejvíc potřeba tak si z Afriky přitáhl Covid a vůbec nehrál. Možná je pro jiné Slávisty (jako výše Millwall) na Slavii doma, ale za mě (50-letého skalního Slávistu) tam doma není. Je to jen nájemný fotbalista a to, že plácá nějaká česká slova jako “bráško” z něj odchovance nedělá. Btw, jestli teď dostával 2M měsíčně tak je spíš otázka proč mu tuhle gáži dávali. Myslím, že pravda bude taková, že mu takové peníze odmítli znova slíbit a on odmítl přijít do Prahy aby zde hrál za 500t/měs.

    • Přesně tak. Slavie si na sebe již nějaký ten pátek musí vydělávat sama. 2 mega měsíčně za hráče je v současný době úplný nesmysl, navíc v době nulových příjmů ze vstupného. To snad jedině u hráče, na kterém by stála hra nebo góly. Mág Trpišák si musí poradit z levnějších zdrojů a on si poradí. Jen to holt možná nedopadne na LM..

  3. Deli nezářil ani při hostování z Brugg.Kecy,že ve Slávii už nemá výzvu si může strčit někam….,jde o to,že by musel jít hodně dolů s penízkama.Slávie jeho odchodem nic neztratila,ba naopak.

  4. Srdcova záležitost haha tomu se musim smat.. pro me je to jen nenazranec, jeho dobrým výkonům už davno odzvonilo, jeho finanční podmínky jsou na jeho stávající “kvality” přemrštěné (co byl ve Slavií na hostování tak za me horší průměr) a ani bruggy ho chtit nebudou.. kdyby byl charakter a slavia by byla jeho srdeční záležitost tak se vrátí a bude hrat treba za ten milion.. takhle jsou to jen kecy co memaj váhu.. dik za tvoje předešlé služby, ale bez vydělávat jinam

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené