Covidová pauza Spartu posílila. Příbram odjíždí s krutou porážkou 4:0

Vynucená sedmnáctidenní pauza kvůli nákaze koronavirem se Spartě spíše hodila. Hráči si odpočinuli a dnes vletěli na Příbram v plné síle. Navíc se po zranění vrátil zpět reprezentant Adam Hložek, když do zápasu naskočil v 61. minutě

Zdroj: AC Sparta Praha

Proti Příbrami se prosadili Ladislav Krejčí mladší, Libor Kozák a střídající Adam Karabec. Vlastní branku si pak vstřelil v 90. minutě příbramský Jiří Mezera, jinak už svěřenci Pavla Horvátha další gól vstřelit nedokázali.

Speciální duel to byl pro výše zmiňovaného trenéra zelenočerných Pavla Horvátha. Pod svým dnešním rivalem, jmenovcem Pavlem Vrbou, strávil spoustu sezon v Plzni, kde během působení Vrby dělal Horváth i kapitána, později dokonce jeho asistenta.

Sparta i přes početnou absenci (chyběli např. Karlsson, Juliš nebo Štětina) byla aktivnějším mužstvem. Po centru záložníka Dočkala se k zakončení dostal stoper Hancko, jeho pokus ale zastavila tyč.

První branka utkání padla na Letné ve 33. minutě, když se prosadil hlavou záložník Krejčí mladší. Z Dočkalova rohu se též hlavou prosadil Kozák – 2:0.

Ještě do konce poločasu se málem z branky radoval také druhý Krejčí, jeho střelu ale vykopl stoper Příbrami z brankové čáry. Hosté si během prvního poločasu vypracovali jedinou zajímavou příležitost, kterou ale zblokoval Čelůstka.

V 61. minutě se na hřiště po zranění podíval Hložek, když poslední utkání odehrál v říjnu proti severočeskému celku z Jablonce. Proti Příbrami se dostal po nahrávce od Karabce do velké příležitosti, ale skórovat nedokázal.

V 81. minutě Sparta zvýšila už na 3:0, když si udělal Karabec z hráčů hostujícího celku kužele a efektivní střelou z vápna skóroval. V nastavení 2. poločasu se málem prosadil Hložek, ale Hanouskův centr si do brány cestu našel i tak. Srazil si ho tam totiž příbramský Mezera.

V následujícím kole se na Letné ukáže Plzeň, Příbram zavítá do Ostravy. Pro trenéra Vrbu to tak byla již 4 výhra ze 4 zápasů, do kterých pod ním Sparta naskočila.

Zdroj: Fortuna liga