Spojte se s námi


Chance Liga

Česká televize přichází o velké jméno! Proč bývalého ligového mistra už jako experta neuvidíte?

Česká televizi hlásí velkou ztrátu. Do studia ČT Sport už nebude docházet jedno velké jméno. Role komentátora a experta se vzdal někdejší výborný obránce a ligový mistr s pražskou Slavií. Proč se tak stalo?

Publikováno

dne

Česká televizi hlásí velkou ztrátu. Do studia ČT Sport už nebude docházet jedno velké jméno. Role komentátora a experta se vzdal někdejší výborný obránce a ligový mistr s pražskou Slavií. Proč se tak stalo?

Známe ho z obrazovek České televize, kde jako televizní expert glosoval nejrůznější fotbalové zápasy. Bývalý skvělý obránce a nyní trenér Martin Hyský se ovšem rozhodl s touto prací skončit. Věnovat se bude pouze trenérské činnosti.

Hyský si totiž od nadcházející sezony poprvé vyzkouší prvoligovou lavičku. Nedávno se stal trenérem Karviné. Ve videu publikovaném na klubovém webu navíc svůj konec v České televizi také oznámil. S informací přišel také portál inFotbal.cz

„Pomohl jsem klukům v České televizi na začátku mistrovství Evropy jenom první dva dny. Poprosil mě David Kozohorský. Jsem si plně vědom, že funkce trenéra Karviné se neslučuje s tím, aby člověk chodil komentovat nebo dělat experta do studia,“ říká Hyský.

Hyský vyhrál titul se Slavií a vedl jako trenér Vlašim

„V poslední době jsem činnost v televizi omezil, protože na profesionální úrovni to samozřejmě není úplně optimální. Já jsem člověk, který když něco dělá, tak to chce dělat naplno,“ dodal ve videoposelství Hyský.

Osmačtyřicetiletý rodák z Prahy za sebou má zajímavou hráčskou kariéru. V roce 1996 se stal mistrem ligy s pražskou Slavií, ale zahrál si také za Dynamo Moskva nebo německou Energii Cottbus.

Po zahájení trenérské kariéry se Hyský dlouho pohyboval u slávistické mládeže. Dalším logickým krokem byl posun do druhé ligy k týmu Vlašimi. Logickým proto, že v městě pod horou Blaník dlouhodobě působí řada sešívaných odchovanců.

Nyní čeká Hyského první výzva v nejvyšší soutěži. Karviná bude určitě patřit mezi aspiranty na sestup, takže dnes už bývalého televizního experta nečeká jednoduchá práce.

Zdroj: MFK Karviná, inFotbal.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.