Spojte se s námi

Fotbal

Brazilský fotbalový svaz žádá FIFU o blokování hráčů, které 5 klubů v Premier League odmítlo propustit

Premier League bez Brazilců? Vypadá to, že aspoň některým z nich teď FIFA udělí zákaz startu. Kluby, které nechtěly Brazilce kvůli karanténním opatřením pustit reprezentovat svou zemi, pravděpodobně přijdou o možnost tyto hráče nasazovat.

Publikováno

dne

Premier League bez Brazilců? Vypadá to, že aspoň některým z nich teď FIFA udělí zákaz startu. Kluby, které nechtěly Brazilce kvůli karanténním opatřením pustit reprezentovat svou zemi, pravděpodobně přijdou o možnost tyto hráče nasazovat mezi obdobím 10. – 14. září.

FIFA blokovala možnost výběru hráčů klubům, které jim neumožnily reprezentovat svou zemi. Toto se bude vztahovat na nadcházející kolo Premier League a úterní zápasy Ligy mistrů.

Bude to tedy znamenat, že Thiago Silva s Fredem nebudou moci zasáhnout ani do úterních zápasů nového ročníku Ligy mistrů.

Podle disciplinárního řádu FIFA by za porušení těchto sankcí hrozila nejen pokuta, ale i kontumace zápasu.

Nicméně je nejisté, co by se stalo v případě, že by trenéři Leedsu a Liverpoolu ve vzájemném duelu použili suspendované hráče.

Jakých klubů a hráčů se to týká?

Mělo by jít až o 5 týmů, které své svěřence nechtěly pustit na kvalifikační zápasy proti Peru a Argentině. Konkrétně o tyto:

Leeds: Raphinha

Manchester United: Fred

Chelsea: Thiago Silva

Manchester City: Ederson, Gabriel Jesus

Liverpool: Alisson, Fabinho a Roberto Firmino

Ze zákazu startu by měl být uvolněn pouze Richarlison, kvůli dobrým vztahům mezi brazilským svazem a samotným klubem.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené