Spojte se s námi


Evropská liga

Bez bláznění a se silnými standardkami. Vrací se na Letnou duch z doby Jozefa Chovance?

Po smolné prohře v Turecku (2:3) se Sparta chystá na čtvrteční odvetu s Galatasarayem. K postupu do osmifinále Evropské ligy by si měla pomoci hlavně standardními situacemi. Mluví se také o tom, že se na Letnou vrací duch Jozefa Chovance.

Publikováno

dne

Po smolné prohře v Turecku (2:3) se Sparta chystá na čtvrteční odvetu s Galatasarayem. K postupu do osmifinále Evropské ligy by si měla pomoci hlavně standardními situacemi. Mluví se také o tom, že se na Letnou vrací duch Jozefa Chovance.

„Sparta podala na Galatasaray skvělý výkon, který jsem od českého týmu v Evropě na hřišti soupeře dlouho neviděl. Bohužel ale příznivý výsledek nakonec neudrželi,“ řekl v podcastu Liga naruby redaktor Deníku Sport Michal Koštuřík.

Renomovaný novinář si myslí, že čtvrteční odveta bude extrémně těžká a svěřenci Briana Priskeho ji i kvůli absencím nezvládnou. Letenským totiž bude chybět hned trojice vykartovaných hráčů základní sestavy.

V podcastu zazněl také názor dalšího redaktora Sportu Jiřího Fejgla. Novinář, který se na Spartu specializuje, upozorňuje na atmosféru, která se kolem týmu a na letenských tribunách v poslední době vytvořila.

Duch Jozefa Chovance

„Nálada je ve Spartě velmi slušná, ale s výsledkem nemohou být spokojeni. Zápas v Istanbulu ale ukázal, že je Sparta už na dalším levelu a pomalu se blíží evropským výkonům Slavie,“ má jasno Fejgl s tím, že na Spartu se vrací duch z doby, kdy hrály legendy jako Jozef Chovanec.

Sparta ale nesmí zapomenout, že čelí hráčům skutečné evropské extratřídy. Například útočník Mauro Icardi dokáže dát branku doslova z ničeho. Právě kvalita Argentince, Driese Mertense, Wilfrieda Zahy či Kerema Akturkoglua může hrát ve prospěch Turků.

„Sparta nesmí bláznit. Nabitá Letná je požene za vítězstvím, ale nesmí hrát po celou dobu úplně otevřenou partii. Jistě budou v zápase pasáže, kdy by se mělo na Turky trochu počkat, jejich obrana určitě není stoprocentní,“ řekl v dalším pořadu Fotbal fokus podcast Jonáš Bartoš, také redaktor Deníku Sport.

Na rozdíl od kolegy Koštuříka Bartoš Spartě věří na postup, byť odveta bude extrémně náročná. Rozhodnout by mohly standardní situace, které mají svěřenci kouče Priskeho velmi silné. Škoda jen, že bude chybět vykartovaný kapitán Krejčí.

Výsledek se dozvíme ve čtvrtek večer. Sparta by si po skvělém výkonu v Turecku postup zasloužila. Hlavně nebláznit.

Zdroj: Liga naruby, Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.