Reklama

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem čtvrtfinále Ligy mistrů? Müller z Bayernu spustil demolici Barcelony

Korovinová pandemie přerušila fotbal na mnoho týdnů, nyní dohání, co se dá. A nejluxusnější klubová soutěž Liga mistrů doslova pádí, jediný souboj rozhodoval, kdo pronikne do semifinále. Portál ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, jako tradičně hledá nejlepšího hráče kola. A zraky odborníků logicky spočinuly na opory Bayernu Mnichov, jenž zničil slavnou Barcelonu neskutečným výpraskem 8:2.

Zdroj: Spox.com

Naprosto stejně to vnímá Karel Brettscheider, bookmaker sázková kanceláře Chance. „Dá se říci, že výběrem jakéhokoliv hráče Bayernu, který se zúčastnil demolice bezbranné Barcelony, nelze udělat chybu,“ konstatuje.

A pochopitelně ukázal na veličinu bavorského souboru. „Thomase Müllera volím proto, že patřil v mnichovské dechberoucí ofenzivě k nejvýraznějším článkům,“ dává hlas zkušenému třicetiletému ofenzivnímu hráči.

„Počínaje kombinací, zakončením a v neposlední řadě presinkem, který nenechal obranu zoufalých Katalánců vydechnout,“ vypočítává jeho přednosti.

Pro mistra světa z roku 2014 v Brazílii se rozhodl také Jan Stejskal, brankář československého výběru z MS 1990 v Itálii. „Je to komplexní fotbalista, pro Bayern nesmírně důležitý,“ vypichuje jeho pozici v kolektivu. „Umí dávat rozhodující góly,“ připomenul, že demolici domácí Brazílie 1:7 v semifinále světového šampionátu začal právě Müller. A pak Němci zvedli nad hlavou trofej pro fotbalové vládce planety.

Stálý člen poroty Erich Brabec také oceňuje kvality tohoto hráče. „Bylo jasné, že až se vrátí do základní sestavy, bude opět dávat góly, vždycky to uměl,“ říká přesvědčivě. Sám však by před Müllera vystrčil jiného člena bavorského týmu. „Thiago Alcântara,“ volí španělského záložníka rozeného v Itálii.

A samozřejmě svůj názor opírá o fakta. „I když gól nedal, chodí přes něj všechny akce, odvedl fantastický výkon. Je to duše i mozek týmu,“ zdůrazňuje Brabec. „Není divu, že se o něj zajímá anglický Liverpool a to by byla pro Bayern velká ztráta,“ prorokuje.

Ve čtvrtfinále nebylo o překvapení nouze. „Lyon zaskočil snad úplně všechny. Vyřadit Manchester City a takovým způsobem to už se cení,“ rozebírá Brabec. „Jeho hráči zaslouží obrovskou pochvalu,“ dodává.

Obrovskou formu však prokazuje německý gigant Bayern Mnichov. A v sázkové kanceláři Chance se stal nejvýraznějším favoritem na celkový triumf v Lize mistrů v kurzu 1,5:1.

Hlas poroty:

Erich Brabec: Thiago Alcântara (Bayern Mnichov)

Karel Brettscheider: Thomas Müller (Bayern Mnichov)

Jan Stejskal: Thomas Müller (Bayern Mnichov)

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené