Spojte se s námi


Evropská liga

Basilej se na vítězství pořádně nadřela, Apollon udolala až gólem v závěru

Publikováno

dne

Bez svého kapitána Marka Suchého se Basilej představila na domácím hřišti v roli jasného favorita proti kyperskému Apollonu. Utkání však bylo vyrovnanější, než se očekávalo. Basilej dokonce musela obracet skóre, o výhře 3:2 v závěru rozhodl stoper Cumart.

V prvním poločase byli diváci svědky jediného gólu, k radosti většině z nich padl do hostující brány. Běžela 7. minuta utkání, když se zblokovaná přihrávka odrazila k nohám van Wolfswinkela, který neměl problém poslat balón do odkryté brány.

Druhý poločas nabídl hned ve svém úvodu parádní obrat kyperského vícemistra. Dvě minuty po jeho zahájení se prosadil Maglica, jenž využil přesné přihrávky z pravé strany od Pedra. Než se stihli domácí vzpamatovat, tak prohrávali. O pouhé tři minuty později totiž Maglica vymyslel průnikovou přihrávku na Papoulise a ten sám před gólmanem nezaváhal.

Rázem to byla Basilej, která tahala za kratší konec provazu. S tím se ale nechtěl smířit van Wolfswinkel, který hlavičkou po rohovém kopu opět srovnal stav utkání. A i domácí se nakonec dočkali svého obratu, v 85. minutě zasadil rozhodující úder stoper Cumart, jenž se prosadil rovněž po rohovém kopu.

Švýcarský vícemistr udolal Apollon 3:2, ale nadřel se více, než se předpokládalo. Kyperský tým ukázal velkou bojovnost a do odvety rozhodně nepůjde v poraženeckém duchu, vždyť stačí dát první gól a misky vah se převáží na jeho stranu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.