Živé výsledky
  • COR
    COR
    CAP
    CAP
  • SUN
    SUN
    LEE
    LEE
  • COR
    COR
    CRU
    CRU
  • HEN
    HEN
    DAL
    DAL
  • FK
    FK
    PRO
    PRO
  • HLU
    HLU
    Zbr
    Zbr
  • KLA
    KLA
    BAN
    BAN
  • Wis
    Wis
    Wid
    Wid
  • ROK
    ROK
    HOR
    HOR
  • FRY
    FRY
    HRA
    HRA
  • KAR
    KAR
    Vla
    Vla
  • PRB
    PRB
    OPA
    OPA
  • VYS
    VYS
    HOS
    HOS
  • Ves
    Ves
    BEN
    BEN
  • TAB
    TAB
    DUK
    DUK
  • SPA
    SPA
    ZLI
    ZLI
  • Vål
    Vål
    HAM
    HAM
  • LUB
    LUB
    JAG
    JAG
  • BOD
    BOD
    LIL
    LIL
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR

Alkmaar herně převálcoval Spartu a vyhrál 2:1. Rozhodly dvě trefy Ira Parrotta, zářil Surovčík

Alkmaar herně převálcoval Spartu a vyhrál 2:1. Rozhodly dvě trefy Ira Parrotta, zářil Surovčík
Foto: AC Sparta Praha

První utkání osmifinále Konferenční ligy zavedlo pražskou Spartu do Alkmaaru. Pražané si z Nizozemska nakonec odvezli prohru 1:2, kterou zařídil dvěma zásahy Troy Parrott. Za hosty se prosadil premiérovou trefou Matyáš Vojta. Domácí navíc dvakrát trefili brankovou konstrukci.

  • Sparta vstoupila do osmifinále Konferenční ligy v Alkmaaru
  • Výhru 2:1 domácím zařídil dvěma zásahy Troy Parrott
  • Za Spartu zapsal premiérovou trefu Matyáš Vojta

Po nedělním výbuchu v derby si pražská Sparta chtěla napravit reputaci na evropské scéně. První utkání osmifinále Konferenční ligy zavedlo svěřence Briana Priskeho do Alkmaaru. Šestý celek Eredivisie se mezi nejlepších šestnáct týmů dostal přes arménský Noah a další kolo začal cennou výhrou 2:1.

Mužstvo ze Severního Holandska má na soupisce také ofenzivního záložníka Matěje Šína. Odchovanec Baníku Ostrava ale v poslední době téměř nehraje a od trenéra Leeroye Echtelda nedostal příležitost ani proti Letenským. Sparta vyrukovala v základní sestavě se stoperem Filipem Panákem, který v jarní části sezony ještě nenastoupil.

Sparta dostala první gól a ještě se jí zranil Ryneš

Sparta vstoupila do zápasu dobře a už v sedmé minutě se mohla ujmout vedení. Dorážka Matyáše Vojty ovšem kvůli péči jednoho z domácích obránců v síti neskončila. Hned vzápětí tvrdě střílel Andrew Irving, ale proti ráně pětadvacetiletého Skota se vyznamenal gólman s dlouhým jménem Rome-Jayden Owusu-Oduro.

V 19. minutě se rozehřál i Jakub Surovčík, Slovák pěkně vyrazil pohotovou ránu Svena Mijnanse. Fotbalisté Alkmaaru postupně přebírali iniciativu, což ve 25. minutě vyústilo ve velkou šanci Densa Kasiuse. Pokus nizozemského zadáka ale Surovčík zlikvidoval.

O čtyři minuty později už se ale domácí dostali do vedení. Pěknou přihrávku Ro-Zangelo Daala přesně umístil do branky Troy Parrott a bylo to 1:0.

VIDEO: Studená sprcha pro Spartu. Alkmaar poslal do vedení irský postrach české reprezentace

VIDEO: Studená sprcha pro Spartu. Alkmaar poslal do vedení irský postrach české reprezentace

Aby toho pro Letenské nebylo málo, tak se jim o chvíli později zranil Matěj Ryneš a na hřiště musel Emmanuel Uchenna. Ještě před odchodem do kabin navíc trefil Kasius levou tyč.

Vojta šikovně tečoval ránu Irvinga

Brian Priske poslal do druhé části čerstvou krev v podobě Siverta Mannsverka a Johna Mercada. Dánovi se to téměř okamžitě vyplatilo. Kaan Kairinen zahrál trestný kop, který se dostal i Irvingovi a ten vyslal další ze svých povedených střel. Do rány se postavil Vojta a tečoval ji do sítě. Zimní posila tak svou premiérovou brankou ve Spartě srovnala na 1:1.

AZ dokázalo Spartu výrazně přehrát

Domácí odpověděli pěknou akcí Daala, který se sice ocitl ve velkém vápně na zemi, ale rakouský sudí Gishamer to na penaltu neviděl. Hned vzápětí střílel z velkého vápna Isak Jensen, ale svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal. Později ho vystřídal Weslley Patati, jehož rána v 72. minutě orazítkovala břevno.

Další krásnou akci předvedl Kees Smit, Surovčík ovšem jeho přízemní pokus skvěle zlikvidoval. Alkmaar v závěru Sparťany zatlačil a nakonec se radoval ze zasloužené výhry. Daal našel ve vápně Parrotta a ten ukázal svůj instinkt střelce. Nizozemský celek tak bude mít v Praze mírnou výhodu.

Ze statistik každopádně jde znát velká převaha Alkmaaru. AZ vyslalo 27 střeleckých pokusů, z nichž 7 mířilo mezi tři tyče. Sparta měla střel pouze 6, bránu ohrozily 3 z nich. Rozdíl byl také ve statistice očekávaných gólů (xG), a to v poměru 4,04 ku 0,97 ve prospěch nizozemského mančaftu.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Další Čech za Součkem ve West Hamu? V Londýně se mluví o hvězdě Slavie

Další Čech za Součkem ve West Hamu? V Londýně se mluví o hvězdě Slavie