Reklama

Agent Vitíka si stěžuje na upřednostnění Panáka: Budoucnost Sparty se zdokonaluje na tribuně!

V prvním kole Fortuna ligy přivítala Sparta na Letné Sigmu Olomouc a kromě výsledku měli fanoušci letenských radost i z návratu dlouho zraněného Filipa Panáka. Tuto radost však úplně všichni nesdíleli.

Filip Panák přestoupil z Karviné do Sparty v roce 2019, do 24. července 2021 si však v rudém dresu nezahrál jediný soutěžní zápas.

Dvě těžké operace mu sebraly několik měsíců fotbalové kariéry, 25letý univerzál si prošel peklem, aby se dostal zpět na nejvyšší úroveň.

Loňskou sezónu se rozehrával v B-týmu, od léta začal přípravu u áčka. A Pavla Vrbu zaujal natolik, že jej zařadil do nominace pro první ligové kolo. Na úkor 18letého stopera Martina Vitíka, který sledoval utkání jen na tribuně. A to se rozhodně nelíbilo Davidu Nehodovi, agentovi mladého fotbalisty.

“Super no, a Martin Vitík (údajně velká budoucnost Sparty) se zdokonaluje na tribuně,” okomentoval na Twitteru příspěvek oslavujícího Filipa Panáka agent Nehoda.

“Filipovi přeji samozřejmě jen to nejlepší, ale tady se bavíme o profesionálním fotbale a Spartě, nikoliv o hezkém příběhu jednoho hráče. Sportovní aspekt by měl být priotitní. Můj názor, sorry,” nebyl Nehoda spokojený s upřednostněním Panáka v sestavě na úkor Vitíka.

Když fanoušek namítl, že jako jeho manažer měl možnost hráči zajistit větší herní vytížení, Nehoda nepřímo svedl vinu na Spartu. “Není to tak jednoduché, jak si myslíte. Bez souhlasu Sparty žádnou možnost nemám.”

Martin Vitík skutečně je momentálně spíše až čtvrtým stoperem v kádru, kde dostávají přednost Dávid Hancko, Lukáš Štetina a po návratu i reprezentant Ondřej Čelůstka. V utkání proti Sigmě Pavel Vrba do středu obranné čtveřice dokonce radši stáhl Ladislava Krejčího mladšího.

Zdroj: Twitter | David Nehoda

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tak že hrozí že Spartě zustanou na stoperu 2 pruměráci Štětina s Čelustkou a na zranění náchylní Hancko s Panákem ! Přitom Panák muže hrát na postu Pavelky který je zcela pruměrný ale musí hrát protože je to kámoš Dočkala…… Vitík potřebuje hrát pravydelně minimalně v B týmu Sparty – sezení na lavičce nebo tribuně je pro mladé talentované hráče špatně !!

  • No označit čtvrtfinalistu ME za průměrňáka na to je potřeba hodně vysoké seběvědomí !!!
   Můj dotaz-čím je podložené ?

   • Zcela pruměrnou hrou a výkony po celou dobu kdy je ve Spartě a na jaře doslova strašnými výkony ! Na ME Čelustkovy pomohla výborná forma Kalase ale i tam bylo vidět že rychlostně a obratností je tak na to hrát v Jablonci . ČR je na tom špatně když Čelustka hraje v základu repre…..

 2. Pravděpodobně by Vitík byl v utkání s Olomoucí pro tým prospěšnější než Štetina, který je zatím sběratelem žlutých karet. Vitík samozřejmě taky dělá chyby, ale sezením na tribuně se jich nezbaví. Proto bych dal v tomto případě přednost rychlejšímu a pohotovému hráči před tím zkušeným. Panák dostával možnost v béčku a do té doby s ním měla Sparta téměř nadlidskou trpělivost. Proto by měl prvně dostat šanci v přátelském nebo pohárovém utkání a teprve pak se posunout do ligy.

 3. Panák je kvalitativně výrazně lepší hráč než Vitík. Koneckonců p. Nehoda je v tomto trochu nesoudný, už takhle málem pohřbil Plechatého… Někdy by bylo vhodnější být trochu skromnější a trpělivý. Pokud na to Vitík bude mít, tak se tam dostane…. V opačném případě se ukáže, že to byla pouze jedna velká bublina.

 4. Klasická ukázka vměšování se hráčských agentů do práce trenérů. Nemá Panák jako agenta Pasku? Pak samozřejmě “silnější pes mrdá”!

 5. Závidět místo na hřišti hráči, kterej dva roky nehrál pro zranění, na to musí bejt žaludek. No ale tihle šmelináři s fotbalistama ho zajisté mají.

 6. Tvl tady se zase sešla skvadra odborníků. Ani jeden z vás nebyl ani na jednom jediném tréninku Sparty v této sezóně, ale všichni víte, kdo by měl hrát. Jste jen banda zoufalců, nýmandů a ubožáků, co si tady na někom jiným léčí své mindráky.

 7. Ještě dodám, že v druhý polovině jara Vitík v každým zápase, co hrál hořel jak papír a pravá strana obrany byl ve složení Wiesner – Vitík slušný průchoďák.

   • 1. On tam neměl kdo hrát když zdraví byli jen 2 stopeři (nepočítám Lischku s Plechatým, ty byli ještě horší než Vitík a taky už jsou oba pryč)
    2. Že pravá strana hořela viděl člověk i 15 dioptriemi, to je prostě fakt.
    3. Pokud mladej kluk hraje v základu Sparty, tak to bohatě stačí, aby byl v U21, to je prostě taky fakt, který pokud si za iks let ještě nezaregistroval, tak se divíj, že se vůbec k fotbalu vyjadřuješ, protože o něm víš h…

 8. Tady je vidět problém Sparty v přímém přenosu a sice, že trenérovi do toho kecá, každej přiblblej agent či manažer. Vitík není až zas takové hvězda, měli by ho ale pustit buď na hostování nebo do B, aby hrál.

 9. Souhlasím s názorem, že z Vitíka se dělala velká hvězda, ale bohužel je to jen průměrný ligový hráč. Má velké mezery v bránění a s orientací ve vápně. Pan Nehoda by se měl nad sebou zamyslet a spíše Vitíka orientovat do B týmu, aby se rozkoukal v dospělém fotbale, pokud by se ovšem dostal svojí výkonností na hřiště. Myslím, že není ideální mu plést v tomto věku hlavu tím, jak je dobrý a jakou má před sebou budoucnost. Podívejte se na Karabce, jak sbírá minutáž a je úplně jinde než Vitík.

 10. Vitík je supertalent našeho fotbalu. Má vše postavu rychlost,předvídavost i myšlení.
  O jeho karieru se jistě ve Spartě postarají. Loni dostal velkou příležitost- na jeho věk vynikající.
  Je to dnes v 17 obstojnej ligovej fotbalista- nejlepší defenzivní dorostenec od dob Tomáše Řepky,ale na Spartu si musí trochu počkat i Řepa začal ve Spartě po dvacítce !!!

 11. Pane Nehoda, pokud jste sledoval výkony vašeho svěřence Viníka, můžete být vůbec rád, že na Spartě tento hráč ještě je. Tento hráč na první ligu v žádném případě nemá. Filip Panák je svými výkony naprosto někde jinde a dokonce si myslím, že patří do základu Sparty. Viděl jsem všechny přípravné zápasy. !!!! Vitík zatím chyba za chybou a Martinovi by nejvíce pomohlo hostování, protože na Spartu zatím v žádném případě nemá.!!

 12. No jasan, že se mu to nelíbí. Agent parazituje, potřebuje kačky a prodat kamkoli za co nejvíc a je jedno co pak bude….má zaplaceno. Trenér trénuje a zodpovídá za bodíky….výsledky. A Vitík zatím žádná superstar není….B-čko ať hraje a při “železném” zdraví Hancka s Čelůstkou si i za A tým zahraje dost…..

 13. Prast jako uhod… Jeden větší nekopa, než druhej a oba tým jen oslabujou. Vyridte agentovi, at je rád, že ten jeho trouba, kterej mohl za 50% inkasovanych gólů ve Spartě, nehraje ve 2. lize, na kterou maximálně má

 14. Nehodo, jestli splácíš hypotéku, tak nezoufej příště ti ho posadí alespoň na lavičku a všichni budou spokojeni.

 15. …všude NE, ale mnohde ANO a zejména kolem reprezentace. Záleží na personě majitelů klubů a vedení svazu, takový Chvalovský byl s nimi rychle hotov, za Pelty měli ráj !

 16. Osobně hodně překvapuje,že Vítík je mimo,netvrdím jedoznačný základ ,docela s tím názorem agenta sohlasím nehledám v tom jeho zájem ,můj názor nevznikl nyní po dohadeh agenta!

  • Naopak je na tomhle případu hezky vidět proč je český fotbal tam, kde je. 1. DN se ohání “sportovní rovinou” a Spartou, přičemž je jasné, že o obojí mu jde až v poslední řadě. V případě Sparty pak naopak může být tohle tím, co způsobí rozkol v mužstvu. Protože pokud by mělo takové vyjádření na kabinu (zúčastněné) nějak zapůsobit, pozitivně to patrně nebude; 2. jak si vůbec může dovolit něco takového veřejně prezentovat? Neříkám, že bych s tím souhlasil, ale “chápal” bych to, kdyby takhle útočil na zahraniční hráče v kontextu doby nedávno minulé, že by cítil, že: a) jeho koni, b) mladému českému hráči zabírají místo všichni ti Mavubové, Kayové, atd., pak možná by se ještě v akci “za lepší český fotbal” dalo přimhouřit oko i za podobný komentář obdobně zainteresované osoby, ale plivat na druhého mladého kluka, notabene vyléčeného po těžkém úraze který je rád, že je rád a po prvním štěku si musí přečíst takové reakce? Jakým právem se takhle Nehoda vyjadřuje? Jestli má takové názory, ať si je pindá v hospodě u piva, ale nikoliv veřejně, pokud zastává podobnou funkci; 3. všechno je to tím “slavným” “českým prostředím”, “českou kabinou”,… profesionalita na všech úrovních nulová. Hráči si myslí, že jsou hvězdy, že mají své jisté a nemusí makat, když se jim na něco (obvykle místo v sestavě či minutáž) sáhne, cítí se ukřivděně, snaží si vydupat to svoje, shazují trenéra, nyní tedy i manažer který se neštítí zcela veřejně a nepokrytě na, ve své podstatě neškodný a povzbudivý tweet, nakydat špíny, co se jen vejde, atd.

   • … a to se nebavíme o tom, že by ho (Vitíka) Sparta zazdila na několik kol, aby měl Nehoda objektivně alespoň důvod se takto vyjadřovat. Ne, vybleje to po prvním kole a taktickém střídání daného hráče jako kdyby mu Vrba, potažmo Sparta zničila celou sezonu.

 17. Tady se řeší Panák a Vitík ale to hlavní chybí. Co vůbec na úkor těchto dvou dělá Štětina v základu a vůbec ve Spartě.

  • 👍 Přesně tak ! Štětina Vidheim Čelustka Dočkal Pavelka = hráči kteří na moderní rychlostní dynamický a přitom technický fotbal absolutně nemají a tam Spartu dlouhodobě tlačí bota + Sparta nemá vyloženého golového hroťáka typu Bony – Kweuke- Koler !!

 18. Panák byl v dresu Karviné před zraněním jedním z nejlépe hodnocených stoperův lize. On snad neprohrál hlavičkový souboj… Pak přišly promaroděné dva roky, a postupný návrat. Věřím, že až bude dostávat prostor, znovu se vrátí do své bývalé formy a svému současnému klubu pomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené