Spojte se s námi


Fotbal

Absolutní neúcta k legendě! Barcelona oznámila konec Xaviho, nahradí jej legenda Bayernu. Co na to fanoušci?

Jako na houpačce si musejí připadat fanoušci katalánského giganta. Ještě nedávno se celá Barcelona včetně prezidenta Joana Laporty radovala, že Xavi změnil své rozhodnutí a setrvá v klubu. Nyní se však karty obrátily a po sezoně dojde k výměně trenérů. Nahradit jej má legenda Bayernu.

Publikováno

dne

Jako na houpačce si musejí připadat fanoušci katalánského giganta. Ještě nedávno se celá Barcelona včetně prezidenta Joana Laporty radovala, že Xavi změnil své rozhodnutí a setrvá v klubu. Nyní se však karty obrátily a po sezoně dojde k výměně trenérů. Nahradit jej má legenda Bayernu.

Barcelona a Xavi Hernández v lednu oznámili, že po této sezoně dojde k ukončení vzájemné spolupráce, třebaže má klubová legenda stále platný kontrakt. Katalánský gigant tak začal hledat náhradu, jenže nenašel.

Bývalý vynikající záložník při vysvětlování svého kroku přiznal, že se pere s obrovským tlakem, omezenými možnostmi. Prezident klubu Joan Laporta nicméně doufal, že si nadějný kouč svůj krok promyslí. A stalo se tak.

Na konci dubna Barcelona oznámila, že Xavi bude v katalánském celku pokračovat i v další sezoně. Radost z toho měl Laporta, trenér, fanoušci. Navzdory složitým podmínkám si přeci jen 44letý stratég vedl více než solidně, postavil klub zpět na nohy, vyhrál titul, dal šanci novým mladým nadějím.

Jenomže o pár týdnů později je situace zase zcela odlišná. Xavi totiž veřejně prohlásil, že si nemůže přijít ze vedením klubu a říct si, že chce toho nebo toho hráče. Prozradil, že se musí zkrátka přizpůsobit situaci, s čímž byl ale smířený. A posléze se začalo mluvit o tom, že jej chce Barcelona odvolat.

Laportu údajně zklamal Xaviho přístup. Řešilo se, co bude dál. Nyní je jasno.

Barcelona bude mít nového kouče. Fanoušci zuří

Barcelona v pátek odpoledne na klubovém webu oznámila, že Xavi po sezoně v klubu končí. Legenda před sebou má poslední zápas, ten odkoučuje na půdě Sevilly. Podobně jako Lionel Messi se tedy nedočká záslužného a důstojného rozloučení s fanoušky.

Podle Fabrizia Romana nahradí někdejšího skvělého záložníka Hansi Flick, jenž dosáhl na treble s Bayernem Mnichov. Pro německého kouče byla Barcelona vysněným angažmá, kontrakt má podepsat do roku 2026.

Fanoušci ale horko těžko koušou, jak se klub zachoval k Xavimu. „Hanebný přístup ke klubové legendě. To je to, čím je Laporta známý. Nejdřív Messi, teď tohle,“ stojí v jednom z nejpopulárnějších komentářů pod oznámením katalánského celku.

„Přinutili jste ho zůstat jen kvůli tomu, abyste ho o pár týdnů později vyhodili. Absolutní neúcta. Laporta nemá žádný stud za to, jak nechal odejít Messiho a teď Xaviho,“ dodal další z příznivců.

Podobný názor se hodně opakuje. Laporty se nezastává vesměs nikdo. Fanoušci doufají, že se Xavi do klubu jednoho dne vrátí.

Zdroj: FC Barcelona, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.