Živé výsledky
  • PAN
    PAN
    HRV
    HRV
  • COL
    COL
    Dem
    Dem
  • CHE
    CHE
    CAN
    CAN
  • BIH
    BIH
    QAT
    QAT
  • SCO
    SCO
    BRA
    BRA
  • MAR
    MAR
    HTI
    HTI
  • ZAF
    ZAF
    KOR
    KOR
  • Čes
    Čes
    MEX
    MEX
  • ECU
    ECU
    Něm
    Něm
  • CUW
    CUW
    Pob
    Pob
  • JPN
    JPN
    SWE
    SWE
  • Tun
    Tun
    NLD
    NLD
  • TUR
    TUR
    USA
    USA
  • PRY
    PRY
    AUS
    AUS
  • QIN
    QIN
    Yun
    Yun
  • SEN
    SEN
    IRQ
    IRQ
  • NOR
    NOR
    FRA
    FRA
  • URY
    URY
    ESP
    ESP
  • CPV
    CPV
    SAU
    SAU
  • EGY
    EGY
    IRN
    IRN

Irové i Dánové se smějí českým výkonům na MS. Nezasloužíte si na šampionátu být, píší

Irové i Dánové se smějí českým výkonům na MS. Nezasloužíte si na šampionátu být, píší
Foto: Depositphotos

Komentář – Dosavadní výkony české reprezentace na MS ve fotbale 2026 nevzbudily ohlasy pouze v Česku, ale logicky i v zahraničí. Do kritiky se pouštějí třeba Irové s Dány, jejichž národní mužstva jsme šťastně vyřadili v březnové baráži. V obou zemích si fanoušci myslí, že si na turnaji nezasloužíme být.

  • Češi získali ze dvou zápasů na MS ve fotbale 2026 jeden bod
  • Fanoušci v Irsku i Dánsku české výkony kritizují
  • Podle jejich mínění si na turnaji nezasloužíme být

Je to slabota, o tom žádná. Výsledky a hlavně výkony českého národního týmu jsou na MS ve fotbale 2026 za očekáváním. Pouhý jeden bod ze svou zápasů staví Česko do role jednoho z nejslabších týmů turnaje, což navíc podtrhuje neatraktivní herní styl plný dlouhých nákopů a běhání bez míče.

Špatného rozpoložení našeho výběru si samozřejmě všímají i v zahraničí a nic pěkného o nás nepíší. Mezi nejviditelnější kritiky patří Irové a Dánové. Ještě aby ne, však právě jejich národní mužstva Češi vyřadili v březnové baráži.

Dvě upachtěné a velmi šťastné penaltové výhry leží fanouškům v těchto zemích i o tři měsíce později „v žaludku“. Českou bídu si tak v Irsku i Dánsku vychutnávají plnými doušky a nebojí se jí jasně označit i na sociálních sítích.

Irové píší o směšném týmu

„Směšný tým, směšný trenér. Hrát proti Jihoafrické republice s jedenácti hráči v obraně je ostuda. Běžte domů, na mistrovství světa prostě nemáte ani minimální úroveň,“ píše jeden z irských fanoušků pod příspěvkem, který na sociální síti X oznamuje remízu 1:1 s JAR.

Kritika míří hlavně na zastaralý herní styl, který nereflektuje moderní fotbalové trendy. Musíme uznat, že v porovnání s jinými zápasy jsou ty české opravdu nudné.

Už před startem šampionátu českou hru silně zkritizoval dánský deník Tipsbladet, na jeho webové mutaci se psalo o tom, že Češi žijí pouze z fyzické hry a standardních situací a chybí jim kreativita.

Proti tomu se bohužel nedá nic namítnout. V analýze se dokonce píše, že pokud soupeř ubrání standardní situace, bude mít relativně snadnou práci s omezeným ofenzivním repertoárem Česka.

Češi mohou obraz z MS ve fotbale 2026 zlepšit proti Mexiku

Pokud si v Irsku či Dánsku dali milovníci kopané tu práci a dívali se na české zápasy, museli kroutit hlavami. Z české kotliny se opravdu nemůžeme divit tomu, že jsou fanoušci těchto zemí dotčení a myslí si, že by jejich reprezentanti v zámoří předvedli lepší výkony. Snad jim to svěřenci Miroslava Koubka alespoň trochu vyvrátí v posledním duelu proti Mexiku.

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zlatý důchod, nebo klíčový tah? Bořil míří ze Slavie do Liberce, uniklá částka jeho platu šokuje

Zlatý důchod, nebo klíčový tah? Bořil míří ze Slavie do Liberce, uniklá částka jeho platu šokuje

Ve Slavii nechtěný, v cizině na roztrhání. Sešívané může v létě opustit jejich drahá posila z roku 2024

Ve Slavii nechtěný, v cizině na roztrhání. Sešívané může v létě opustit jejich drahá posila z roku 2024

Svědík hlásí zvučnou posilu! Zbrojovka ulovila sparťanský talent

Svědík hlásí zvučnou posilu! Zbrojovka ulovila sparťanský talent

Messi nebo Mbappé mohou překonat nedotknutelný rekord starý 68 let

Messi nebo Mbappé mohou překonat nedotknutelný rekord starý 68 let

Vyslouží si přestup do slavného klubu? Útočník Plzně zaujal v cizině

Vyslouží si přestup do slavného klubu? Útočník Plzně zaujal v cizině