Živé výsledky
  • COR
    COR
    REM
    REM
  • BOT
    BOT
    Vit
    Vit
  • KRA
    KRA
    BOH
    BOH
  • FC
    FC
    FK
    FK
  • PRO
    PRO
    TRI
    TRI
  • RAD
    RAD
    WIE
    WIE
  • KRO
    KRO
    TAB
    TAB
  • DUK
    DUK
    ARS
    ARS
  • STR
    STR
    VSE
    VSE
  • UST
    UST
    KLA
    KLA
  • VSE
    VSE
    HLU
    HLU
  • Vas
    Vas
    ORG
    ORG
  • POG
    POG
    LEG
    LEG
  • BUD
    BUD
    Hap
    Hap
  • VRA
    VRA
    HAV
    HAV
  • BOH
    BOH
    Uhe
    Uhe
  • SPA
    SPA
    MOR
    MOR
  • BLA
    BLA
    Vel
    Vel
  • Lus
    Lus
    ZFK
    ZFK
  • QIN
    QIN
    TIA
    TIA

Karabec táhne Hamburk za návratem mezi elitu. Místo návratu do Sparty preferuje setrvání v Německu, ale má to háček

Karabec táhne Hamburk za návratem mezi elitu. Místo návratu do Sparty preferuje setrvání v Německu, ale má to háček
Foto: Profimedia

Adam Karabec byl vždy vnímán jako velký talent. Že jej ale bude místo pražské Sparty muset naplno prokazovat ve slavném německém Hamburku, to by zřejmě před touto sezonou hádal málokdo. Teď tomu tak ovšem je. A že by se letenští měli na jeho návrat těšit? Sám hráč preferuje setrvání v HSV.

  • S návratem Hamburku mezi německou elitu to vypadá velmi nadějně
  • Velký podíl na tom má stále jen 21letý Adam Karabec
  • V Německu by rád zůstal i nadále, má to však háček

Sparta v něm vždy viděla velký potenciál. Jenže když jej měl Adam Karabec pravidelně ukazovat na nejvyšší úrovni, nedařilo se to. Záblesky geniality sice k vidění byly, ale stabilita výkonů pokulhávala. Nejedná se však o výjimku.

Talentů a zajímavých hráčů měl a má český fotbal mnoho, jenže z nějakého důvodu se je nedaří u nás zapracovat podle představ. A právě Karabec je jedním z příkladů. Poněkud překvapivě každopádně v létě odešel na hostování do druhé německé ligy.

Vyhlédl si jej slavný Hamburk. Tradiční celek byl dlouho jediným klubem v Bundeslize, který nehrál druhou ligu. Jenže od sestupu v roce 2018 se marně snaží vyškrábat zpět mezi elitu. Čtyřikrát skončil čtvrtý, dvakrát třetí.

HSV se ve své historii stalo šestkrát německým mistrem, třikrát v éře od založení Bundesligy. Mimo to třikrát vyhrálo německý pohár, v minulosti klub slavil také zisk trofeje v Poháru mistrů evropských zemí, tedy dřívější obdoby Ligy mistrů, či v Poháru vítězů pohárů.

Na zápasy tradičního celku pravidelně chodí velké návštěvy, v této sezoně je to více než 56 tisíc v průměru. Ale zpět k českému talentu. Karabec si evidentně působení v německém velkoklubu užívá. A daří se mu.

Adam Karabec chce zůstat v HSV, ale má to háček

Adam Karabec v létě oslaví své 22. narozeniny. A může je oslavit ve velkém stylu. Když vše půjde jako doposud, mohl by slavit postup HSV mezi elitu. Hamburk je po 25 kolech druhé ligy na prvním místě se ziskem 45 bodů.

Druhý Kolín má jen o bod méně, třetí Kaiserslautern je na 43 bodech. Čtvrtý Magdesburg a pátý Paderborn mají 40 bodů. Situace je tedy hodně vyrovnaná, k postupu je daleko.

Karabec ale o postup stojí. A dělá pro něj maximum. Nyní má na kontě ve 25 soutěžních utkáních 3 vstřelené góly a 7 asistencí. Podle serveru Sofascore patří mezi nejlepší hráče svého týmu, pyšní se průměrnou známkou 6,94.

A co bude dál? Fanoušci Sparty doufali, že kvalitní soutěží ostřílený talent, kterého v Německu přejmenovali na Karadonu, se vrátí na Letnou. Jenomže sám hráč o to možná zase tolik nestojí.

„Můj pocit, že chci v klubu zůstat, zesílil. Jsem tady spokojený, vyhovují mi spoluhráči, trenéři i fanoušci. Všechno si perfektně sedlo. Bylo by fantastické moci zůstat v Hamburku,“ vyjádřil se pro plátek Hamburger Morgenpost.

Dle svých slov přišel Karabec s cílem, aby více hrál. Jenže od svého příchodu má jako hlavní prioritu postup. Jeho možný přestup natrvalo do Hamburku má ale menší háček.

HSV sice může využít po sezoně opci, ta je ale poměrně vysoká. S bonusy by mohla vyšplhat na pět milionů eur a není jisté, že to bude chtít klub zaplatit.

Zdroj: Autorský článek, Hamburger Morgenpost

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Kolik Sparta zaplatí za Brunese? Padne rekord, na Letnou míří nejdražší posila v historii

Kolik Sparta zaplatí za Brunese? Padne rekord, na Letnou míří nejdražší posila v historii

Slavia má smůlu. Bratranec Haalanda míří na druhý břeh Vltavy, posílí Spartu

Slavia má smůlu. Bratranec Haalanda míří na druhý břeh Vltavy, posílí Spartu

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?