Živé výsledky
  • COR
    COR
    CAP
    CAP
  • SUN
    SUN
    LEE
    LEE
  • COR
    COR
    CRU
    CRU
  • HEN
    HEN
    DAL
    DAL
  • FK
    FK
    PRO
    PRO
  • HLU
    HLU
    Zbr
    Zbr
  • KLA
    KLA
    BAN
    BAN
  • Wis
    Wis
    Wid
    Wid
  • ROK
    ROK
    HOR
    HOR
  • FRY
    FRY
    HRA
    HRA
  • KAR
    KAR
    Vla
    Vla
  • PRB
    PRB
    OPA
    OPA
  • VYS
    VYS
    HOS
    HOS
  • Ves
    Ves
    BEN
    BEN
  • TAB
    TAB
    DUK
    DUK
  • SPA
    SPA
    ZLI
    ZLI
  • Vål
    Vål
    HAM
    HAM
  • LUB
    LUB
    JAG
    JAG
  • BOD
    BOD
    LIL
    LIL
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR

Odchod je blízko. Sparta zřejmě brzy přijde o svého středopolaře, namířeno má do Itálie

Odchod je blízko. Sparta zřejmě brzy přijde o svého středopolaře, namířeno má do Itálie
Foto: AC Sparta Praha

Velké posilování, které fanoušci očekávali, se úplně nekoná, byť už pražská Sparta představila tři nové tváře, respektive jednu spíše staronovou. A nedochází ani k úplnému výprodeji. Nicméně přesto je dle zahraničních médií minimálně jeden odchod z Letné na spadnutí.

  • Pražská Sparta se na přestupovém trhu pohybuje velmi uvážlivě
  • Nekoná se zběsilé nakupování, ani panické prodeje
  • Přesto by brzy Letnou mohl opustit minimálně jeden záložník

Sparta za sebou má nepovedený podzim. Čekalo se, že se mohou odchody Jana Kuchty, Ladislava Krejčího či Briana Priskeho projevit, jenže ne tolik, aby letenští měli co dělat, aby vůbec uhráli alespoň třetí místo. Jenže se tak děje. Navzdory tomu, že start sezony nevypadal vůbec zle.

Svěřenci Larse Friise si zpočátku vedli solidně. Kouč rotoval sestavu, ale na výsledcích se to neprojevovalo. Od října však přišla krize, jakou už mnozí nepamatují. Očekávalo se tedy, že v zimě dojde na Letné ke změnám. Tomáš Rosický však nepanikaří. Postupuje uvážlivě, trpělivě.

Velké posilování? Fanoušci v to doufali. Zatím však dorazili jen tři nové tváře. Konkrétně obránce Emmanuel Uchenna, záložník Magnus Kofod Andersen a starý známý Jan Kuchta, jenž v létě odešel. Z hostování se pak vrátili Patrik Vydra a Adam Ševínský.

Nekoná se ale ani nějaký velký výprodej. Nedávno se sice objevily nějaké spekulace, například taková, že by o Indrita Tuciho měl mít zájem Slovan Bratislava, zatím se ale nic nepotvrdilo. Nyní by se ale mohla situace pohnout u jiného fotbalisty. Sparta by mohla přijít o svého záložníka.

Přijde Sparta o Solbakkena?

Markus Solbakken přicházel na Letnou v lednu 2024 jako zajímavý prospekt. V té době mě 23 let, počítalo se s tím, že může výrazně pomoci záložní řadě pražského celku. Z norského Vikingu dorazil za více než 2 miliony eur.

Výsledek? Dosud se norský záložník neprosadil. Odehrál sice 39 soutěžních duelů s bilancí 1 vstřeleného gólu a 1 asistence, ale dodnes je žolíkem. Na hřišti za celý rok strávil pouze 1648 minut. To není mnoho. Čekalo se od něj více. Dostal prostor i čas na aklimatizaci, ale stále to není ono.

Brzy by se však mohl posunout o dům dál. Ze severu Evropy přes její střed může zamířit až na jih. Zájem je o něj v Itálii. Konkrétně se skloňuje jeho hostování v Toskánku, přesněji v celku ze slavného města Pisa.

Informují o tom jak renomovaný novinář Gianluca Di Marzio, tak portál Quotidiano Sportivo. Pisa prý Solbakkena sleduje od roku 2023. Za tu dobu o něm nasbírala mnoho informací a vidí v něm ideální posilu do středu zálohy.

Toskánský celek má zájem o hostování s opcí. Ta by měla být stejně vysoká jako suma, za kterou přicházel na Letnou. Sparta by tedy nebyla ve ztrátě. Ideální stav.

Pisa mimochodem nyní bojuje o postup mezi italskou elitu. V Serii B, druhé lize, je na druhém místě. Na lídra soutěže ze Sassuola ztrácí po 21 odehraných kolech pouze 3 body. Druhé místo znamená přímý postup.

Zdroj: Quotidiano Sportivo, Gianluca Di Marzio, Transfermarkt

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Mikloško zchladil stomilionovou hvězdu. Kričfaluši je podle něj pouze průměrný stoper

Mikloško zchladil stomilionovou hvězdu. Kričfaluši je podle něj pouze průměrný stoper