Živé výsledky
  • COR
    COR
    CAP
    CAP
  • SUN
    SUN
    LEE
    LEE
  • COR
    COR
    CRU
    CRU
  • HEN
    HEN
    DAL
    DAL
  • FK
    FK
    PRO
    PRO
  • HLU
    HLU
    Zbr
    Zbr
  • KLA
    KLA
    BAN
    BAN
  • Wis
    Wis
    Wid
    Wid
  • ROK
    ROK
    HOR
    HOR
  • FRY
    FRY
    HRA
    HRA
  • KAR
    KAR
    Vla
    Vla
  • PRB
    PRB
    OPA
    OPA
  • VYS
    VYS
    HOS
    HOS
  • Ves
    Ves
    BEN
    BEN
  • TAB
    TAB
    DUK
    DUK
  • SPA
    SPA
    ZLI
    ZLI
  • Vål
    Vål
    HAM
    HAM
  • LUB
    LUB
    JAG
    JAG
  • BOD
    BOD
    LIL
    LIL
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR

Sparta bez větších potíží porazila doma Zlín. Dvěma góly zápas rozhodl Birmančevič

Sparta bez větších potíží porazila doma Zlín. Dvěma góly zápas rozhodl Birmančevič
Zdroj: AC Sparta Praha

Před měsícem se negativním písmem zapsal do historie, od té doby se však hodně změnilo. Zlín se vzchopil a začal sbírat lepší výsledky. V neděli ovšem vyrazil do Prahy na Letnou, kde jej hostila Sparta. Ta si chtěla po utrápených výkonech napravit chuť a šlo to hned od úvodu utkání znát.

Psal se 21. říjen, když se Zlín zapsal do historie. Na domácí půdě prohrál s Mladou Boleslaví. Ale ne ledajak. Jednalo se o nejgólovější ligový zápas v historii samostatné České republiky. Středočeši jej ovládli vysoko 9:5.

Ten den rozhodl o osudu Pavla Vrby, kterého na postu hlavního trenéra moravského klubu nahradil Bronislav Červenka. Neznámý kouč vedl před Zlínem Kroměříž. Nečekalo se nic, nicméně ihned se jeho příchod podepsal na zlepšených výsledcích.

Ševci v dalších čtyřech zápasech napříč všemi soutěžemi neprohráli. Porazili Baník Ostrava či Pardubice, uhráli remízu se Sigmou Olomouc či s Jabloncem, uhráli tři čistá konta. Po reprezentační pauze je však čekala výzva dosud největší.

Moravský celek totiž na pražské Letné přivítala Sparta. Ta se v posledních duelech výkonnostně a herně trápila, nicméně výsledkově si nepočínala nějak speciálně špatně. Proti Zlínu ovšem měla jasný cíl. Vrátit se do výsledkové i herní pohody.

Sparta navíc potřebovala vyhrát i kvůli tomu, že ji v sobotu Slavia na chvíli předběhla v ligové tabulce, když se dostala na čelo s jednobodovým náskokem. O motivaci tedy bylo postaráno.

Sparta zvítězila díky trefám Birmančeviče

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je favorit a kdo je domácí tým. Už ve třetí minutě navíc Pražané otevřeli skóre utkání. Po přihrávce Jana Kuchty se totiž prosadil Veljko Birmančevič, tedy jeden z hlavních tahounů letenských.

https://twitter.com/DenikSport/status/1728833188506771896

Sparta celý první poločas dominovala. Byla více na míči, vytvářela si šance, dostávala se do střeleckých příležitostí. Jednobrankový náskok však nebyl ideální. Birmančevič ovšem poskytl svému týmu o něco pohodlnější pozici a ve 40. minutě si připsal další trefu.

Ve druhé půli už letenští neměli důvod se kamkoliv hnát, zatímco Zlín chtěl se zápasem ještě něco udělat, nicméně nic zásadního se už nestalo. Sparta kontrolovala míč a svému soupeři nic důležitého nedovolila. V poklidu si tak ustrážila vítězství 2:0.

Sparta tak vede ligu se 42 body. Druhá Slavia má o dva body méně. Třetí Slovácko má pouze 28 bodů. Zlín pak ztráta bodů díky výsledkům týmů v jeho okolí v tabulce příliš mrzet nemusí. České Budějovice, Pardubice i Karviná prohrály, jedenáctý Hradec Králové uhrál remízu a ševci na něj ztrácejí šest bodů. Na desáté Teplice ztrácí bodů devět.

Zdroj: Fortuna liga

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

„Prodali jste duši Infantinovi!“ Zahraniční fanoušci kritizují Česko a žádají náš vyhazov z UEFA

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování

Mikloško zchladil stomilionovou hvězdu. Kričfaluši je podle něj pouze průměrný stoper

Mikloško zchladil stomilionovou hvězdu. Kričfaluši je podle něj pouze průměrný stoper