Spojte se s námi

Fortuna liga

12. kolo HET ligy a podzimní počasí

Publikováno

dne

Dnešní předehrávkou Karviná-Plzeň začíná 12.kolo HET ligy. Hydrometeorologové hlásí déšť, mlhy i sníh, tedy ryze podzimní, částečně i zimní počasí. Věřme, že nezasáhne do dění na hřištích a kolo bude zdárně sehráno.

Karvinské čeká další těžký soupeř a po sedmi porážkách, těžkému losu, nelehký úkol. Plzeňští oproti tomu v tomto ligovém ročníku ještě neprohráli, mají velký náskok před Slávií, Spartou i ostatními a budou ho chtít jistě udržet. Tři body jsou proto nutností.

V sobotních zápasech hostí Brno Duklu a body potřebují oba týmy. V tomto zápase asi nepadne mnoho gólů i jeden však může pomoci k plnému zisku. Vypadá to však na bezbrankovou remízu.

Zápas Olomouce s Teplicemi naopak slibuje brankovou úrodu. Celky neuspěli v domácím poháru, možná se šetřili na ligu a zde předvedou kvalitní fotbal s útočnou hrou. Domácí by měli vyhrát, aby si udrželi horní patra v tabulce.

Podobný zápas by se měl odehrát v Liberci, v místním, krajovém derby s Jabloncem. Týmy se navzájem velmi dobře znají, těžké je vymýšlet  taktiku. Dobré je, že obě mužstva chtějí hrát kvalitní kopanou a ta by i zde měla vyhrát. Tvrdý zápas s dělbou bodů.

Bohemians se stále lepší. Proti Zlínu, který účinkuje na třech štacích a únava se již dostavuje, nebude mít jednoduchou práci, není asi ani favoritem. Kouzlo stadionu a fanoušků udělá své a body zůstanou ve vršovickém ďolíčku.

Tři nedělní zápasy zahájí v Mladé Boleslavi, které se vrací forma, mužstvo se stabilizuje a musí stoupat tabulkou. Měl by k tomu přispět i zápas s Jihlavou. Vysočina má velmi často jen pověstný kousek k bodům, ale nedaří se a dno tabulky musí tížit.

Na Slovácku se hraje velmi těžce. Bojovnost domácích a fanoušci, kteří ženou domácí vpřed, budou tvrdým oříškem i pro Slávii. Ta se však musí rehabilitovat za domácí prohru s Libercem a držet, či snížit náskok Plzně. Měla by povinně vyhrát. Bude to boj, ale podaří se.

Poslední nedělní zápas se odehraje na Letné. Opakování středečního zápasu s Baníkem Ostrava bude jistě chtít tentokrát vyhrát. Zdá se, že to začíná i lehce vřít ve vedení Sparty a přece jen by mohly nastat nepředpokládané změny.

K těm asi dojde opět v sestavě letenských, může nastoupit zcela jiná jedenáctka. Ta ověřená, Baníku, možná připepřená Milanem Barošem, však bude připravena tvrdě odolávat. Sparta vyhraje, ale jednoduché to nebude.

Blíží se listopadová, reprezentační přestávka bude chvilku čas na regeneraci sil k posledním, podzimním kolům. Mužstva by se měla prezentovat kvalitními výkony a dobrým fotbalem.

Reklama

Oblíbené