Zvolí si Cristiano Ronaldo také trenéra? Juventusu se však sázka na jedinou hvězdu nemusí vyplatit

Cristiano Ronaldo, fotbalová megastar ve službách Juventusu Turín, získal v tomto klubu výsadní postavení. Šéfové týmu s ním dokonce podle italského deníku Corriere della sport konzultují, jaké posily by si v mužstvu přál na příští sezónu, velké slovo tak bude mít také v otázce nového trenéra. Je správné sázet všechny karty na jediného hráče?

http://gty.im/1150568263

Trenér Massimiliano Allegri získal s Juventusem za pět let celkem 11 trofejí. Pětkrát získal trofej v Serii A, čtyřikrát v domácím poháru a dvakrát v superpoháru. Přestože za uplynulou pětiletku nevyhrál ani jednou Ligu mistrů, dovedl své svěřence hned dvakrát do finále. Ani výčet úspěchů však nestačil k dalšímu působení trenéra ve Staré dámě.

I když chtěl vůbec sám kouč v týmu pokračovat? Jaké byly asi jeho vztahy s Ronaldem, kterého management týmu staví do role nehrajícího asistenta trenéra? Něco naznačují i slova tohoto trenéra, že po vypuknutí „ronaldománie“, která nastala po příchodu portugalského reprezentanta do Turína. Trenér si stěžoval, že hru Juventusu netvoří jenom Ronaldo, jak prezentují média, ale také ostatní hráči. Allegri klade důraz na týmový duch mužstva, kde i ty největší hvězdy tvoří jeden kompaktní celek.

Před jmenováním nového trenéra není jasné, zda údajné posily vytipované Ronaldovi do kádru přijdou, každopádně krok vedení Juventusu ve sportovním světě nemá obdoby. Copak realizační tým Juventusu není schopen vybrat nové hráče sám? Nejen ve fotbale platí, že vsadit vše na jednu kartu se nemusí vyplatit. Důsledky této taktiky dnes lze pozorovat v případě madridského Bílého baletu, který po odchodu své hvězdy v La lize jen paběrkoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..