Spojte se s námi


Fortuna liga

Zvláštní žlutá karta pro Vindahla! Sudí Szikszay mu ji udělil během střídání, důvodem mělo být zdržování hry

Zápas Sparta vs. Slovácko byl posledním v 22. kole. Zatímco domácí do něj šli se dvěma porážkami v zádech, hosté s postupem v Evropské ligy v kapse. Nakonec se radovala Sparta, její fanoušci ale nechápali, za co dostal žlutou kartu gólman Peter Vindahl.

Publikováno

dne

Zápas Sparta vs. Slovácko byl posledním v 22. kole. Zatímco domácí do něj šli se dvěma porážkami v zádech, hosté s postupem v Evropské ligy v kapse. Nakonec se radovala Sparta, její fanoušci ale nechápali, za co dostal žlutou kartu gólman Peter Vindahl.

Slovácko nezažívá dobrý začátek jara. Tým trenéra Martina Svědíka prohrál všechny tři zápasy, po Pardubicích a Zlínu nestačil ani na Spartu, které se naopak daří nadmíru dobře a ve čtvrtek to potvrdila výhrou 4:1 nad Galatasaray.

Do zápasu se Slováckem nastoupila s několika změnami a panovaly obavy, aby to vůbec zvládla. Přeci jen obhajoba ligového titulu je pro většinu fanoušků důležitější než Evropská liga. V tomto ohledu se tedy obávali určitého podcenění.

Obavy byly pochopitelné, nakonec ale nikoliv správné. Sparta vyhrála 3:1, o její góly se postaralo trio Vitík – Birmančevič – Haraslín. Rozhodčí Ladislav Szikszay ale ve druhém poločase štval příznivce obou týmů.

Sudí Szikszay udělil zvláštní žlutou kartu

Zápis utkání se nebude rozhodčímu Szikszayovi psát lehce. V zápase totiž udělil celkem 12 žlutých karet, což na straně Sparty příští zápas nikterak neovlivní, Slovácko nicméně přišlo proti Karviné o Ciciliu s Juroškou, pro které to byla 4. žlutá karta v sezoně.

I Sparta se ovšem po jedné žluté kartě pořádně zlobila, a to v 67. minutě, když ji viděl gólman Peter Vindahl. Sparta v ten moment střídala a na hřiště přicházela trojice hráčů, rozhodčí ale během toho běžel právě za Vindahlem, který nechápal, co se děje.

Podobně na tom byl i trenér Brian Priske, který za protesty viděl taktéž žlutou kartu. Proč ale rozhodčí potrestal Vindahla za zdržování v přerušené hře? To ví asi jen on sám.

Informace jsou takové, že Vindahl odmítal připravit míč na rychlou rozehrávku. V takovém případě by ale rozhodně bylo od sudího lepší, pokud by s udělením počkal až po dostřídání.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.