Spojte se s námi


Fortuna liga

Změny ve sparťanském kádru – díl třináctý (Budínský)

Publikováno

dne

Sparta i těsně před začátkem sezóna dále zužuje kádr, byť už se v posledních dnech jedná o hráče velmi širšího kádru, neřku-li přímo rezervy. Po Konatém odchází i golman Viktor Budínský, který se upsal Baníku Ostrava.

Viktor Budinský zdroj fcb.cz

Zdroj: fcb.cz

 

Aktuálně čtyřiadvacetiletý slovenský brankář s Baníkem absolvoval prakticky celou zimní přípravu a všechna jednání směřovala k jeho přestupu. K tomu i přes různé prodlevy nakonec opravdu došlo a Baník tak po Janu Laštůvkovi přivedl další posilu přímo mezi tři tyče. Blíže k postu jedničky má samozřejmě zkušený Laštůvka. Je však pravdou, že vzhledem k věku a výkonnosti nemusí být Budínský v pozici dvojky příliš dlouho.

Budínský přišel do Sparty jako talent v roce 2016 z Vlašimi. Před Vlašimí oblékal dres Bánské Bystrice. Ve Spartě se Budínský neprosadil a brzy přišla na řadu dvě hostování v Bohemians 1905. Z toho druhého jej před zimní přestávkou Sparta stáhla a to právě z důvodu umožnění přípravy s Baníkem Ostrava a usnadnění přestupu.

 

Viktor Budínský za a-tým Sparty vlastně nikdy neastoupil. Nejvíce toho dosud ve své kariéře odehrál ve Vlašimi, v jejímž dresu má 32 startů a rovných 10 čistých kont. Na svém kontě má také jeden start za reprezentaci Slovenska U21.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.