Spojte se s námi


Fotbal

Nepříliš povedené angažmá pro slovenského brankáře. Za první tým nenastoupil, v klubu přesto strávil sedm let

Upřímně řečeno, tohle angažmá se příliš nepovedlo. Dnes sedmadvacetiletý Adam Jakubech měl v kariéře solidně našlápnuto. Ve dvaceti letech zamířil do Francie, kde se však do prvního týmu nedostal. Přesto v klubu strávil sedm let.

Publikováno

dne

Upřímně řečeno, tohle angažmá se příliš nepovedlo. Dnes sedmadvacetiletý Adam Jakubech měl v kariéře solidně našlápnuto. Ve dvaceti letech zamířil do Francie, kde se však do prvního týmu nedostal. Přesto v klubu strávil sedm let.

Rodák z Prešova dělal první fotbalové krůčky v tamním 1. FC, kde prošel mládežnickými výběry a okusil také druhou nejvyšší soutěž. V roce 2015 pak nadějného brankáře přivedlo do svých řad vedení Spartaku Trnava.

V barvách Spartaku Trnava si vyzkoušel kromě první ligy také evropské poháry. Celkem si pak v součtu s jeho působením v rezervě připsal šestasedmdesát startů, ve kterých udržel devětadvacet čistých kont. V soutěžním ročníku 2016/2017 se stal nejlepším brankářem slovenské nejvyšší soutěže.

Následoval jeho přestup do Francie. Vedení Lille v roce 2017 za mladého brankáře poslalo do Trnavy přestupovou částku atakující zhruba jeden milion eur.

Mládežnický reprezentant Slovenska měl v novém působišti pomalejší start a mezi tři tyče branky se skoro vůbec nedostával. Příležitost ukázat své kvality dostával sporadicky a pouze v rezervním týmu. A jelikož jeho vytížení nebylo takové, jaké si určitě sám představoval, zamířil v roce 2019 na hostování.

Nakonec se jeho hostování v belgickém celku KV Kortrijk protáhlo a celkem zde strávil tři roky. Během těch ale také nepatřil mezi opory základní sestavy a odchytal dohromady jen třiatřicet zápasů. Osmkrát pak z utkání odcházel s čistým kontem.

Po návratu do Francie se jeho herní vytížení nezlepšilo a do utkání tak dostával minimálně a drtivou většinu utkání sledoval pouze jako náhradník z lavičky. Nyní je jasné, že další starty v tomto celku už nepřidá.

Vstříc novému angažmá

Po vypršení smlouvy s ním klub již nadále nepočítá a umožnil mu tak hledat nové angažmá. Společně s ním v týmu skončil také třicetiletý křídelník Ivan Cavaleiro a sedmadvacetiletý reprezentant Alžírska Adam Ounas.

I přesto, že v poslední době Adam Jakubech příliš nechytal, stále má teprve sedmadvacet let. Dá se předpokládat, že o jeho služby brzy projeví některý klub zájem. Dle komentáře Jozefa Kopča na platformě X, byla ve hře nabídka z Polska, která však nedopadla.

Zdroj : Transfermarkt, LOSC Lille, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.