Spojte se s námi


Fotbal

Srovnání sledovanosti českých týmů v TV: Hokejové MS přejelo fotbalové EURO

Je národním sportem číslo jedna hokej nebo fotbal? Tato otázka koluje českým sportovním prostředím zejména na sociálních sítích už nějaký ten pátek. Tuto otázku nejspíš nelze zcela jasně zodpovědět, ale některé statistické údaje nám mohou napovědět. Například třeba sledovanost daných sportů v televizi.

Publikováno

dne

Je národním sportem číslo jedna hokej nebo fotbal? Tato otázka koluje českým sportovním prostředím zejména na sociálních sítích už nějaký ten pátek. Tuto otázku nejspíš nelze zcela jasně zodpovědět, ale některé statistické údaje nám mohou napovědět. Například třeba sledovanost daných sportů v televizi.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

O tom, že je globálně největším sportem fotbal, nemůže být řeč. Už jen fakt, že na provozování tohoto sportu vám stačí jen balón, hovoří samo za sebe. K hokeji potřebujete nejen brusle a hokejku, ale také ledovou plochu a trochu více obratnosti, včetně tréninku.

Pak je tady ale údaj, který ukazuje divácký zájem. Co se týče návštěvnosti, roste elitní fotbalová i hokejová liga postupně souměrně. V celkových číslech si o něco lépe vedl v této sezoně fotbal, především díky zvýšenému zájmu o Spartu, jenž poslední dva roky vládne nejvyšší české soutěži.

Rekord na O2 TV Sport udělalo hokejové finále

Také na stanici O2 TV panoval mezi fotbalem a hokejem zajímavý a vyrovnaný souboj. Ve fotbale dominovaly především zápasy pražských „S“, jež se v žebříčcích sledovanosti usadily velmi vysoko. 

Na jaře ale zase dominoval pro změnu spíše hokej a extraligové play-off. Zápasy vyřazovací části diváky lákaly. Sedmý finálový souboj mezi Pardubicemi a Třincem se stal dokonce nejsledovanějším pořadem za celou existenci O2 TV Sport.

Souboj českých reprezentací

Už před začátkem letošního fotbalového Eura bylo jasné, že hokej nastavil v květnu laťku poměrně vysoko. A to necháme momentálně stranou čísla z finále, které podle údajů České televize sledovalo až 3,74 milionů diváků. K lepšímu porovnání použijeme data z portálu Mediaguru a podíváme se na záplavy v základních skupinách.

Zápasy národního týmu na domácím hokejovém šampionátu byly dlouho dopředu vyrovnané a těšily se také velkému zájmu u televizních obrazovek. Ani jednou se nestalo, že by klesla sledovanost pod hodnotu 1,2 milionů diváků.

Především poslední zápas ve skupině proti Kanadě táhnul, u televizních obrazovek sedělo až 1,7 milionu diváků. Ve čtvrtfinále s USA a semifinále proti Švédsku už toto číslo stouplo na takřka 2 miliony. Je třeba ale také dodat, že tato čísla nejsou zcela kompletní, zdroje České televize oproti Mediaguru ukazovaly ještě vyšší čísla.

EURO za hokejovým nároďákem zaostává

Hned o měsíc později přišel na řadu fotbal. Ten má oproti hokeji tu výhodu, že se nekoná každý rok. Jak mistrovství světa, tak mistrovství Evropy se konají jednou za čtyři roky, rovnoměrně se střídají v dvouletých intervalech. Ani to ale české fotbalové reprezentaci k vyššímu zájmu nepomohlo.

Nejsledovanější utkání Česko – Portugalsko (1,134 milionu diváků) nedosáhlo ani na nejméně sledované utkání hokejového národního týmu Česko – Dánsko (1,2 milionu diváků). Zápas fotbalistů s Gruzií navíc nedosáhnul ani osmi set tisíc. 

Tato čísla se dají považovat celkem za překvapení, protože vcelku je EURO 2024 na obrazovkách ČT sport velmi sledovanou akcí. Celkově sleduje turnaj o jednu třetinu větší divácké publikum než před čtyřmi lety. Bodují také neutrální zápasy bez české účasti. Průměr sledovanosti Eura tak ve výsledku předčí průměr z hokejového šampionátu.

Zdroj: X, Mediaguru

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.