Spojte se s námi


Fotbal

Greenwood do francouzského velkoklubu? Navzdory skvělým výkonům v Getafe jsou proti fanoušci i starosta města: Byla by to ostuda

Mason Greenwood se snaží znovu rozjet značně pozastavenou kariéru. Má za sebou velmi povedené hostování ve španělském Getafe, to ale bohužel pro něj nestačí k tomu, aby to změnilo jeho reputaci. Na tu totiž může doplatit v případě, že by si přál posílit francouzský velkoklub.

Publikováno

dne

Mason Greenwood se snaží znovu rozjet značně pozastavenou kariéru. Má za sebou velmi povedené hostování ve španělském Getafe, to ale bohužel pro něj nestačí k tomu, aby to změnilo jeho reputaci. Na tu totiž může doplatit v případě, že by si přál posílit francouzský velkoklub.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Mason Greenwood si hledá nové angažmá
  • Byl spojován s francouzským velkoklubem
  • Kontroverzní minulost může přestup zhatit

Kdysi obrovský anglický talent doplácí na své prohřešky z minulosti dodnes. Poté, co musel čelit obviněním za domácí násilí a nucení k pohlavnímu styku ze strany své přítelkyně, se mu změnil celý život. I když jeho partnerka obvinění stáhla, důkazy, které tehdy zveřejnila na sociálních sítích, dodnes kolují internetem.

Mason Greenwood přitom dostal šanci na restart. Manchester United dlouho zvažoval, že by si jej ponechal v kádru, vzhledem k reakcím fanoušků či ženského týmu to ale nepřipadalo v úvahu. Podlehl tlaku a nadějného fotbalisty se alespoň krátkodobě zbavil.

Minulou sezonu strávil na hostování v Getafe, kde si více než roce a půl znovu vyzkoušel, jaké to je hrát profesionální zápas. A nevedl si vůbec zle. V týmu, který nehraje atraktivní fotbal a soustředí se primárně na defenzivu, byl hlavní hvězdou.

Celkově za španělský celek odehrál 36 soutěžních utkání, v nichž vstřelil 10 gólů, k nimž přidal také 8 asistencí. Po tak dlouhé době solidní vizitka. Navíc vzhledem k tlaku, pod jakým musel hrát. Jeho minulost mu totiž dávali fanoušci soupeřů sežrat, hodně se to řešilo i na sociálních sítích.

Mason Greenwood řeší svou budoucnost

Stále jen 22letý Angličan je stále kmenovým hráčem Manchesteru United. Že by v klubu zůstal, s tím se příliš nepočítá. Nedávno se o něm však spekulovalo v souvislosti s možným přestupem do Barcelony, to je ale zřejmě také pasé.

Co tedy bude dál? Mason Greenwood měl být také v hledáčku italského Lazia, šéf klubu však prohlásil, že přivede mnohem větší hvězdu. Naposledy se ohledně fotbalisty Manchesteru United mluvilo kvůli možnému zájmu slavného Olympique Marseille.

Francouzský velkoklub touží získat zpět zašlý lesk a zašlou slávu. Od nové sezony jej povede renomovaný kouč Roberto de Zerbi a Greenwood měl být jednou z velkých posil. Stále to není mimo hru, jenže to má několik háčků.

Proti přestupu protestují v první řadě fanoušci, kteří vydali veřejné prohlášení, že hráče s takovou minulostí ve svém klubu nechtějí. Aby toho nebylo málo, hodlá zasáhnout i starosta města Benoit Payan.

„Viděl jsem fotky, které mě šokovaly. Věřím, že Greenwood nemůže mít místo v našem týmu. Hodnoty Marseille a hodnoty Olympique Marseille jsou nade vším. Umíte si představit násilí na ženách? A že by někdo takový hrál za Olympique Marseille? To by byla hanba,“ vyjádřil se starosta dle plátku Telegraph.

„Požádám prezidenta klubu, aby Greenwood do klubu nepřestupoval. Nechci, aby můj klub překryla hanba. Je to neakceptovatelné. Historie našeho klubu je tvořena lidmi z různých prostřední a s různým pozadím. Proto si neumím představit, že bychom udělali tak obrovskou chybu,“ dodal.

Zdroj: Telegraph, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.