Spojte se s námi


Hokej

Rozladěný Stamkos opustil Tampu. Sám se divil, jak se klub zachoval

Ze všech příběhů přestupového léta v NHL je tento možná vůbec ten nejzajímavější. Takzvaný „Franchise player“ Steven Stamkos už nebude oblékat dres Tampy, na nové smlouvě se nedohodli. A tak se rozhodl vydat se za novým dobrodružstvím do Nashvillu. Po jeho konci u Lightning zůstala momentálně jen hořká pachuť.

Publikováno

dne

Ze všech příběhů přestupového léta v NHL je tento možná vůbec ten nejzajímavější. Takzvaný „Franchise player“ Steven Stamkos už nebude oblékat dres Tampy, na nové smlouvě se nedohodli. A tak se rozhodl vydat se za novým dobrodružstvím do Nashvillu. Po jeho konci u Lightning zůstala momentálně jen hořká pachuť.

  • Stamkos odešel z Tampy, přestože chtěl v týmu pokračovat
  • Fanoušci nesou odchod své superhvězdy těžko
  • Nashville nabídnul Stamkosovi dvojnásobný plat oproti Lightning

Hodně se o tom v posledních týdnech spekulovalo. Málokdo si ale dokázal představit, že by spojení Stevena Stamkose a Tampy Bay Lightning mělo skončit dřív, než na konci hráčovy kariéry v NHL. Přesto se tak stalo. 1. července Nashville Predators pompézně oznámili jeho příchod.

V šoku zůstali především fanoušci Tampy, kteří do poslední chvíle věřili, že jejich miláček nakonec najde s úspěšnou organizací společnou řeč. Nakonec ale museli polknout na sucho. Ukončení spolupráce považuje mnoho z nich za největší omyl v historii klubu.

Nikdy vám nebude odpuštěno, že jste ho nechali jít. Měli jste příležitost ho tady udržet po celou jeho kariéru. Vybrali jste si peníze. Smutný den pro nás všechny,” napsal na sociální síti X jeden z fanoušků Lightning.

Sám generální manažer Julien BriseBois to vysvětlil po svém: „Chápu, že jsou zklamaní. Mrzí to Stevena, mrzí to i mě. Všichni jsme chtěli, aby zůstal a dohrál tady kariéru. Nakonec jsem musel dojít k obtížnému rozhodnutí, že pokud splním jeho požadavky, nepostavím ten nejlepší tým, který bude mít šanci na Stanley Cup,“ řekl.

Dvojnásobná nabídka od Nashvillu

Ano, podle všech informací skutečně mezi klubem a Stamkosem jednání probíhala dlouho. Sám čtyřiatřicetiletý hokejista znal svou cenu. V posledním ročníku NHL zaznamenal i s pěti zápasy v play-off celkem 45 branek a držel si bodový průměr nad jeden bod na zápas.

Podle serveru The Athletic bylo Stamkosovi nabídnuto hned několik variant smlouvy, z čehož ta nejvýhodnější počítala s kontraktem na osm let s průměrným platem 3 milionů dolarů na sezonu. Když to porovnáme s nabídkou Nashvillu, tak šlo o více než dvojnásobně výhodnou nabídku. 

Stamkos nakonec podepsal s Predators kontrakt na čtyři roky s celkovou odměnou 32 milonů dolarů, tedy v průměru 8 milionů na jeden rok.

Chtěl zůstat, musel jít dál

Sám Stamkos přitom řekl, že byl ochotný pro setrvání v Tampě slevit na svých podmínkách: „Když jste na jednom místě opravdu dlouho, vždy se snažíte, aby to fungovalo,” posteskl si pro The Athletic. Jak se ale blížil 1. červenec, čím dál méně cítil zájem ze strany klubu na novou smlouvu.

Žádná z nabídek manažera BriseBoise ho však nezaujala, respektive nebyla odpovídající jeho herním a vůdčím kvalitám. „Cítil se, jako by byl požádán, aby vrátil víc, než na oplátku dostane,” vystihl trefně redaktor The Athletic.

Tampa Bay ještě ten samý den podepsala o pět let mladšího Jaka Guntzela na 7 let za 63 milionů dolarů. Tím tak nějak dala najevo, že se bez svého dlouholetého kapitána obejde. O dva dny později si pak GM plácnul na prodloužení smlouvy s obráncem Viktorem Hedmanem, dlouholetým Stamkosovým spoluhráčem.

Sám Hedman ani neměl vzhledem k okolnostem po podpisu úsměv na tváři: „Bude těžké si představit, že půjdeme do naší šatny, pak do Amalie Areny a neuvidíme ho na ledě,” řekl Hedman s povzdychem. Po krkolomném konci a možná trochu nedůstojném konci je už Steven Stamkos hráč Nashvillu. 

A Predátoři věří, že v něm našli skrytý jackpot směrem k vysněnému poháru.

Zdroj: The Hockey News, The Athletic

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.