Spojte se s námi


Evropská liga

Nesmírně to bolí, ale musíme to přijmout, řekl Xabi Alonso po finále EL. Dokáže se Leverkusen oklepat a získat německý pohár?

Atalanta Bergamo ve středu večer ukončila fenomenální jízdu Bayeru Leverkusen napříč celým probíhajícím soutěžním ročníkem. Hráči německého mistra byli po zápase pochopitelně zklamaní, stejně jako současný kouč Leverkusenu Xabi Alonso.

Publikováno

dne

Atalanta Bergamo ve středu večer ukončila fenomenální jízdu Bayeru Leverkusen napříč celým probíhajícím soutěžním ročníkem. Hráči německého mistra byli po zápase pochopitelně zklamaní, stejně jako současný kouč Leverkusenu Xabi Alonso.

Italský klub se dostal do vedení už ve 12. minutě, kdy míč za záda Matěje Kováře dostal Ademola Lookman. Nigerijský útočník tento počin zopakoval o čtrnáct minut později, jenž tak navýšil vedení Atalanty už na 2:0.

Prohrávat 0:2? Pro Leverkusen nic nového. I proto italský celek ještě nemohl slavit. Bylo potřeba vytrvat, udržet disciplinovanost, plnit evidentně skvělé taktické pokyny.

Atalanta ale stále svému soupeři nic nepovolovala. V 75. minutě navíc Lookman vstřelil svůj třetí gól a dovršil hattrick. Stal se vůbec prvním hráčem, kterému se to ve finále Evropské ligy podařilo. Pro Leverkusen byla v této sezóně poměrně obvyklá jedna věc.

A to, že když prohrával, dokázal buď nepříznivý stav vyrovnat nebo jej dokonce otočit. Ve finále Evropské ligy už to ale hráči Bayeru nedokázali. I tak se ale nesmazatelným písmem zapsali do fotbalových kronik. Jejich série bez prohry trvala neuvěřitelných 51 zápasů, uplynulo 361 dní od poslední porážky.

Jasné také nyní je, že Leverkusen na treble v tomto ročníku nedosáhne. Po zisku titulu z toho ale stále může být double a stylové zakončení velmi úspěšné sezóny. Soupeřem ve finále DFB Pokalu bude Kaiserslautern. Co nicméně na prohru ve finále Evropské ligy říká kouč Xabi Alonso?

Xabi Alonso o prohraném finále Evropské ligy…

„Dnes jsme měli špatný den. Nesmírně bolí, že se to stalo v tak důležitém zápase, ale musíme to přijmout. Nechtěli jsme měnit náš styl hry, ale dnes to nefungovalo dobře. Měli jsme několik problémů,“ řekl trenér Leverkusenu na pozápasové tiskové konferenci.

„Musíme se smířit s porážkou. Atalanta byla lepší a dnes si tuto trofej zaslouží. Po inkasovaném prvním gólu jsme nenašli dostatek řešení. Byli jsme připraveni na mnoho situací jeden na jednoho, ale selhali jsme v zakončení,“ pokračoval Xabi Alonso.

„Na finále se nezapomíná. Každý z nás – a já také – se z dnešní zkušenosti poučí. Čeká nás další výzva: Jestli se vzpamatujeme z dnešní bolesti? V sobotu uvidíme, zda se s ní dokážeme vypořádat,“ dodal závěrem.

Zdroj: UEFA Europe League, Bayer Leverkusen, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.