Spojte se s námi


Hokej

Československé pohyby v NHL: Tatar i Faksa mění dres!

Trh s hráči v NHL je v plných obrátkách. Dresy mění český defenzivní útočník Radek Faksa. Ten si vyzkouší v NHL od roku 2015 teprve druhé působiště v podobě celku St.Louis. Slovenský útočník Tomáš Tatar se navíc vrací do známého působiště.

Publikováno

dne

Trh s hráči v NHL je v plných obrátkách. Dresy mění český defenzivní útočník Radek Faksa. Ten si vyzkouší v NHL od roku 2015 teprve druhé působiště v podobě celku St.Louis. Slovenský útočník Tomáš Tatar se navíc vrací do známého působiště.

Tomáš Tatar se vrací do New Jersey

33letý zkušený slovenský forvard jako volný hráč podepsal s celkem New Jersey Devils. Neodchází do neznámého prostředí, působil zde již v letech 2021-23. Tehdy ve 158 utkáních nasbíral 78 bodů za 35 branek a 43 nahrávek. Stane se tak spoluhráčem Ondřeje Paláta.

Tatar v minulé sezoně nastupoval za týmy Colorado Avalanche a Seattle Kraken. S Devils se dohodl na ročním kontraktu v hodnotě 1,8 milionů dolarů. Zkušený forvard nastoupil během své zámořské kariéry v základní části již 853 zápasům, ve kterých nasbíral 479 bodů.

Vicemistr světa z Helsinek 2012 se představil i na posledním šampionátu v Praze a Ostravě, kdy jako kapitán dovedl celek Slovenska do čtvrtfinále. Tatar v NHL již nastupoval za celky Montreal, Detroit, Vegas, Colorado, Seattle a po druhé si tedy střihne angažmá v New Jersey.

Radek Faksa se stěhuje z Dallasu do St.Louis

Radek Faksa doposud celou svou zámořskou kariéru strávil v celku Dallas Stars. Tam se od sezony 2015-16 natrvalo prosadil do kádru a během tohoto období odehrál za Stars v základní části 638 utkání, ve kterých nasbíral rovných 200 bodů za 89 branek a 111 asistencí.

Faksa u Stars nebyl kvůli tomu, že by prožíval bodové erupce, ale byl platným členem týmu, jelikož odváděl skvělou černou práci a dokázal být velmi platný v defenzivní činnosti. Nyní je před ním tedy nová výzva v podobě celku St.Louis Blues.

Faksa byl vyměněn do St.Louis z důvodu uvolnění platového stropu v NHL s tím, že St.Louis se s Dallasem v budoucnu vyrovná. 30letému útočníkovi v nadcházející sezoně vstoupí v platnost poslední ročník pětiletého kontraktu na 16,25 milionu dolarů.

V této sezoně Faksa odehrál 74 utkání, ve kterých zaznamenal 19 bodů. A v 8 utkáních play off vstřelil jedinou branku. Ovšem jednalo se o rozhodující branku v sedmém duelu v sérii proti Vegas Golden Knights. U St.Louis by najít uplatnění ve třetí formaci, kde by měl opět uplatnit své defenzivní schopnosti.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.