Spojte se s námi


Bundesliga

Xavi Simons na prodej, ale až za rok, zní z Paříže

Osm gólů a jedenáct asistencí za 2600 ligových minut s RB Leipzig. K tomu bilance 2+2 v Lize mistrů a aktuálně tři asistence na EURO ještě před výkopem semifinále. To je v hrubých číslech Xavi Simons. Mladý supertalent pod smlouvou s PSG.

Publikováno

dne

Osm gólů a jedenáct asistencí za 2600 ligových minut s RB Leipzig. K tomu bilance 2+2 v Lize mistrů a aktuálně tři asistence na EURO ještě před výkopem semifinále. To je v hrubých číslech Xavi Simons. Mladý supertalent pod smlouvou s PSG. Tohle léto k dispozici na hostování. Co z toho pařížský celek má?

  • Návrat z PSV do Paříže měl svoje podmínky
  • Na Simonse si myslí RB Lipsko i Bayern Mnichov
  • Proč z toho však letos bude jen hostování?

Šest milionů euro, za tolik přivedlo PSG nizozemského reprezentanta v létě 2022 z PSV. Čtyři miliony zapsal do účetních knih 25násobný mistr Nizozemska. O dva miliony zbohatla hráčova strana. To ale nebyla jediná cena za návrat hráče do francouzského kapitolu.

Pouhých dvanáct měsíců dříve totiž Paris Saint-Germain Simonse do Eindhovenu pouštělo. A stejně umně, jak si sportovní vedení v Paříži dojednalo klauzuli o zpětném odkupu, si Xavi Simons a jeho zástupci dojednali podmínky s Pařížany.

Jak informoval toho času Eindhoven News, návrat z PSV do PSG byl podmíněný hráčovým souhlasem. A ten měl svou cenu. I díky tomu zamířil Xavi Simons pouhé tři dny po svém smluvním návratu do Ligue 1 na hostování do Bundesligy.

Výkony v barvách Lipska přesvědčil Simons do té míry, aby byl klub ze stáje Red Bullu ochotný překonat pro hráčův podpis vlastní přestupový rekord. Na scéně je však další predátor, mnichovský Bayern. Byl to právě novopečený sportovní CEO Bayernu Mnichov, Max Eberl, kdo Simonse minulé léto do Lipska přiváděl.

Na Säbener Straße ještě neuklidili po představení Michaela Oliseho, to ale nijak nebrání příchodu Simonse. Což ostatně potvrzuje i Fabrizio Romano. Pro Bayern není částka převyšující 60 milionů euro za Simonse nepředstavitelná. Podle reportéra Floriana Plettenberga se jedná o opci v rozmezí 60-70 milionů euro.

Všechny zprávy spojující absolventa barcelonské La Masia s Lipskem či Bayernem obsahují jednu důležitou podmínku – PSG hráče nechce prodat. V úvahu připadá jen hostování.

Příčinou však není ambice Nassera Al-Lhelaïfiho udělat z Xaviho v budoucnu přece jen oporu PSG. Důvod je o poznání více kontroverzní. Ještě tohle léto by se o podíl z prodeje Simonse museli pařížští dělit s PSV.

Podle Christiana Falka má jít o 20 % z přestupové částky. Zato příští léto? Celá suma, do posledního centu, zůstane zapsaná v bilanci FFP Paris Saint-Germain.

Zmínka Floriana Plettenberga o “účasti všech čtyř klubů ve vyjednávání”, odkazující na PSG, Bayern Mnichov, RB Lipsko i PSV Eindhoven, naznačuje, že takový krok od PSG není účetním v Nizozemí vůbec po chuti.

Poslední slovo bude mít sám Simons, aktuálně zaneprázdněný reprezentačními povinnostmi. „O své budoucnosti rozhodnu až po EURU. Teď se chci plně koncentrovat na šampionát,“ odpovídal sám hráč reportéru Riku Elfrinkovi před zápasem s Tureckem.

Zdroje: Florian Plettenberg, GetGermanFootballNews, GetFootballNewsFrance, Eindhoven News

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.