Reklama

Změna v přestupech Slavie: Bude kupovat jen hráče do 22 let, Tvrdíkovi poradil nejlepší agent na světě

Slavia vyhlašuje změnu kurzu. Podle Jaroslava Tvrdíka odteď bude nakupovat výhradně hráče do 22 let, tuto strategii mu poradil Mino Raiola, nejlepší agent světa, jenž má ve své stáji třeba Pogbu, Haalanda či Ibrahimoviče.

Z televizních práv se české kluby rozhodně neuživí, tyto částky jsou v porovnání se zahraničím až směšně nízké. Podle bosse Slavie Jaroslava Tvrdíka je tak jedinou možností získávat peníze z evropských pohárů a prodejů hráčů.

Je logické, že mladší hráč půjde za mnohonásobně větší peníze než fotbalista dosahující 30 let. Stačí se podívat na Vladimíra Coufala, který odcházel do Premier League za 6 milionů eur a Alexe Krále, který po půl sezóně ve Slavii odešel do Ruska za 13 milionů eur. Rozdíl mezi nimi? Věk při přestupu, 28 a 20 let.

“Z rozhodnutí představenstva bude stropem pro angažování nových hráčů pro Slavii věková hranice 22 let. Klub financujeme ze 2 základních pilířů, příjmů za účast v evropských pohárech a z prodeje hráčů. Šance vydělat velké peníze od UEFA bude klesat, trh má zájem o mladé hráče,” uvedl Tvrdík v rozhovoru pro O2TV Sport.

A kde předseda Slavia na tuto myšlenku přišel? Na schůzce s tím nejpovolanějším. Fotbalový agent Mino Raiola patří k nejlepším na světě ve svém oboru, svým svěřencům dokáže vyjednat milionové částky. Zároveň má však výborné oko na mladé talenty a na trhu se pohybuje jako nikdo jiný. Dobře tak přestupový trh zná a ví, co je potřeba.

Do jeho početné stáje patří například Paul Pogba, Erling Haaland, Zlatan Ibrahimovic, Gianlugi Donnarumma, Romelu Lukaku a spousta dalších hvězd.

Otázkou je, jak důsledně bude Slavia toto rozhodnutí dodržovat. Přece jen zkušené hráče potřebuje rovněž, třeba Kúdela přišel v pokročilém věku a pro Slavii byl terno.

Dá se tak předpokládat, že Slavia si rozdělí přestupovou strategii na dvě úrovně. Hráči pro ligu, kde věk nebude hrát takovou roli. V případě příslibu přestupu hráče do zahraničí bude hranicí věk 22 let, aby se mohl hráč pořádně zpeněžit.

Tento trend se ve světě pomalu rozbíhá, jako jeden z prvních tuto strategii uplatňuje RB Lipsko, které v drtivé většině případů přivádí hráče v této věkové kategorii. Slavná je historka, jak německý celek odmítl Jamieho Vardyho, který se mu zdál ve 27 letech příliš starý.

Zdroj: O2TV Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jak jsem slávista tak Tvrdík je fakt blázen. Jednom mladí hráči mu vyhrajou tak velký hovno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené