Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Zlobí se slávisté na rozhodčí oprávněně? Ne. Poškozeni byli jen jednou, dokonce i Dynamo může cítit křivdu

Slavia prohrála v Kyjevě proti Dynamu v odvětě třetího předkola Ligy mistrů 2:0. Hodně ale hráči a hlavně funkcionáři klubu spílali rozhodčím. Například člen představenstva Tomáš Bůzek použil i sprostá slova, Tvrdík vyzval místopředsedu UEFA Surkise k odchodu a kouč Trpišovský si do Dynama rýpl na tiskové konferenci. Oprávněně? Pouze částečně, dokonce i Kyjevští se mohou cítit poškozeni.

„Rozhodčí hrubě ovlivnili oba zápasy. Místopředseda Surkis by měl odstoupit a UEFA se nesmí divit, co fanoušci oprávněně skandují ve spojení s jejím jménem,“ napsal předseda Slavie Jaroslav Tvrdík. Ještě dál šel již zmiňovaný Bůzek. „Vím, že brácha místopředsedy UEFA šéfuje Dynamo. Vím, že to od začátku byl boj s větrnejma mlejnama, a vím, že jsme od začátku tahali za kratší konec. To všechno vím. Samotnýho mě proto překvapuje, jak moc mě to se*e, že s náma dneska rozhodčí a UEFA vyje**li. Jděte do pr**le!“ O chvíli později ještě situaci více vyhrotil. „Osobně bych to shrnul takto: Mr**t Dynamo,“ napsal na Twitter.

Druhý den dopoledne sice své tweety smazali, nikomu ale vyjádření neunikla. Ani evropské UEFA či domácí asociaci FAČR, která vydala prohlášení, že vyjádření jsou nesportovní a také za hranou respektu vůči UEFA, jejím představitelům i klubu Dynamo Kyjev. Je jasné, že má FAČR pravdu a že takové tweety jsou za hranou, a to za každé situace. Zlobí se ale slávisté oprávněně? Opravdu pouze částečně.

V prvním utkání dalo Dynamo gól po situaci, kdy byli na hřišti dva balony. Hráči Slavie přestali hrát, ihned poté, co hostující fotbalista zakopl míč, Sydorčuk našel pasem za obranou Verbiče, jenž otevřel skóre. Po zápase se sešívaní na dva míče na place nevymlouvali. Správně, citlivější ze strany rozhodčího by sice bylo hru přerušit, ale rozhodčí nekonal proti pravidlům.

Správně se rozhodl i při neuznaném gólu Tecla. Střelec sice nebyl v ofsajdu, ale Deli (v kroužku), který se vracel zpět a zabránil ve hře Burdovi, ano. Africký bek se zapojil do hry, takže se o ofsajd jednalo naprosto jasně. Co pobouřilo slávisty? Pozdní reakce asistenta, jenž navíc nejprve na znamení regulérní branky běžel k půlící čáře. O půli při chůzi do kabin sudímu spílali generální ředitel Martin Krob, člen představenstva Tomáš Syrovátka a nejvíce obránce Vladimír Coufal, kterého museli spoluhráči odhánět pryč, aby se náhodou nedopustil inzultace.

Jediný moment, který opravňuje slávisty ke kritice směrem k sudím, je ofsajdový gól Besedina. Útočník Dynama byl ve chvíli přihrávky od Cygankova v jasném ofsajdu, nevídané, že rozhodčí na úrovni evropských pohárů tak velké postavení mimo hru nevidí. I Kyjevští se mohou cítit poškozeni, protože v závěru šel Cygankov sám na bránu a zezadu ho Simon Deli „pokopal“ jak brambor. Penalta se měla pískat, ale na výsledku by se pravděpodobně nic nezměnilo.

Jak vidno, Slavia se může zlobit jen kvůli gólu Besedina na 2:0. Případně také na evidentní připískávání sudích pro Kyjevské, hlavně pro žluté karty měli rozhodčí v úvodním utkání i v odvetě dvojí metr.

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

VIDEO: Paredes po finále MS ve fotbale 2026 běsnil. Napadl Španěly a dostal červenou

VIDEO: Paredes po finále MS ve fotbale 2026 běsnil. Napadl Španěly a dostal červenou