MLS

Zlatan se v MLS cítí jako Ferrari mezi Fiaty

Hvězda LA Galaxy Zlatan Ibrahimovič potvrzuje, že Major League Soccer se vůbec nemůže rovnat nejlepším evropským ligám. Dle něj měl vždy kolem sebe hráče na podobné úrovni, ale teď si v USA přijde jako Ferrari mezi Fiaty.

Zlatan Ibrahimovič si v Evropě užil parádní kariéru a na jejím sklonu se rozhodl odejít za moře. Od roku 2018 působí v Kalifornii a dál rozšiřuje sbírku gólů, která je nyní na čísle 520. V letošní sezóně, ve které je s týmem na třetím místě Západní konference, dal za 16 zápasů 13 branek a na další tři přihrál.

Ve svém typickém rozpoložení se o lize rozpovídal: „MLS není na evropském levelu. Předtím jsem hrál s hráči na stejné nebo podobné úrovni. Pak má hra spád. Tady jsem jako Ferrari vedle Fiatů. A může se stát, že se z Ferrari stane Fiat a nebo naopak.“

„Měl jsem ten stejný problém ve švédském národním týmu, ale ne tolik. Já to neakceptuji. Nemám rád, když míč nepřijde a nebo až příliš pozdě. Chci, aby se dostali na můj level. Tohle všechno mě trochu zpomaluje. Hra v Americe by mohla být mnohem rychlejší, ale i taktičtější a ve větším rytmu.“

LA Galaxy by se mělo v pátečním zápase představit v derby s LAFC. Tak uvidíme, jak se v něm fotbalista předvede.

Měl být hvězdou Barcelony, teď bude ve 23 letech hájit dres LA Galaxy. Nemohl jsem uvěřit tomu, že se ozvali, říká Puig

Riqui Puig byl dlouhou dobu vnímán jako velký talent. Barcelona věřila, že bude dalším skvělým produktem proslulé akademie. Jenže se tak nestalo a nyní se čerstvě 23letý záložník stěhuje z Evropy. Nově bude oblékat dres Los Angeles Galaxy.

Major League Soccer (MLS) se může radovat. V létě totiž tamní kluby dokázaly získat cenné úlovky a velké posily, které opět zvýší kvalitu i prestiž celé soutěže.

Jednou z těchto posil je Riqui Puig, čerstvě 23letý záložník. Ten poprvé v kariéře opouští Barcelonu a zadarmo jej získalo Los Angeles Galaxy, kde podepsal smlouvu do prosince 2025.

Už v sobotu by si měl připsat debut proti Seattlu Sounders a doplní tak hvězdy jako jsou Javier Hernandez, kapitán kalifornského celku, či Dougles Costa.

Ve středu absolvoval tiskovou konferenci, na níž překvapil zřejmě všechny evropské fanoušky. „Nedokázal jsem si představit, že by mě tento klub oslovil. Nemohl jsem uvěřit, že mě chce LA Galaxy,“ cituje jej server Goal.

Svůj odchod do Spojených států amerických vnímá jako risk. Odchází do nového města a stejně tak vidí v angažmá v MLS skvělou příležitost.

„Toto je liga pro mladé hráče. Věřte mi. V nadcházejících letech uvidíte ještě více mladých hráčů,“ dodal Puig.

Zdroj: MLS, LA Galaxy, Goal

Skvělý Bale a nedůrazná obrana. Hvězdný Velšan se v zámoří blýskl gólem po sólovém úniku. Chiellini volejbalistou?

Los Angeles FC vládne Major League Soccer a nic se na tom nemění ani po dalším kole. Tentokráte si kalifornský celek pohrál s Real Salt Lake a vyhrál 4:1. Gól vstřelil i Gareth Bale, volejbal si zahrál legendární Giorgio Chiellini.

LAFC se vším všudy napravuje minulou nepovedenou sezonu. Po 23 zápasech má na kontě 51 bodů, skóre 48:24 a prohrálo jen čtyři zápasy. Naprosto dominuje celé MLS, kterou vede i s menším odehraným počtem duelů před Austinem o 6 bodů.

V noci ze soboty na neděli si celek z Kalifornie připsal pátou výhru v řadě, když porazil Real Salt Lake na jeho půdě 4:1. První gól padl už v deváté minutě. Hned v základní sestavě začínal zápas legendární Giorgio Chiellini, bývalý stoper Juventusu.

A právě Chiellini měl na starost jeden ze zábavných momentů zápasů. V 69. minutě špatně odhadl odskok míče, který podskočil a situaci musel zachraňovat rukama. Dostal tak žlutou kartu, nicméně zabránil případnému protiútoku.

V 73. minutě šel navíc italský veterán střídat, žlutá karta jej tedy nemusela mrzet.

Svůj druhý gól v novém působišti pak vstřelil Gareth Bale, jenž se blýskl sólem přes půl hřiště. Je však otázkou, zdali neměli být obránci při snaze jej zastavit důraznější. Tak či onak Velšan prokázal, že i ve 33 letech je kvalitním fotbalistou.

Zdroj: MLS, Twitter

Gonzalo Higuaín v duelu Interu Miami s FC Cincinnati řádil. Argetinský útočník se blýskl hattrickem, ani to však na výhru nestačilo. Vy se ale můžete podívat na jeho parádní gól, kterým ve 23. minutě otevřel skóre. V tomto zápase celkově padlo hned 8 branek!

Inter Miami hostilo ve svém dvaadvacátém utkání sezóny FC Cincinnati a chtělo se pokusit o přerušení nelichotivých výsledků, když v posledních šesti zápasech dokázalo pouze jednou zvítězit.

A nejprve se to Miami dařilo. Ve 23. minutě otevřel gólový účet zápasu Argentinec Higuaín, a to vskutku parádním způsobem. Na jeho gól se můžete v níže přiloženém twitterovém příspěvku sami podívat.

O pět minut později se však za Cincinnati prosadil Brenner – 1:1. Ve 37. minutě však přišel další Higuaínův moment, když strhl vedení zpět na stranu domácích. To ovšem Miami opět dlouho nevydrželo, tři minuty na to srovnával opět Brenner.

Higuaín ale do poločasu udeřil ještě jednou. Na konci pětiminutového nastavení si po nedovoleném zákroku postavil míč na penaltový puntík a z následného kopu se nemýlil – 3:2.

Ve 49. minutě pak Miami nebyl uznán gól kvůli ofsajdu, což fanoušky domácího celku mohlo mrzet o to víc, když v 81. a 86. minutě otočil vývoj celého klání Brandon Vazquez. Zdálo se, že Cincinnati dovede tento duel do vítězného konce.

Šílený zápas však ukončila trefa švédského obránce Christophera McVeye ze sedmé nastavené minuty – 4:4. Osm gólů v jednom zápase, pro oko nezaujatého diváka perfektní utkání.

Oba týmy tedy braly bod. Cincinnati se tedy aktuálně se 29 body nachází na sedmém místě Východní konference, Inter Miami drží jedenáctkou příčku. Higuaín, který do Interu Miami přišel v roce 2020 z Juventusu Turín jako volný hráč, si v probíhajícím ročníku připsal v 15 zápasech čtyři góly.

Celkově za celek z Miami 34letý útočník už odehrál 56 zápasů, ve kterých vstřelil 17 branek a u dalších 9 asistoval.

Zdroje: ESPN, MLS, Transfermarkt