Spojte se s námi


Chance Liga

Zkušenosti z Basileje či Rapidu Vídeň! Viktoria Plzeň má nové majitele, Šádek ve vedení klubu zůstává

Viktoria Plzeň v pátek v podvečer představila nové majoritní majitele. Do klubu totiž vstoupila nová rakousko-švýcarská podnikatelská skupina, jejíž členové mají zkušenosti z Rapidu Vídeň nebo Basileje. Ve vedení klubu i nadále zůstává generální ředitel Adolf Šádek.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň v pátek v podvečer představila nové majoritní majitele. Do klubu totiž vstoupila nová rakousko-švýcarská podnikatelská skupina, jejíž členové mají zkušenosti z Rapidu Vídeň nebo Basileje. Ve vedení klubu i nadále zůstává generální ředitel Adolf Šádek.

Viktoria Plzeň oficiálně potvrdila vstup nového majoritního majitele. Tím se stává rakousko-švýcarská podnikatelská skupina FCVP GmbH, která sídlí v Rakousku.

Generální ředitel klubu Adolf Šádek ve své funkci, tedy předsedy představenstva, i nadále zůstává. Nově ale bude spolupracovat se zahraničními kolegy.

V představenstvu s ním totiž budou sedět Martin Dellenbach a Raphael Landthaler. V dozorčí radě budou figurovat Martin Bruckner (předseda) a Christian Fuchs s Jaromírem Hamouzem.

Nutno podotknout, Viktoria hledala nového majitele už dva roky, přičemž po několikaměsíčním jednání přišel definitivní verdikt. Velice přínosné pro Plzeň je, že představitelé výše zmíněné společnosti mají nemalé zkušenosti z působení ze slavných zahraničních klubů jako Basilej nebo Rapid Vídeň.

Jak už Viktoria popisuje na klubovém webu, Dellenbach je zkušeným podnikatelem, který dlouhodobě působil v automobilovém průmyslu, od roku 2020 se stal ředitelem mládeže švýcarské Basileje.

Další člen představenstva, Raphael Landthaler, působil jako ředitel pro finance a rozvoj právě v Rapidu Vídeň a byl také v představenstvu rakouské Bundesligy.

Vyjádření Adolfa Šádka

„Novým většinovým vlastníkem klubu se stává společnost FCVP GmbH se sídlem v Rakousku. Stojí za ní velmi ambiciózní lidé s bohatými zkušenostmi z evropského fotbalu. Jsem rád, že se celý proces podařilo uzavřít před startem nové sezony,“ řekl Šádek pro klubový web.

„Mým dlouhodobým cílem bylo najít takové partnery, kteří klubu zajistí finanční stabilitu, budou mít vysoké ambice, motivaci a chuť pracovat koncepčně a posouvat náš klub dopředu,“ generální ředitel Viktorie Plzeň.

„Navíc jde o partnery ze západní Evropy, kteří přicházejí s dlouhodobou vizí. Jsem tedy rád, že se vše nyní podařilo dotáhnout a mohu tuto informaci sdělit všem našim fanouškům i partnerům,“ dodal závěrem.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.