Spojte se s námi


Fotbal

Ženský fotbal: Sparta se Slavií mají na kontě další výhry, Baník bodoval teprve podruhé v sezoně

Je za námi první jarní kolo ženské první fotbalové ligy, ve které jsme se na vedoucích příčkách nedočkali žádného překvapení. Jediné v 12. kole si nicméně připsaly hráčky ostravského Baníku, které remizovaly s Libercem a bodovaly teprve podruhé v sezoně.

Publikováno

dne

Je za námi první jarní kolo ženské první fotbalové ligy, ve které jsme se na vedoucích příčkách nedočkali žádného překvapení. Jediné v 12. kole si nicméně připsaly hráčky ostravského Baníku, které remizovaly s Libercem a bodovaly teprve podruhé v sezoně.

Fanoušci ženského fotbalu si museli na návrat nejvyšší soutěže počkat více než tři měsíce. Nyní je 1. liga žen zpátky a o víkendu sehrály týmy své zápasy v rámci 12. kola.

Prvním utkáním jara byl souboj beznadějně posledního Baníku Ostrava se Slovanem Liberec, který v prosinci překvapil doma Slavii a vyhrál 2:1.

V Ostravě byl Slovan favoritem, však Baník měl na kontě před tímto zápasem pouhé tři body. Jeho hráčkám se nicméně povedlo dostat díky trefě Kateřiny Vojtkové do vedení.

Už to pomalu vypadalo na velké překvapení, Tereza Černá z Liberce ale v 78. minutě srovnala na závěrečných 1:1. Na pozicích obou týmů se nic nezměnilo, Baník je poslední s čtyřbodovou ztrátou na Duklu, Slovan je i nadále čtvrtý, na třetí Slovácko ztrácí tři body.

Druhý zápas obstarala domácí Sparta s Viktorií Plzeň. Vedoucí tým ligy nechtěl dopustit žádné zaváhání a dle očekávání potvrdil roli velkého favorita.

V první půli se postupně prosadila dvakrát Mariana Jaleca, poté i Aneta Dědinová. Na závěrečných 4:2 ve druhém poločase upravila Klára Cvrčková.

V neděli vyzvala doma druhá Slavia třetí Slovácko a fanoušci se rozhodně nenudili. V šesté minutě skórovala Petra Divišová, rychle na ní ale zareagovala Jana Žufánková.

Franny Černá poslala ve 20. minutě Slavii do vedení, vedení poté navýšila i Martina Šurnovská. Žufánková nicméně ještě do první půle snížila stav zápasu.

Zajímavý zápas nakonec skončil výhrou Slavie 4:2, když pět minut před koncem zápasu navýšila vedení Američanka Haleigh Kae Stackpole.

Poslední utkání se hrálo na Dukle, která dokázala vyhrát podruhé sezoně. Lokomitivu Brno porazila po trefách Nicol Holečkové a Pavlíny Hrobské 2:0, díky čemuž se hráčky Dukly na Lokomotivu dotáhly na pouhý bod.

Zdroj: 1. liga žen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.