Ženský fotbal: Další zvrat v boji o titul! Sparta pouze remizovala na Slovácku, vítěze základní části určí víkendové derby

Nejvyšší česká fotbalová liga žen má za sebou další kolo a tentokrát jsme se dočkali změny na čele. Sparta pouze remizovala na Slovácku, díky čemuž se na první místo dostal rival ze Slavie. O vítězi základní části tak rozhodne víkendové derby.

Prvním zápasem 13. kola byl souboj Slavia s Baníkem Ostrava. Favoritky svou roli potvrdily a již v poločase vedly 6:0. Čtyřikrát se prosadila Wafula Marjolen Nekesaová, po gólu přidaly i Haleigh Kae Stackpoleová a Tamara Morávková.

Ve druhé půli přidaly dívky v sešívaném dresu další góly, opět se trefila Stackpoleová, dvakrát se radovala obránkyně Michaela Khýrová a jednou i Channing Fosterová, která zažila svůj debut ve Slavii. Sešívané tak vyhrály 10:0.

Lokomotiva Brno navázala na svou dlouhou sérii porážek a padla i doma se Slovanem Liberec. Prvně se trefila Aneta Buryanová, na ní navázaly Sparťanky Kateřina Bužková s Annou Šubrtovou a do konce první půle přidala gól i Kristína Košíková.

Pátý gól vystřelila Liberci ve druhém poločase Karolína Křivská a za Lokomotivu snížila na konečných 1:5 z pohledu domácích Kristýna Příkaská.

Následoval šlágr Slovácka se Spartou. Tým z Uherského Hradiště začíná být stále více konkurenceschopný a nyní to potvrdil naplno. Vedení svému týmu zajistila Alena Pěčková, Sparta skrze Elišku Sonntagovou pouze snížila na konečných 1:1 v 83. minutě.

Poslední zápas se hrál na Dukle, kam přicestovala Viktoria Plzeň, která oslavila vskutku dramatické vítězství 3:2. Anita Ajazi poslala Duklu do vedení, po necelé hodině hry ale vyrovnala Janka Lukáčová.

V 79. minutě vedla opět Dukla, když se prosadila Veronika Dvorská. A i když se zdálo, že si jdou Pražanky pro výhru, opak byl pravdou. V 91. a 93. minutě totiž vystřelila Viktorii výhru Miroslava Mrázová.

Po třinácti kolech je tak ve vedení ligy Slavia s jednobodovým náskokem na Spartu, se kterou se v neděli utká na Letné o vítěze základní části, která tímto utkáním skončí.

Třetí příčka patří Slovácku, které má bod náskok na Slovan Liberec. Následuje pátá Viktoria Plzeň, o udržení aktuálně bojuje trojice Lokomotiva, Dukla a Baník, jenž je poslední se čtyřbodovou ztrátou.

Zdroj: 1. liga žen