Spojte se s námi


Premier League

Zemřel Peter Hill-Wood, bývalý předseda Arsenalu, který se podílel na příchodu Arséna Wengera do klubu

Publikováno

dne

V 82 letech zemřel bývalý předseda Arsenalu Peter Hill-Wood, jeden z otců moderního Arsenalu, jenž svou funkci vykonával v letech 1982 až 2013. Kromě angažování Arsena Wengera se výrazně podílel na transformaci klubu během přesunu z Highbury na Emirates Stadium.

Peter Hill-Wood působil v představenstvu Arsenalu od roku 1962. Po smrti svého otce Denise v červnu 1982 se stal předsedou nejúspěšnějšího londýnského klubu. Peter Hill-Wood tak navázal na rodinnou tradici u Gunners, když se stal již třetím mužem z rodiny Hill-Wood, který stanul v čele Arsenalu. Ze své funkce odstoupil v roce 2013 kvůli přetrvávajícm zdravotním problémům.

Během svého působení ve vedení severolondýnského celku se podepsal pod úspěšnou éru trenéra George Grahama v letech 1986 až 1995, který s Arsenalem získal dva ligové tituly, FA Cup, Ligový pohár a Pohár vítězů evropských pohárů.

Peter Hill-Wood se také velkou měrou podílel na formování nejvyšší anglické ligy v roce 1992, tedy Premier League, jak ji známe dnes. Ještě úspěšnější éru zažil Hill-Wood za časů Arsena Wengera, kterého k údivu fotbalové veřejnosti v roce 1996 jmenoval novým trenérem Arsenalu.

Společně s Davidem Deinem a Arsene Wengerem započal nejen „revoluci“ v anglické kopané, ale také v samotném Arsenalu. Pro klub byl nejvíce potřebný při velice finančně náročném přesunu ze stařičkého Highbury na moderní Emirates Stadium.

Arsenal svému bývalému předsedovi vděčí, mimojiné, za příchod nových investorů do klubu, zejména amerického miliardáře Stana Kroenkeho, díky čemuž Gunners udělali další krok k tomu, aby se stali moderním fotbalovým velkoklubem.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.