Spojte se s námi


Fortuna liga

Železník: Hrál jsem za Slavii, ale byl jsem Sparťan a zpíval jsem s nimi chorály v Kozičce. Přiletěla mi facka

Jeden rok trávil Lukáš Železník ve Slavii, během něj odehrál za áčko deset zápasů a vstřelil jeden gól. V Edenu se ale nemohl cítit dobře, protože jak teď na sebe sám provalil, odmala mu srdce bije pro Spartu.

Publikováno

dne

Jeden rok trávil Lukáš Železník ve Slavii, během něj odehrál za áčko deset zápasů a vstřelil jeden gól. V Edenu se ale nemohl cítit dobře, protože jak teď na sebe sám provalil, odmala mu srdce bije pro Spartu.

V letech 2015 – 2021 se přechody mezi Slavií a Spartou trochu zintezivnily. Do Edenu přešli třeba Simon Deli či Josef Hušbauer, přes Arábii také Nicolae Stanciu a později i Srdjan Plavšič.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ve Slavii hráli navíc další hráči se sparťanskou minulostí, jako třeba David Hovorka či Ondřej Kúdela. O nich se to však dopředu vědělo a fanoušci s tím počítali.

Něco jiného ale je, když někdo za Spartu nikdy nehrál, ovšem od mala jí fandí. To je pak vztah často silnější než hráče, který za ní hrál, ale bral to třeba jen jako další angažmá a žádným velkým fanouškem není.

Přesně takový případ je Lukáš Železník. 33letý fotbalista, který už ukončil kariéru, prožíval v rodném Zlíně skvělé momenty. Ve dvou sezónách po sobě ve druhé lize nasázel 10 gólů, po té druhé se podařilo Ševcům postoupit a „Palič“ jak zní jeho přezdívka, na podzim ročníku 2015/16 zaznamenal v 16 zápasech bilanci 8+4 ve své první ligové sezóně.

Všimla si ho tak Slavia a přivedla jej do Edenu. Pro Železníka to bylo slušné fotbalové angažmá, ovšem srdcem z něj nemohl mít nikdy radost. Odmalička totiž přál největšímu rivalovi.

„Po zápase se šlo vždycky sednout a potom jsme šli ještě do víru velkoměsta. Tam jsme přišli do jednoho baru, do Kozičky. Tam jsme byli u stolu s klukama se slávistama a najednou tam u stolu byli Radko Kováč, Ondra Mazuch, David Lafata a Bořek Dočkal,“ vypráví Železník pro Livesport.

„A pro mě, jako pro kluka ze Zlína, který byl sparťan a něco jsem měl popito, tak hned jsem se k nim znal. Trochu jsme pokecali, dali jsme si panáka. No a samozřejmě už jsme byli v takové náladě, tak jsem s nima začal skákat „Kdo neskáče, není sparťan!“ V ten moment jak jsem to zařval, tak mi přiletěla taková facka z boku, že jsem se málem svalil na zem a vůbec jsem nevěděl, co to je. Byl to Míša Býček, tiskový mluvčí, který mě upozornil, že jsem ve Slavii, ať si na to dám pozor,“ dodal Železník.

Příběh sice hezký, ale možná mohl zůstat pod pokličkou, protože si Železník proti sobě poštval všechny fanoušky Slavie, kteří toto chování nemohou moc pochopit a bývalého hráče klubu zavrhli. Ani u příznivců Sparty si ale moc plusových bodů nezískal.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené