Reklama

Zeď Marcuse Rashforda: Kterak láska přemohla nenávist

Marcus Rashford byl jedním ze tří smolařů na anglické straně, kteří selhali při penaltovém rozstřelu, kterým vyvrcholilo nedělní finále Euro 2020. V době, kdy opouštěl stadion, byl určitě smutnější a zničenější než fanoušci. Někteří z nich ho ale i přes to začali bombardovat nenávistnými rasistickými vzkazy na sociálních sítích, jiní vyrazili do ulic a ničili vše, co je s ním společné.

Nejvíce to odnesla asi manchesterská zeď s obří Rashfordovou podobiznou. Urážlivé graffiti sice nejprve zahalilo jen černé plátno. Lidé ale tuto smutnou podívanou začali překrývat hřejivými srdceryvnými vzkazy a srdíčky.

Některé jsou kratší. Nechybí slova jako “inspirace” či “hrdina”. Nechybí ale ani delší dopisy, které nabádají třiadvacetiletého anglického reprezentanta ke statečnosti a odhodlanosti na hřišti i mimo něj.

Dojatý Rashford v pondělí večer poděkoval a napsal: „Když jsem viděl reakci ve Withingtonu (část Manchesteru, kde zeď leží), měl jsem slzy na krajíčku.“

Mnoho fanoušků to využilo jako příležitost vyjádřit svou podporu všem třem anglickým hráčům. Jedna zpráva zněla: „Rashforde, Sako, Sancho, milujeme vás.“

To, co mělo původně vyjadřovat nenávist, se během chvíle změnilo v opak. Ve vyjádření solidarity, odpuštění a lásky, kterou cítí Manchester a také celý svět.

Umělec Akse už dal navíc celou věc do pořádku.

Zdroj: Twitter, Manchester United

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené