Reklama

Ze strany Rangers je to zbytečně nafouknuté, řekl Hancko o rasistickém incidentu na Letné

K údajnému rasismu na Letné při zápase Sparta – Rangers se vyjádřil i Dávid Hancko. Dle jeho slov je celá kauza ze strany Rangers zbytečně nafouknutá, sám hráč si žádného rasismu na stadionu nevšiml.

Dávid Hancko byl hráčem, jenž svým gólem rozhodl o výhře Sparty nad Rangers v poměru 1:0. Pražský klub tak získal do tabulky základní skupiny Evropské ligy velmi důležité tři body, které jej poslaly na aktuálně druhé postupové místo.

Celé utkání však zastínila kauza, která se po skončení zápasu začala řešit na britských ostrovech. Skotové obvinili sparťanské děti z rasismu, ty měly nejvíce urážet Glena Kamaru.

Problémem však je to, že Glen Kamara je v Česku velmi neoblíbeným hráčem. Šlo tak spíše o projevení nesympatií, než o rasistické urážky, jak chování sparťanských dětí prezentují zástupci Rangers.

Ničeho si nevšiml ani sparťanský obránce Dávid Hancko. „Vůbec jsem si nevšiml, že by něco mělo mít nějaký rasistický podtón. I v klubu nám řekli, že delegát nenapsal do zápisu o utkání nic,“ uvedl Hancko v rozhovoru na srazu slovenské reprezentace.

„Vytvořila se z toho trochu taková bublina. Kamara byl vypískán po červené kartě, což by byl stejně i jiný hráč, který by byl vyloučen. Myslím si, že z jejich strany je to zbytečně nafouknuté,” vyjádřil se ke kauze Hancko

Stížnost Rangers nyní bude řešit UEFA. Ta bude zkoumat, zda se sparťanští fanoušci skutečně dopustili rasismu a případně může pražský klub znovu potrestat peněžitou pokutou a zákazem vstupu fanoušků na stadion.

Zdroj: CNN Prima News

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Samozřejmě, že je to rasizmus. Ale ne ten starý, který byl o rasách ale ten nový, který se používá na všechno. I když se řekne, že černoch je zelený (povolená barva), je to zase rasizmus

  2. Bohužel Uefa je všemocná a když bude chtít tak si duvod potrestat Spartu najde ! Udajně již vymýšlí jak znemožnit či znepřijemnit vycestování fanoušku Sparty na západ Rangers-Sparta kdy se udajně obávají výtržností Sparťanu v samotném Glasgow a možnosti “spojení se ” s několika Polskými partami chuliganu kteří by měli do Glasgow také vycestovat ( krom jiného z duvodu zabití 1 Poláka 4 fanoušky Rangers ) ! Ono bude zřejmě 25.11. na Britských ostrovech vubec veselo pokud do Leicesteru pustí 2 tis.armádu fanoušku Legie Warsawa 😁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené