Spojte se s námi


Bundesliga

Zbaví se Hložek velké konkurence? Talentovaný Wirtz na radaru světových gigantů, Leverkusen ale žádá obří balík peněz

Jedná se bezpochyby o jednoho z nejtalentovanějších hráčů této planety. Florian Wirtz si v Leverkusenu kroutí už svou čtvrtou plnohodnotnou sezónu a to je mu stále teprve 20 let. V současné době figuruje na radaru světových velkoklubů, německý celek za něj ale požaduje obrovský balík peněz.

Publikováno

dne

Jedná se bezpochyby o jednoho z nejtalentovanějších hráčů této planety. Florian Wirtz si v Leverkusenu kroutí už svou čtvrtou plnohodnotnou sezónu a to je mu stále teprve 20 let. V současné době figuruje na radaru světových velkoklubů, německý celek za něj ale požaduje obrovský balík peněz.

Florian Wirtz je součástí mužstva Leverkusenu od konce ledna roku 2020, kdy do Bayeru přestoupil z akademie Kolína nad Rýnem. Do A-týmu se nicméně z týmu do 19 let přesunul až o půlroku později, tedy v červenci 2020.

Wirtz se už v mladém věku natrvalo usadil v základní sestavě slavného německého celku, přičemž už ve své první plnohodnotné sezóně ve 29 zápasech nastřílel 5 gólů a na 6 dalších asistoval.

V současné době má rodák z Pulheimu na svém kontě v dresu Leverkusenu už 128 soutěžních startů, ve kterých zaznamenal 31 gólů a 42 asistencí. V probíhajícím ročníku má navíc se svými spoluhráči skvěle nakročeno k zisku mistrovského titulu.

Leverkusen je totiž v současné době se ziskem 48 bodů na čele bundesligové tabulky. Na druhý Bayern má náskok v podobě sedmi bodů, mnichovský gigant má ovšem jeden zápas k dobru.

Kolik však stále teprve dvacetiletý ofenzivní záložník přidá v Leverkusenu startů je otázkou. O jeho služby se velice zajímá právě Bayern, ovšem nejen on. Každý krok mladého reprezentanta sledují také největší evropské velkokluby, konkrétně Manchester City a Real Madrid.

Wirtz na odchodu z Leverkusenu?

Jestli to dá takto parafrázovat je velmi těžké říct, protože Wirtz zaprvé má s Leverkusenem smlouvu až do roku 2027 a také dohodu, že zde zůstane alespoň do roku 2025. Jenže on i jeho otec, jak ostatně uvádí německý deník Sport Bild, si nechávají otevřená pomyslná zadní vrátka.

Jistá tedy zůstává prakticky jen potenciální přestupová částka za jeho přestup. Pokud Wirtz například v letním přestupovém okně požádá o odchod, částka případného transferu vyšplhá na hranici 130 milionů eur.

Podle posledních informací se zatím o žádném konkrétním přestupu nemluví, nikdo o žádném stěhování formálně nejedná. Na relevantnější zprávy si tak musíme počkat do léta. Zbývá ale jedna zásadní otázka, která do potenciálního transferu může promluvit. Získá Wirtz s Leverkusenem vytoužený titul?

Zdroj: Bundesliga, Sport Bild, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.