Spojte se s námi


Fotbal

Zažívá Timo Werner znovuzrození? V Tottenhamu značně ožil

Timo Werner se po neúspěšných letech v Chelsea a nevydařeném návratu do Lipska vrátil zpět do Premier League. Tentokrát však navlékl dres jiného londýnského klubu – Tottenhamu. Od začátku této spolupráce je na hráči vidět, že se fotbalem znovu baví a nový klub mu sedí.

Publikováno

dne

Timo Werner se po neúspěšných letech v Chelsea a nevydařeném návratu do Lipska vrátil zpět do Premier League. Tentokrát však navlékl dres jiného londýnského klubu – Tottenhamu. Od začátku této spolupráce je na hráči vidět, že se fotbalem znovu baví a nový klub mu sedí.

Návrat do Lipska

V létě roku 2022 se Werner vracel zpět do Lipska, kde se nejvíce zviditelnil. Klub sponzorovaný Red Bullem za svého bývalého hráče poslal do Londýna 20 milionů eur, tedy ani ne polovinu částky, za kterou ho 2 roky zpět Chelsea kupovala. Zdálo se, že Werner svou vyhasínající kariéru zachraňoval.

V minulé sezoně Werner naskočil do 40 zápasů, ve kterých si nevedl vůbec špatně. 16 gólů a 6 asistencí nejsou vůbec špatná čísla na hráče za 20 milionů. Během léta však německému útočníkovi přistála velká konkurence.

Lipsko si pořídilo Benjamina Šeška ze spolupracujícího Red Bull Salzburg, slovinský útočník je jedním z největších fotbalových talentů současnosti. Dále německý klub koupil Loise Opendu z RC Lens, na hostování přišel Xavi Simmons a na Wernera už nezbylo místo.

Během první poloviny sezony Werner zasáhl do pramála zápasů. Ve 14 startech si přispal pouze 2 branky. Většinou Němec nastupoval pouze z lavičky, nebo se na hřiště vůbec nepodíval. Veškerá minutáž se pohybovala od 2 do 20 minut. Za tento časový úsek fotbalisti nedokáží zázraky.

Znovuzrozený Werner v Tottenhamu

Německého ofenzivního hráče si do svého týmu vybral Ange Postecoglou, jelikož Tottenhamu chyběla šířka kádru v ofenzivě. Přišel pouze na půlroční hostování s opcí na přestup, která činí něco mezi 15 až 20 miliony eur. Během hostování Spurs platí Wernerovi celý plat.

Na fanoušky útočník udělal dojem hned ve svém prvním zápase, asistencí pomohl k cenné remíze s Manchesterem United 2:2. Další zápas proti Brentfordu? Werner připravil střeleckou pozici Brennanu Johnsonovi a Tottenham slavil výhru 3:2. Poté pár zápasů Werner statisticky mlčel.

V zápase proti Crystal Palace vstřelil svůj první gól po návratu do Premier League. Další zápas proti Aston Ville začal na střídačce, na hřiště se dostal na pouhé 3 minuty a gólem korunoval vysokou výhru 4:0.

Probuzený Werner si připsal opět asistenci na gól Brennana Johnsona proti West Hamu a pomohl tím k remíze 1:1. Timo Werner hlásí comeback do velkého fotbalu, v Tottenhamu patřičně ožil.

Zdroj: Premier League, Bundesliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.