Zavadil končí kariéru! V Opavě bude působit v nové roli i nadále

Velká změna ve slezském fotbalovém klubu! Dvaačtyřicetiletý veterán Pavel Zavadil končí hráčskou kariéru. V Opavě ale bude působit nadále, ovšem už v jiné roli.

Zdroj: sfc.cz

Pavel Zavadil ve 42 letech končí fotbalovou kariéru. V Opavě bude nově působit v roli sportovního manažera. Tuto funkci po odchodu Aloise Grussmanna do Baníku Ostrava zastával Radoslav Kováč.

„Pavel se společně se mnou v posledních týdnech účastnil jednání s hráči, aby si osahal novou roli. Jsme na jedné vlně, jednoznačně bude přínosem,“ nechal se slyšet Kováč. Opava ale bude muset nahradit Zavadila na hřišti, což bude těžký úkol.

Sám veterán se ale na novou roli velice těší: „Jsem rád, že jsem dostal důvěru, a že mi vedení vyjádřilo velkou podporu. Přesunu na post, který je v klubu velmi důležitý, a sám o sobě je velice náročný. Vůbec se toho ale nebojím, měl jsem strašně dlouho kariéru, během níž jsem se naučil spoustu věcí. Hodně jsem toho odkoukal.“

Zavadil je tedy připraven udělat vše pro to, aby byl klub úspěšný a aby se podařilo jej posunout nahoru. Vidí v Opavě obrovský potenciál. „Teď na tom nejsme moc dobře, máme své problémy, ale pořád tady v klubu vidím obrovský potenciál. Vím, jak funguje, jak tady spousta lidí pracuje a snaží se. Mám v ně absolutní důvěru – ať už jde o lidi z vedení, realizačního týmu a samozřejmě také v kabině,“ tvrdí.

Klub prý musí být vždy na prvním místě. I proto bude připraven na jaře ještě nastoupit, bude-li to nutné. Konec hráčské kariéry prozatím není definitivní. Chce se ale naplno věnovat nové pozici.

A jaká je vize? „Chceme dávat šanci mladým hráčům, ale mít zde i naše zkušené hráče, kteří jsou z regionu. Jsou na tom velmi dobře charakterově a my potřebujeme, aby nám s mančaftem pomohli,“ tvrdí Zavadil.

Jak si v nové pozici povede? Dokáže být s Radoslavem Kováčem úspěšný?

Zdroj: SFC Opava

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Titulek: “ZAVADIL KONČÍ KARIÉRU!”
    Text: “Konec hráčské kariéry prozatím není definitivní. Chce se ale naplno věnovat nové pozici.”

  2. To si v Opavě oddychnou,že už nepoleze tento vztekloun na hřiště.Propásl šanci včas skončit a zbytečně s tím ztratil kredit dobrého fotbalisty.Kdyby nekopal standartky tak si snad ani nekopl v posledních zápasech.Kováč je trenér začátečník a na ligu zatím nemá a rozhodčí jim teď už nepomůžou,protože si vzpomenou na urážky,kterými je častoval na hřišti nový sportovní ředitel.Že by to byly ty zkušenosti o kterých mluví.

  3. Výborný fotbalista,když si vzpomenu na doby,kdy hráli vedle sebe s Rudou Otepkou,tak si uvědomuji,že v lize má takové záložníky dnes jen Slávie.Myslím tím Ševčíka a Stanciu nebo,jak se jmenuje.Když bude v kanceláři dobrej,jako na place půjde Ostroj Opava nahoru.To že ještě hraje není jeho ostuda,ale mladých hráčů,když ho nedokážou vytlačit ze sestavy.Pane Zavadil přeju zdraví a úspěch na funkcionářském poli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.