Zasedání komise rozhodčích: Královec v zápase Bohemians se Slavií postupoval podle protokolu

Úterní zasedání komise rozhodčích rozhodlo. Chyb se jednotliví sudí dopustili v utkáních Liberec – Sparta, Ostrava – Zlín, Teplice – Opava či Bohemians – Slavia. O které chyby se jednalo?

Chyby se dopustil rozhodčí Pavel Franěk, který v utkání Liberce se Spartou chybně nenařídil pokutový kop pro domácí tým. Ten byl nakonec nařízen dodatečně po zhlédnutí záběrů videorozhodčího. V situaci z prvního poločasu po “ruce” Costy se postupovalo správně.

V utkání Baníku Ostrava se Zlínem chyboval rozhodčí Pavel Julínek. Ten se dopustil chyby ve 38. minutě, když chybně nenařídil pokutový kop pro domácí tým. Zároveň měl v tomto momentu vyloučit hostujícího hráče za udeření soupeře.

Během utkání Teplic s Opavou se dopustil hrubých chyb rozhodčí Ondřej Ginzel. V 7. minutě nesprávně nařídil pokutový kop pro domácí mužstvo, v 82. minutě naopak ve spolupráci s asistentem rozhodčího nenařídil pokutový kop pro hostující tým.

V nejprobíranějším utkání 23. kola se dopustil chyby sudí Pavel Královec. Ten dle komise chybně nenařídil pokutový kop pro hostující tým. Po zhlédnutí záběrů již svou chybu napravil.

„V této situaci VAR postupoval v souladu s protokolem, jelikož rozhodčí zákrok hráče Bohemians Praha na hráče Slavia Praha vůbec neviděl a podle názoru VAR rozhodčí přehlédl závažnou situaci související s nenařízením pokutového kopu. Vzhledem k tomu, že domácí mužstvo po této situaci dosáhlo branky po 17 sekundách, nestihl VAR překontrolovat všechny dostupné záběry a tudíž nestihl rozhodčímu sdělit, aby hru přerušil v neutrálním prostoru,“ znělo ve vyjádření komise rozhodčích.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Špatný protokol je také protokol, Bohemka měla neměla útočit a dávat goĺ, a situace by byla jasná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.