Zarážející statistika českých sudích. Zápasy Plzně většinou řídí jedni a ti samí arbitři! Naopak někteří si Viktorii dosud nezapískali

Na oficiálních webových stránkách Fortuna ligy je volně k dispozici statistika odpískaných zápasů všech současných ligových rozhodčích. V úvodních šesti kolech letošního ročníků 1. ligy do hry zasáhlo 63 arbitrů. Zajímá vás, na čí zápasy byl každý rozhodčí ve své kariéře nejčastěji delegován?

Zdroj: sparta.cz


Hned 15 současných prvoligových rozhodčích řídilo nejčastěji utkání Plzně. Na druhém místě žebříčku je Mladá Boleslav, jejíž zápasy nejčastěji soudcovalo hned o šest rozhodčích méně.

Nejzkušenějším ligovým rozhodčím je Pavel Královec. Třiačtyřicetiletý sudí píská ligu od sezony 2002/2003. Zápasy pražské Sparty řídil ve 49 případech, Jablonec čtyřiačtyřicetkrát a třetí Baník Ostrava čtyřicetkrát.

Překvapivým zjištěním je fakt, že velezkušený sudí s mezinárodními zkušenostmi pískal zápasy plzeňské Viktorie jen třináctkrát, což je zhruba stejně tolik jako v případě týmů Jihlavy či Opavy, které působí nebo působily v nejvyšší soutěži o poznání kratší dobu.

Královec neřídil ani jeden zápas Plzně od 13. dubna 2014 do 6. srpna 2017, tedy více než tři sezony. Mezitím odpískal na české nejvyšší scéně 53 duelů. Srpnový duel roku 2017 byl zároveň dosud tím posledním, ve kterém Plzeň jako hlavní rozhodčí pískal. Za uplynulé tři roky na ni pětkrát dohlížel u VARu.

Ze statistik stránek Fortuna ligy vyplývá, že na duely plzeňského celku jsou pravidelně delegovány ty stejné rozhodcovské tváře. Na služebně mladší sudí se při zápasech Viktorie moc často nedostává.

Hned 11 pomezních rozhodčích má ve své statistice jméno Plzně nejvýše. V minulé sezoně 1. ligy se minimálně jeden z těchto jedenácti mužů na lajně objevil hned v šestnácti z osmnácti domácích duelů Viktorie.

Vzácným příkladem je pomezní rozhodčí Tomáš Mokrusch. Na jeho prvním místě najdeme jako u jednoho z mála Slovácko, které soudcoval třiadvacetkrát. Za devět let svého působení v první lize však nepískal ani jeden duel plzeňského celku, přitom alespoň jediný start už stihl posbírat i u Pardubic, které v lize odehrály zatím jen šest duelů.

Podobně to má i dvojice žen s píšťalkou. Lucie Ratajová ani Jana Adámková se i přes své už poměrně dlouhé působení v lize nedostaly k jedinému plzeňskému zápasu.

Také pomezní Jiří Moláček se v zápasech Západočechů moc často neobjevuje. Ve svých třinácti ligových sezonách odmával přes 200 utkání, zápasy Plzně řídil jen jedenáctkrát, což nečiní průměr ani jednoho utkání na sezonu.

Přesně opačně to ve svých statistikách mají jiní pomezní rozhodčí. Petr Blažej si u lajny ve své kariéře připsal o 38 startů méně než Moláček, přesto Plzeň řídil ve 35 ligových duelech. Na druhém místě má Bohemians, u kterých je na čísle 24. Další pomezní Milan Flimmel řídil západočeský celek téměř v každém čtvrtém svém utkání.

Když se vrátíme k hlavním rozhodčím, tak kromě Pavla Královce má podivuhodnou statistiku i Petr Ardeleanu. Kupříkladu Zbrojovku Brno či Baník Ostrava řídil hned jednadvacetkrát. Ostatní týmy se u něj pohybují na podobných číslech, ovšem partu generálního manažera Adolfa Šádka soudcoval jen čtyřikrát. Zatímco hlavní sudí Karel Hrubeš si Plzeň zapískal o jedenáct utkání častěji než následný Slovan Liberec.

Od sezony 2002/2003, ve které se na listinu rozhodčích dostal momentálně nejzkušenější Pavel Královec, ani jednou nesestoupily celky Sparty, Slavie, Teplic, Jablonce a Liberce. Jen jednu sezonu v nižší soutěži strávil v tomto období ostravský Baník. Dvě sezony v 1. lize chyběly celky Mladé Boleslavi, Příbrami, Olomouce, Slovácka a Plzně. Statistiky nám však ukazují, že nevyváženost v nasazování jednotlivých rozhodčích do české nejvyšší soutěže je zřejmá.


Statistika současných prvoligových rozhodčích. Které týmy ve své kariéře nejčastěji řídili?

Plzeň – 15 rozhodčích (Hrubeš, Julínek, Marek, Berka, Koval, Blažej, Kříž, Kubr, Kotalík, Myška, Melichar, Vlček, Podaný, Flimmel, Hock)
Mladá Boleslav – 9 rozhodčích (Orel, Proske, Lerch, Houdek, Dobrovolný, Caletka, Dresler, Vitner, Horák)
Liberec – 7 rozhodčích (Pechanec, Hrabovský, Vlasjuk, Kotalík, Vodrážka, Pečenka, Leška)
Slavia – 5 rozhodčích (Franěk, Zelinka, Moláček, Kotík, Vlasjuk)
Jablonec – 5 rozhodčích (Machálek, Adam, Kotalík, Vaňkát, Poživil)
Ostrava – 4 rozhodčí (Ardeleanu, Berka, Hurych, Dohnálek)
Teplice – 4 rozhodčí (K. Hájek, Hocek, Matoušek, Batík)
Sparta – 3 rozhodčí (Královec, J. Paták, Nádvorník)
Slovácko – 3 rozhodčí (Rejžek, Mokrusch, Cieslar)
Olomouc – 3 rozhodčí (Denev, Hocek, Adámková)
Bohemians – 3 rozhodčí (Lerch, Ratajová, Šimáček)
Zlín – 3 rozhodčí (Adámková, Machálek, Hocek)
Brno – 1 rozhodčí (Ardeleanu)
Dukla – 1 rozhodčí (Ginzel)
Opava – 1 rozhodčí (Denev)
Příbram – 1 rozhodčí (Hocek)
České Budějovice – 1 rozhodčí (Mojžíš)


Vysvětlivky

 • Ve statistice je uvedeno 57 rozhodčích, kteří zasáhli do letošní sezony.
 • Někteří rozhodčí (Ardeleanu, Denev, Hocek, Berka, Adámková, Lerch, Machálek, Vlasjuk, Kotalík) nejčastěji řídili duely dvou a více týmů, proto se ve statistice objevují častěji.
 • Rozhodčí Mikeska, Klupák, Musil, Petřík, Cihlář, Bureš se v seznamu neobjevují, neboť pískali určitý tým maximálně jednou. Nemají tak dostatečný počet odpískaných ligových klání.
 • Do statistik se nepočítají rozhodčí u VARu

Použité zdroje: fortunaliga.cz


Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jak to Spartan Hovnanec delegoval,tak to bylo.Spíš by mi ale zajímalo,co bude s tím pražským mančaftem Vyšehrad,ten má zatím nejvíc másla na hlavě.

  • A přitom Vyšehrad takové nic! Žádný stadion, fanoušky spočítáš na prstech jedné ruky………….
   Co za tím může být? Komu se takový tým může hodit? K jakým účelům?
   Vždyť ten fotbal nemůže ani ty hráče bavit, i když tam jsou jen na hostování. Co z toho ten Klíma má?

   • Jendo , plzeňský fanda těžko kouše co se to stalo. Vždy se snaží odvézt pozornost jiným směrem. Celá liga z nich má srandu a i radost. Chovanec ať skončí taky a bude klid.

    • Berbr je zmetek a došlo na něj. Ale on bude vyprávět a to asi hodně, tak aby tě ten smích nepřešel 😆😆😆😆

   • Chovanec je hovado , křivak a prospěchař, jako trenér figurka a jako funkcionář 0.Ať táhne do Dolních kočkovic.

  • A jak teda vysvětlíš nominace před Chovancem? Marně obhajuješ neobhajitelné… To že je Chovanec loutka bylo jasné už když tam začal.

 2. Dodatek, ten plácek co mají na Vyšehradě s umělkou, nepovažuji za stadion. Pronajímat si Hřiště.
  Vždyť to musí stát balík! Tam bude nějaká pračka!

 3. Chovanec to delegoval tak jak si přál Berbr a dnes pláče jak za nic nemůže a jak je mu to líto a nikdo se s ním nerozloučil

 4. Autor mi nepřipadá příliš znalý – např. u rozhodčího Královce by se měl pozastavovat spíše nad tím, že zápasy Viktorie Plzeň píská, neb je z Plzeňského kraje 🙂

 5. Všichni jmenovaní jsou jenom nastrčené figurky.Za provázky tahají v zákulisí jiní.Sudí se museli přozpůsobit,kde jinde by dostali za 90 minut 25 000.-Kč.Kdo jim teď nadává ať si dá ruku na srdce.On by skutečně odolal takovým sumám?A co se týká zmiňované rozhodčí Lucie Ratajové,tak ta svým špatným rozhodnutím ovlivnila utkání 1.ligy a hned v následujícím kole stejnou chybu udělala znovu,tentokrát v 2.lize.Údajně je kriminalistkou,jak se psalo.Pokud svou práci u policie vykonává stejně donře,jako soudcuje,tak se nedivím vzrůstající zločinnosti.Hlavním škůdcem jsou sázkové kanceláře a majitelé jednotlivých klubů.

   • Až se rozpovídá tak ten tvůj špína klub bude hrát maximálně divizi , hlupáku. Tady je statistiký doloženo že jste hráli každý zápas ve 12ti i více lidech a ty tu meleš nesmysly. Plísňákům už otrnulo tak vylézají z děr.

   • Jj, tam byl jasný úplatek.. Rozkaz zněl nevyloučit Frýdka až nešikovně přeskočí simulanta Malinskýho a ve zbytku zápasu sporný fauly otáčet pro libe, ať to stojí co to stojí. No máš chabý konstrukt tRudlíku. Kdo ligu sleduje ví že Slávie berbrovi platila, tak se máš na co těšit číňane. 👍

  • Protlačil? Zápas jsi neviděl viď? Jdi si raději pustit losovačku poháru kterou jste našvindlovali a k tomu Malínského sestřih simulací. 😂

 6. Martin+Hovnák, hlavně že Tě zajímá co bude s Vyšehradem, ale mě více zajímá co s podvodnickou Plzní a s jejími podvodným tituly!

 7. Všichni zmíněni co Plzen nepiskaji nebo nemavaji z tohoto článku jsou z plzenska, takže je to myslím dobre.. spíše je zvláštní počet odpiskanych nebo odmavanych..

 8. pokud zabrousíme zpet za coronu tudíš ročník 19-20 tak skoro v každém kole byl pruser ze strany rozhodčích..a byli to velké přehmaty..po tydnu se pepíčkova komise usnesla že rozhodčí udělali chyby ale jelo se dál…žádné tresty nic ..i královec v tom figuroval… pak to pepíček argumentoval v d.sport že nelze trestat ..nejsou lidi.. pepíček chovancu je uplně na stejné vlně jako berb a ty ostatní

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sima dál kvete! Tentokrát dvěma góly rozhodl o postupu Slavie

Slavia zvládla domácí klaní s Hapoelem Beer Shevou a po výhře 3:0 má již jistý postup ze skupiny. Naopak izraelský celek přišel o poslední šance na postup. Za týden si to Slavia rozdá s Leverkusenem o první místo ve skupině.

Sparta Praha i Slovan Liberec končí v Evropské lize

Konec nadějí. Sparta ani Liberec si na jaře evropské poháry nezahrají, pražský celek podlehl Lille, Slovanu nepomohlo ani druhé vítězství nad Gentem.

Jak moc je Chovanec zamotaný v kauze Berbr? Už mu přišla obsílka, má hodně co vysvětlovat

Kauza kolem Romana Berbra na sebe namotává čím dál tím víc lidí. Zatímco ze začátku se obvinění točilo zejména kolem místopředsedy FAČR a jeho "synka" Romana Rogoze, v poslední době policie přichází stále na nová jména.