Spojte se s námi

Evropská liga

Zápas se Spartou není rozhodující, říká trenér Betisu. Chybět mu bude klíčový stoper

Real Betis nezvládl první zápas Evropské ligy, když nestačil na Rangers. V domácím duelu tak musí uspět, kouč Manuel Pellegrini se ale snažit z týmu trochu shodit tlak.

Publikováno

dne

Real Betis nezvládl první zápas Evropské ligy, když nestačil na Rangers. V domácím duelu tak musí uspět, kouč Manuel Pellegrini se ale snažit z týmu trochu shodit tlak.

Když vyšly najevo skupiny Evropské ligy, Betis je jasným favoritem na postup i na první místo. Očekávalo se, že Rangers se Spartou si to rozdají o druhé místo.

Jenže Andalusané zakopli hned v prvním zápase ve Skotsku, což se rozhodně nečekalo. Teď tak musí porazit doma Spartu, pokud si nechtějí ještě více zavařit.

Trenér Manuel Pellegrini ale nechtěl své hráče dostávat pod tlak a říkat, že zápas musí nutně vyhrát. Naopak se na tiskové konferenci snažil tlak trochu potlačit.

„Není to rozhodující zápas, můžete zítra vyhrát a prohrát další čtyři a nepostoupit. Teoreticky jsou domácí body dostupnější než body z venku, takže je to důležitý zápas, ale pak nás čekají další čtyři,“ uvedl Pellegrini.

Je to první domácí zápas v této soutěži a doma nesmíme ztrácet body. Pak je tu cíl v podobě postupu, prohráli jsme v těsném zápase a teď se chceme doma odrazit,“ dodal chilský kouč.

Na předzápasovém tréninku musel řešit jeden velký problém. Marc Bartra, klíčový stoper Verdiblancos, nebude k dispozici kvůli poraněnému kotníku.

„Snažil se zapojit do tréninku, ale nakonec to nezvládl a nebude v nominaci. Uvidíme, jak ho nejlépe nahradíme,“ uvedl k Bartrovi Pellegrini.

Ve víkendovém duelu s Valencií zraněného Bartru nahradil teprve 20letý Maročan Chadi Riad, který má v La Lize na kontě teprve čtyři starty.

Zdroj: Relevo

Reklama

Oblíbené