Spojte se s námi

Fortuna liga

Zápas se Slováckem je posledním hřebíkem do Ščasného rakve. Odejde už z klubu nadobro?

Zveřejněno

dne

Spartě zápas se Slováckem hrubě nevyšel. Jde již o čtvrtý venkovní zápas v řadě, ve kterém tým z Letné nebodoval. Sparťanští fanoušci tak vyčkávají na zimní přestávku a doufají, že se v týmu něco změní. Prozatím ale budou poslouchat narážky svých kolegů či spolužáků. Uvědomí si trenér Ščasný, že není tím správným na jakoukoliv pozici na Spartě?

Zdroj: sparta.cz

Stále ta samá písnička. Pozorujeme zápasy svých soupeřů s nadějí, že ztratí nějaké body a náš oblíbený klub se přiblíží k titulu. Místo toho Spartě ujíždí vlak. Slavie hraje pohledný fotbal a body ztrácí výjimečně. Novodobý rival z Plzně po herní stránce nevypadá příliš zdravě, ovšem výsledkově to není až tak špatné.

A pak je tu Sparta. Dlouhodobě jsme sázeli na domácí zápasy, ovšem tentokrát jsme ztratili body i na Letné s Jabloncem. Každé venkovní utkání věřím v dobrý výkon a plný bodový zisk. Věřil jsem i tentokrát a šeredně jsem se zmýlil.

Od začátku utkání byl lepší tým z Uherského Hradiště. Sparta dostala v podstatě zadarmo k dispozici penaltu, kterou Kanga neproměnil. Vzhledem k tomu, že tento gabonský záložník zatím veškeré penalty kopal s přehledem, tuto bych mu nevyčítal.

Nechápu ale, proč když se dostaneme do vedení a snažíme se utkání dohrát, tak se nechá zbytečně vyloučit za jednoznačný loket. Kanga je dlouhodobě nedisciplinovaný a na podzim pravděpodobně dohrál. Vzhledem k tomu, že dostane minimálně 2 zápasy stopku, a ve třech utkáních chyběl za žluté karty, dostáváme se na pět zápasů kvůli karetním trestům.

Kanga tak obdrží zcela jistě vysokou pokutu od klubu. Ovšem druhá červená karta v zápase pro Civiće? Nemyslím si, že to měl rozhodčí řešit tímto způsobem. Kuchta viditelně simuloval, což si mohl ověřit u videa, na které se díval. Oba dva měli obdržet žlutou kartu. Ovšem místo toho šla Sparta do devíti hráčů a ještě k tomu proti ní Slovácko kopalo penaltu.

Po proměněné penaltě ale k přesvědčení všech na stadionu na druhé straně měla výhodu pokutového kopu i Sparta. Po menším střetu s obráncem upadl Costa. Rozhodčí neváhal a penaltu odpískal. Šel se ještě podívat na video, s jehož pomocí penaltu potvrdil. Ale proč? Bylo zcela viditelné, že Costa podklouzl a hráč na něm měl pouze mírně položenou ruku.

Na co je v českém fotbale video, když rozhodčí během zápasu s jeho pomocí zcela zničí utkání? Na penaltový puntík si míč postavil Ristić, který poslal míč na tribunu. Nechápu, jak je možné, že v klubu jako je Sparta se hráči bojí jít na penaltu a tak ji nechají hráči, který nehrál půl roku a do zápasu nastoupil před pár minutami.

Jak bych hodnotil výkony jednotlivých hráčů? Pozitivně hodnotím pouze Heču, který za Spartu v ligovém zápase debutoval. Nita na mě v posledních zápasech neudělal dobrý dojem a tak jsem tuto změnu uvítal. Heča také celé utkání Spartu držel a zachránil jí od vyšší porážky.

Celá obrana na mě dlouhodobě nedělá dobrý dojem. Chipciu nedokáže navázat na reprezentační formu, dle statistik nejlepší stoper ligy Radaković nepůsobí jistě a dělá zbytečné hrubky. Costovi pozice stopera víceméně sedí, Civić až na toto utkání předváděl stabilní výkony. Nicolae Stanciu je samostatnou kapitolou. Hráč, kterého fanoušci milují, se trápí a jeho výkony od té doby, co se začalo spekulovat o jeho přestupu značně uvadají.

Martin Frýdek je tuto sezonu stálicí, na tomto postu je ve většině utkáních jedním z nejlepších na hřišti. O Kangovi jsem se již zmiňoval, kvůli jeho chování se nemůže divit, že nepřirostl většině fanouškům k srdci. Jedním z největších omylů v sestavě Sparty je ale Plavšić. Hráč, u kterého jsem minulý podzim nechápal proč nenastupuje a o rok později nechápu proč nastupuje.

Dnes sice nebyl nejhorší na hřišti, dlouhodobě ale není pro soupeřovy obrany nebezpečný. Jeho nejhorší vlastností je ale simulování. Jeho teatrální pády mu nepískal ani rozhodčí. Potom není divu, že se nám fanoušci soupeřů smějí.

Útočná dvojice působí poměrně dobře, ovšem když nedávají branky, tak není možné je vychvalovat. Sparta potřebuje nutně posílit. A to nejen hráčsky, ale také ve vedení. Na trenérském postu sedí alibista, který dokáže říci proč Sparta hraje špatně, ale v dalším utkání všem divákům dokáže, že může být hůře.

V zimě tak Spartu čekají velké změny. Není přeci možné, aby parta Křetínského kamarádíčků zcela zničila historicky nejlepším tým Česka.

Reklama
25 komentářů

25 Comments

 1. Brychta Jaroslav

  2.12.2018 na 14:46

  Zase ve Spartě vědí KDO za to může,že Sparta neboduje ! Trenér Ščasný špatně za hráče hraje,běhá,přihrává a kope ? Hráči jenom berou za trenéra peníze ? V tom je ten PES zakopaný ?

 2. inteligentní člověk

  2.12.2018 na 15:15

  Článek plných pravopisných chyb, ale psán realisticky, což cením. Alespoň jsou si sparťané vědomi špatných výkonů jejich týmu, teď už zapracovat jenom na tom vzdělání…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:48

   Za prvé, článek rozhodně není plný pravopisných chyb. Takže tvůj subjektivní pocit není relevantní k tomu, aby jsi někomu doporučoval zapracovat na vzdělání. I ty děláš jistě občas pravopisné chyby, inteligentní člověče. Na základě toho, že jsi schopný napsat gramaticky špatně větu “Článek plných pravopisných chyb”, bys na svém vzdělání měl zapracovat především ty, než začneš někomu takovou věc doporučovat. Vypadáš potom dost hloupě a ne jako (rádo by) “inteligentní člověk”, jak se zde profiluješ.
   Hezký den.

 3. Luboš

  2.12.2018 na 15:33

  Co takto hráči.Nezahraješ pár zápasů jdeš do nižší soutěže za pár šušnů.Tady je to naopak.Hlavně že maj kokrhel a tetování.

 4. Jiří Králík

  2.12.2018 na 15:48

  Je mi 66 let, od mládí jsem fanoušek pražské Sparty a o dění ve Spartě se zajímám.Řadu zápasů jsem za ta léta viděl ” naživo”. I když jsem nikdy závodně fotbal nehrál a nejsem studovaný fotbalový trenér či fotbalový funkcionář vím, že dnešní fotbal je především obchod a peníze. Trocha zdravého selského rozumu mi, myslím, zůstala a tomu co se za posledních několik let ve Spartě děje tomu vůbec nerozumím ( nákupy hráčů, angažování trenérů atd. ). Asi jsem opravdu fotbalový analfabet.
  Hlavně v poslední době se začínám za Spartu stydět. Takový klub s takovou tradicí. Myslím si, že
  dokud bude Spartu vlastnit pan Křetínský a parta jeho oblíbenců budu se stydět čím dál tím víc.

  • josef

   2.12.2018 na 16:41

   Amatéři a hlavně frajírci ve vedení mužstva, no a majitel sice dává peníze, ale jinak fotbalový hňup.

  • Jan Novak

   3.12.2018 na 17:27

   Když jim to těch 10 tis. Fanoušku co tam stále chodí trpí místo aby buraceli již od léta 2018 ŠČASNÝ KOVÁČ VEN !!!

  • Jiří

   4.12.2018 na 18:53

   Pan Králík má pravdu,fotbalu zvlášť vládnou peníze a neumětelové je mají,to platí i o Křetínském,který roky Spartu s kamarády ničí.Jsem Sparťan od 7 let ale tohle nepamatuji,i když mě bude 77.Nákupy ojetých cizinců tomu dali trnovou korunu a měli by začít raději hrát naši kluci z dorostu,aspoň by se vykopali a naučili!!

 5. Vlasta

  2.12.2018 na 17:26

  Když nejsou hráči schopní dát gól ani z penalty, tak to asi nebude chyba trenéra…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:51

   Je chybou trenéra, že je to nenaučil. On je zodpovědný za výkony hráčů. Trenér určuje taktiku a přípravu na soupeře. Ty si myslíš, že to ve fotbale chodí tak, že trenér jenom vybere sestavu, řekne hráčům “Hrajte fotbal” a sedne si na lavičku a žvejká žvejkačku? :_D

   • Michael Pastva

    2.12.2018 na 18:15

    Někdy to tak vypadá 😀

    • Jakub Lebloch

     2.12.2018 na 21:09

     Je strašně super něco kritizovat, dělat si z trenéra srandu, ale nepřinést řešení. Říct “Plavšič do základu nepatří” rozhodně není únik z problému… Ještě lepší je vyhazovat Ščasného i z pozice sportovního ředitele, když se posily pod ním víceméně uchytily.

   • bogan_tp

    4.12.2018 na 16:53

    Snad mě nechceš tvrdit, že ligového fotbalistu má trenér učit kopat penalty? To si děláš kozy.

 6. Satan Claus

  2.12.2018 na 18:01

  Článek, pod který bych se podepsal. Přesně vystihnuto. Sice Ristič nějakou dobu nehrál, ale jít na penaltu a ani netrefit bránu? A u Plavšiče, ten nezvládal tempo české ligy od začátku svého působení. Nemá ve Spartě co dělat už od začátku svého působení a měl odejít se Stramaccionim.
  Kanga nemá žádnou disciplínu a ani po tak dlouhém čase ve Spartě, se jí nenaučil. Jsem taky přesvědčený, že po Vánocích si sbalí svých 5 afrických fíků a potáhne s Plavšičem. Civič se mi nelíbí po stránce chování. Hraje si na druhého Řepku, provokuje protihráče a dělá konflikty. Takového hráče Sparta nepotřebuje. A taky je to jen sprostý nakopávač. Žádná klička, žádné obehrání. Pryč. Radakovič měl formu, když měla formu Olomouc. Ted je naprosto průměrný, možná podprůměrný. Chipcu průměr na českou ligu. Na Spartu dost málo. A závěrem je profesionální vymlouvač Ščasný. Jako ředitel kecal do práce trenérům a ted je vidět, že sám takovou práci nezvládá. Je rakovinou Sparty. A výmluvy typu “chyběl nám Kanga”, který dal v lize pár branek, víc sedí na tribuně, než běhá po hřišti, ztrácí míče a vyžívá se v konfliktech, vážně není tahounem Sparty a tím Ščasný podtrhuje svoji neschopnost.
  Už ve Spartě nechci po Vánocích vidět ani jednoho z těchto hráčů v čele se Ščasným.

  • chachek

   2.12.2018 na 19:29

   Hele Santo, s tímhle teda s tebou nesouhlasím. Kanga i Ščasný jsou v pohodě, poslední léta se nepodařilo Spartu srovnat více trenérům, takže v tom to asi nebude, a Kanga jediný vyčnívá, ať už jakkoli, herně určitě, a čeří vodu na hřišti. Závada je úplně jinde. Lehké je označit dva, jako viníky, to už bylo kolikrát teď ve Spartě, a furt se nic nezměnilo. Průser je jinde…….

  • chachek

   2.12.2018 na 19:33

   Si mimo, Santo.

 7. ZDENĚK

  2.12.2018 na 20:01

  Z JAKÉHOKOLI DOBRÉHO HRÁČE SE NA LETNÉ STANE PODPRŮMĚRNÝ NAKOPÁVAČ,TEDA POKUD SE DO MÍČE TREFÍ

 8. Bilingr

  2.12.2018 na 21:33

  Nejsem sice sparťan, takže moje názory budou asi mírně zkreslené, ale jsem si jistý, že trenér Ščasný je neštěstím pro Spartu. Když po jednom utkání řekne, že mu chyběl Kanga a proto nebyl výkon optimální a v následujícím utkání právě tento hráč “zapříčiní” porážku Sparty nemohu si myslet nic jiného, než že tento pán, ač sám výtečný fotbalista, je coby trenér naprosto nepoužitelný. A myslím, že není použitelný ani jako sportovní ředitel, nebo na jakémkoliv místě, kde může mluvit do hry mužstva. Naproti tomu si myslím, že Kanga je výjimečně dobrý hráč a v “rukou” dobrého trenéra může být ozdobou nejen naší ligy. Zarážející ale je, že v poslední době (několik sezon), ať za Spartu hraje kdokoliv, je pohled na její hru tristní a to i přesto, že kádr Sparty je zdaleka nejdražší v lize a to je opravdu velmi zvláštní. Obávám se, že tento trend započal právě příchodem pana Ščasného, resp. pana Hřebíka na místo trenéra.

 9. Jaroslav

  2.12.2018 na 22:42

  Dokud si pan Křetínský neuvědomí,že je Sparta český klub,ve kterém by měli hrál hráči,jejichž srdce bije za Spartu a ne jen pro peníze,tak ty výsledky budou dost mizerné.

 10. Václav Kellner

  3.12.2018 na 1:10

  Absolutní souhlas!!! Jen bych ještě dodal že kromě Ščasnýho musí navždy odtahnout z Letný také Kotalík, D. Svoboda, Hřebík, Kasík, celý realizační tým, Požár a Radek Kováč. Nejlepší by samozřejmě bylo kdyby navždy z Letný zmizel i Kretinsky, ale bohužel je majitel,toužebně však doufám, že se najde v dohledné době kupec,který bude mít ACS také trochu i v srdci, nejen ve vychloubacnyh propagačních materiálech Kretinskýho firem…

 11. Ohto

  3.12.2018 na 7:22

  V pořádku,autor nabušený informacemi. Ale výhra v Karviné mu utekla. :)))

 12. Radim Sochor

  3.12.2018 na 8:15

  Konečně jsem si přečetl kritiku reálně posazenou přesně na součsný stav. Naprosto to sedí. A co z toho plyne ? Že tým pohromadě drží a odvádějí stabilní výkony Češi a Slováci. Ostatní se bez srdce a zodpovědnosti !!!!!!! vezou a je jim jedno, kde po sezoně skončí Sparta a možná i oni sami. Vraťme do týmu naše hráče jen doplněné cizinci a dejme na naši mentalitu. Tam vede podle mě cesta. Jinak Sparta forever!

 13. Jirka

  3.12.2018 na 8:59

  Jsem sparťan tělem i duší a to co se tam teď děje je hnus. Dle mého by měli ve spartě z cizinců zůstat akorát Teteh, Costa, Radakovič. Zbytek bych vyházel. Nechat tam pár našich kluků co už v áčku jsou a doplnit to mladejma že sparťanský líhně. Ty kluci by alespoň za spartu hráli srdcem. A za dva roky by to byla špička naší ligy. Za spartu maj hrát sparťani a né lůza odkudkoliv.

 14. Pavel

  3.12.2018 na 9:38

  Spartě nefandim ale sleduji ligu dost dlouho, i její působení vlastně posledních 35 let, ty soudy o nejúspěšnějším klubu naší historie bych si nechal, protože zrovna už v 80. Letech ji tři tituly mohla a měla vyfouknout bohemka, 90.leta byly jaký byly a Slavia v nich vytezila titul jenom jeden a pak přišly ostatní, takže ono mohlo být těch titulu klidně o deset míň, jinak kretinsky řek že evropská liga nezajímá a chce ligu Mistrů, vzal na to zahraniční hráče i trenéra, a dát tomu jen půl roku je strašně málo, ščasný se ve Spartě svez s rosickým a to bylo všechno, jednu chvíli byl jako trenér rád za most a viktorku Žižkov, nevim jako takovej hle trenér může dělat sportovního manažera někomu, kdo byl v Interu Milán, celkově nám chybí pohled zvenčí a podle toho to taky vypadá, aby se stabilně hrál fotbal na úrovni, a souhlasím s tím, že civic a radakovic na to nemaj, a vzít si do stoperu odkopavace Štětinu taky není nic moc

  • Tommy.

   3.12.2018 na 14:48

   Mohla ale nevifoukla tak co to tady bliješ???

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fortuna liga

Preview: Zápas o všechno! Bude pro Václava Jílka zápas s Bohemians posledním na lavičce Hanáků?

Zveřejněno

dne

V sobotu se utkají tabulkoví sousedé ze spodku tabulky. Bohemians v Ď přivítá Sigmu Olomouc. Bude se tak jednat o souboj třináctého týmu se čtrnáctým, přičemž oba celky v sezoně získaly shodně 19 bodů. O skóre hůře jsou na tom Moravané, kteří by v případě nepříznivého výsledku mohli měnit trenéra, jelikož Václav Jílek měl dostat od vedení ultimátum. Podrží 42 letého trenéra jeho svěřenci?

Zdroj: bohemians.cz

Veledůležité utkání před sebou mají pražští Bohemians spolu s olomouckou Sigmou. Oba kluby na tom letos nejsou zrovna nejlépe a podle toho vypadá i jejich postavení. Tabulkoví sousedé mají shodně 19 bodů.

Klokani dokázali 19 bodů sesbírat díky čtyřem výhrám a šesti remízám. Před svým sobotním sokem jsou pouze díky lepšímu skóre, když inkasovali o šest branek méně. Po nepovedené podzimní části tak svěřenci Martina Haška doufali, že se v přípravě zvednou a třeba se pozitivně naladí na ligu. Jenže ani příprava nevypadala zrovna ideálně. Bohemians v přípravě porazili 2:0 Viktorii Žižkov, poté padli 3:1 s Karabachem. Následně porazili 1:0 Sion, remizovali 1:1 s Piastem Gliwice a v generálce na ligu překvapivě padli 2:1 na půdě poslední Dukly Praha.

Nedá se tak říci, že by do jarní části vstupovali zelenobílí s kdovíjakým optimismem. V prvním ligovém klání jara je navíc nečekalo nic jednoduchého, jelikož museli zavítat na půdu pražské Sparty. V utkání sice předvedli svou typickou bojovnost, jenže byli horším týmem a tahali za kratší konec provazu. Přesto poměrně dlouho drželi remízový výsledek. O bod přišli až po dorážce z penalty během druhé minuty nastaveného času, na což už nedokázali reagovat.

V zápase proti Spartě navíc chybělo klokanům několik hráčů a naskočili tak do utkání značně oslabeni. Nyní bude absentovat kvůli červené kartě Levin, ale situace s marodkou se podle slov trenéra Hašla zlepšila. „Jestliže byl Schumacher na Letné jako náhradník jen proto, abychom měli obsazená místa na střídačce, tak teď už celý týden trénuje s týmem. Ještě se od lékařů dozvíme, zda nám uschopní Vodháněla s Puškáčem. Nakonec tak budeme muset poslat někoho na tribunu, což už jsem hodně dlouho nezažil,“ komentoval situaci trenér pražského celku. Nejisté jsou nadále starty Jusúfa, Pokorného či Švece. Do utkání určitě nezasáhne Juliš.

Zdroj denik.cz

Sigma posbírala zmíněných 19 bodů díky pěti výhrám a čtyřem remízám. Mimoto jedou Hanáci do Prahy pod obrovským tlakem. Pod tím jsou samozřejmě už díky svému postavení v ligové tabulce. Situace je však o to horší, že musí hrát, chtějí-li zůstat nadále pod kormidlem trenéra Václava Jílka. Ten by totiž v případě negativního výsledku musel být odejit. V týdnu už spatřily světlo světa informace o jeho potenciálních náhradách, přičemž prvním kandidátem na Jílkův post má být klubová legenda Radoslav Látal.

Olomoučtí přitom zažili poměrně zdařilou přípravou, vzhledem k jejich podzimní formě. Sice v ní neměli úplně stabilní výsledky, ale to bylo pravidelným střídáním sestav, které byly všelijak kombinované. Modrobílí tak porazili 3:0 Trenčín a v odvetě s ním padli 2:5. Následně porazili 2:3 Slovan Bratislava na Tehelném poli, remizovali 1:1 s Ružomberokem, vyhráli 5:0 nad Jihlavou a opět remizovali 1:1 s Hobro. V generálce na ligu se utkali s japonským celkem Shonan, s nímž padli 0:1.

Přesto mohli Hanáci vstupovat do jarní části s jistou dávkou optimismu, kterou oplýval i samotný kouč Václav Jílek. Jenže ani Sigmu nečekal lehký soupeř, když na Andrově stadionu musela přivítat čtvrtý Jablonec. Hned od první minuty musel jít všechen optimismus stranou, jelikož Moravané předváděli od první minuty katastrofální a ustrašený výkon. Pouhé nakopávané míče dopředu, žádná bojovnost… Takhle se o záchranu nehraje. Druhá půle byla sice ze strany olomouckého týmu o něco lepší, jenže tomu stále chyběl důraz a bojovnost. Není tak divu, že si Jablonec odvezl tři body po výhře 2:1.

Kvůli žlutým kartám jede Sigma do Prahy oslabena o útočníka Martina Nešpora a záložníka Lukáše Kalvacha. Především absence Kalvacha bude pro Jílkův tým obrovským problémem, jelikož je nepostradatelným mužem v záloze a typologicky podobný hráč už v klubu není. Dlouhodobě chybí zraněný Martin Hála, který se pomalu zotavuje ze zranění, ale stále není v zápasové kondici. Nejistý je start Václava Pilaře.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc/

Co od utkání čekat, to jest záhadou. Bude hodně záležet na tom, jak k tomu oba týmy přistoupí, především Sigma. Bohemians jsou velice bojovným a srdnatým týmem v každém případě, což se o Olomouci říci nedá, a to by mohlo býti hlavním a rozhodujícím faktorem. Přesto se Hanáci budou zajisté chtít porvat za svého trenéra, jelikož jej někteří z kádru znají prakticky od juniorky. Zápas by však mohl být velice vyrovnaný s tím, že žádný z týmů nebude mít nic jistého až do konce.

Během prvního vzájemného střetnutí těchto dvou celků skončilo utkání na Andrově stadionu prohrou Sigmy 2:3. Hanáci přitom vedli Až do 65. minuty 2:0 a vypadalo to, že mají zápas pod kontrolou. Poté přišla první branka Bohemians a následoval famózní obrat. Nyní se však tolik gólů nejspíše očekávat nedá. Doufejme alespoň v tom, že oba týmy nebudou hrát příliš opatrně a ustrašeně, a budou se snažit nabídnout fanouškům příjemnou podívanou.

Tip na sázení | Remíza – kurz: 3.10

Bohemians 1905 – Sigma Olomouc
Sobota, 15:00, Ďolíček
O2 TV Fotbal

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Nikolaj Komličenko je jasným střeleckým lídrem Fortuna ligy a na vyrovnání rekordu Davida Lafaty mu stačí vstřelit šest gólů

Zveřejněno

dne

Mladoboleslavský Komličenko ve Fortuna lize nasázel v probíhající sezóně už 19 branek a na Davida Lafatu, který drží rekord v počtu vstřelených branek v jedné sezóně, tak ztrácí pouze šest gólů. Na vytvoření nového rekordu má Komličenko ještě deset zápasů (bez nadstavby). Ruský útočník si vede velmi dobře i v porovnání s těmi vůbec nejlepšími evropskými střelci, když se v tabulce o Zlatou kopačku nachází na dvacátém místě.

Nikolaj Komličenko je jasným střeleckým lídrem Fortuna ligy, když na svém kontě má už 19 vstřelených gólů a na druhého Stocha má náskok osm branek. Ruský útočník je na čele tabulky a na vyrovnání rekordu Davida Lafaty mu stačí skórovat už pouze šestkrát.

Minulý víkend odstartovala jarní část Fortuna ligy a Mladá Boleslav se utkala s Viktorií Plzeň. Zápas skončil remízou 1:1 a o gól Středočechů se postaral právě Komličenko, který skóroval z pokutového kopu. Právě pokutové kopy řadí Komličenka na čelo tabulky střelců.

Komličenko si vede velmi dobře i v porovnání s těmi nejlepšími evropskými střelci. V tabulce o Zlatou kopačku se nachází na dvacátém místě, ale pokud by se počítali pouze vstřelené branky, tak by byl v TOP 10. Každá liga má přidělený svůj koeficient, kterým se násobí jednotlivé góly každého hráče. Česká republika má koeficient 1,5, stejně jako polská, nebo turecká liga. Nejlépe na tom jsou Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1, které mají koeficient 2.

V součtu má tedy Komličenko 28, 5 bodů a na desátou příčku ztrácí pouze tři body. Pokud ruskému útočníkovi vydrží forma až do konce sezóny, tak bude mít středočeský klub velké problémy udržet ho v týmu i pro další sezónu.

Komličenko se oficiálně stal hráčem Mladé Boleslavi až v lednu tohoto roku, protože v týmu doposud pouze hostoval z ruského Krasnodaru. Po velmi vydařené podzimní části ligy Mladá Boleslav usilovala o přestup, který nakonec dotáhla do konce. Komličenko podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Posílí Ikaunieks útok Mladé Boleslavi?

Zveřejněno

dne

Podle informací deníku Sport se Mladá Boleslav zajímá o lotyšského reprezentanta Dāvise Ikauniekse z Jablonce. Řeší se, zda půjde o hostování či přestup. Přestupové okno končí 22. února.

Dávis Ikaunieks.
Zdroj: fcvysocina.cz

25 letý lotyšský reprezentant Dāvis Ikaunieks působí v Jablonci od léta 2018, když po sestupu Jihlavy do druhé nejvyšší soutěže byl velmi žádaný. Nakonec přestoupil do severočeského klubu za 15 milionů korun. Momentálně se o tohoto hráče zajímá Mladá Boleslav, která nedávno využila opci u nejlepšího střelce ligy Komlichenka. Hovoří se o hostování, i o přestupu. Přestupová částka by měla činit něco kolem deseti milionů korun.

V minulé sezóně za Jihlavu odehrál Dāvis Ikaunieks 27 ligových zápasů, v nichž dokázal desetkrát rozvlnit síť soupeřovy branky. V letošní sezóně odehrál jedenáct zápasů v nejvyšší české lize, avšak nedokázal dát jediný gól. Mladá Boleslav se momentálně nachází na jedenácté pozici, ale má třetí nejlepší útok v celé lize, dokázala vstřelit více gólů než Plzeň, nebo Sparta. Ikaunieks by mohl nastupovat vedle Komlichenka, popřípadě by mu kryl záda na lavičce náhradníků. V prvním jarním utkání uhrála Boleslav remízu 1:1 s Viktorií Plzeň, jediný gól Boleslavi vstřelil Komlichenko z penalty. Čas na dokončení tohoto přestupu mají středočeši do 22. února, tedy do příštího pátku, kdy v Česku končí přestupové období.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené