Spojte se s námi

Fortuna liga

Zápas se Slováckem je posledním hřebíkem do Ščasného rakve. Odejde už z klubu nadobro?

Zveřejněno

dne

Spartě zápas se Slováckem hrubě nevyšel. Jde již o čtvrtý venkovní zápas v řadě, ve kterém tým z Letné nebodoval. Sparťanští fanoušci tak vyčkávají na zimní přestávku a doufají, že se v týmu něco změní. Prozatím ale budou poslouchat narážky svých kolegů či spolužáků. Uvědomí si trenér Ščasný, že není tím správným na jakoukoliv pozici na Spartě?

Zdroj: sparta.cz

Stále ta samá písnička. Pozorujeme zápasy svých soupeřů s nadějí, že ztratí nějaké body a náš oblíbený klub se přiblíží k titulu. Místo toho Spartě ujíždí vlak. Slavie hraje pohledný fotbal a body ztrácí výjimečně. Novodobý rival z Plzně po herní stránce nevypadá příliš zdravě, ovšem výsledkově to není až tak špatné.

A pak je tu Sparta. Dlouhodobě jsme sázeli na domácí zápasy, ovšem tentokrát jsme ztratili body i na Letné s Jabloncem. Každé venkovní utkání věřím v dobrý výkon a plný bodový zisk. Věřil jsem i tentokrát a šeredně jsem se zmýlil.

Od začátku utkání byl lepší tým z Uherského Hradiště. Sparta dostala v podstatě zadarmo k dispozici penaltu, kterou Kanga neproměnil. Vzhledem k tomu, že tento gabonský záložník zatím veškeré penalty kopal s přehledem, tuto bych mu nevyčítal.

Nechápu ale, proč když se dostaneme do vedení a snažíme se utkání dohrát, tak se nechá zbytečně vyloučit za jednoznačný loket. Kanga je dlouhodobě nedisciplinovaný a na podzim pravděpodobně dohrál. Vzhledem k tomu, že dostane minimálně 2 zápasy stopku, a ve třech utkáních chyběl za žluté karty, dostáváme se na pět zápasů kvůli karetním trestům.

Kanga tak obdrží zcela jistě vysokou pokutu od klubu. Ovšem druhá červená karta v zápase pro Civiće? Nemyslím si, že to měl rozhodčí řešit tímto způsobem. Kuchta viditelně simuloval, což si mohl ověřit u videa, na které se díval. Oba dva měli obdržet žlutou kartu. Ovšem místo toho šla Sparta do devíti hráčů a ještě k tomu proti ní Slovácko kopalo penaltu.

Po proměněné penaltě ale k přesvědčení všech na stadionu na druhé straně měla výhodu pokutového kopu i Sparta. Po menším střetu s obráncem upadl Costa. Rozhodčí neváhal a penaltu odpískal. Šel se ještě podívat na video, s jehož pomocí penaltu potvrdil. Ale proč? Bylo zcela viditelné, že Costa podklouzl a hráč na něm měl pouze mírně položenou ruku.

Na co je v českém fotbale video, když rozhodčí během zápasu s jeho pomocí zcela zničí utkání? Na penaltový puntík si míč postavil Ristić, který poslal míč na tribunu. Nechápu, jak je možné, že v klubu jako je Sparta se hráči bojí jít na penaltu a tak ji nechají hráči, který nehrál půl roku a do zápasu nastoupil před pár minutami.

Jak bych hodnotil výkony jednotlivých hráčů? Pozitivně hodnotím pouze Heču, který za Spartu v ligovém zápase debutoval. Nita na mě v posledních zápasech neudělal dobrý dojem a tak jsem tuto změnu uvítal. Heča také celé utkání Spartu držel a zachránil jí od vyšší porážky.

Celá obrana na mě dlouhodobě nedělá dobrý dojem. Chipciu nedokáže navázat na reprezentační formu, dle statistik nejlepší stoper ligy Radaković nepůsobí jistě a dělá zbytečné hrubky. Costovi pozice stopera víceméně sedí, Civić až na toto utkání předváděl stabilní výkony. Nicolae Stanciu je samostatnou kapitolou. Hráč, kterého fanoušci milují, se trápí a jeho výkony od té doby, co se začalo spekulovat o jeho přestupu značně uvadají.

Martin Frýdek je tuto sezonu stálicí, na tomto postu je ve většině utkáních jedním z nejlepších na hřišti. O Kangovi jsem se již zmiňoval, kvůli jeho chování se nemůže divit, že nepřirostl většině fanouškům k srdci. Jedním z největších omylů v sestavě Sparty je ale Plavšić. Hráč, u kterého jsem minulý podzim nechápal proč nenastupuje a o rok později nechápu proč nastupuje.

Dnes sice nebyl nejhorší na hřišti, dlouhodobě ale není pro soupeřovy obrany nebezpečný. Jeho nejhorší vlastností je ale simulování. Jeho teatrální pády mu nepískal ani rozhodčí. Potom není divu, že se nám fanoušci soupeřů smějí.

Útočná dvojice působí poměrně dobře, ovšem když nedávají branky, tak není možné je vychvalovat. Sparta potřebuje nutně posílit. A to nejen hráčsky, ale také ve vedení. Na trenérském postu sedí alibista, který dokáže říci proč Sparta hraje špatně, ale v dalším utkání všem divákům dokáže, že může být hůře.

V zimě tak Spartu čekají velké změny. Není přeci možné, aby parta Křetínského kamarádíčků zcela zničila historicky nejlepším tým Česka.

Reklama
25 komentářů

25 Comments

 1. Brychta Jaroslav

  2.12.2018 na 14:46

  Zase ve Spartě vědí KDO za to může,že Sparta neboduje ! Trenér Ščasný špatně za hráče hraje,běhá,přihrává a kope ? Hráči jenom berou za trenéra peníze ? V tom je ten PES zakopaný ?

 2. inteligentní člověk

  2.12.2018 na 15:15

  Článek plných pravopisných chyb, ale psán realisticky, což cením. Alespoň jsou si sparťané vědomi špatných výkonů jejich týmu, teď už zapracovat jenom na tom vzdělání…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:48

   Za prvé, článek rozhodně není plný pravopisných chyb. Takže tvůj subjektivní pocit není relevantní k tomu, aby jsi někomu doporučoval zapracovat na vzdělání. I ty děláš jistě občas pravopisné chyby, inteligentní člověče. Na základě toho, že jsi schopný napsat gramaticky špatně větu “Článek plných pravopisných chyb”, bys na svém vzdělání měl zapracovat především ty, než začneš někomu takovou věc doporučovat. Vypadáš potom dost hloupě a ne jako (rádo by) “inteligentní člověk”, jak se zde profiluješ.
   Hezký den.

 3. Luboš

  2.12.2018 na 15:33

  Co takto hráči.Nezahraješ pár zápasů jdeš do nižší soutěže za pár šušnů.Tady je to naopak.Hlavně že maj kokrhel a tetování.

 4. Jiří Králík

  2.12.2018 na 15:48

  Je mi 66 let, od mládí jsem fanoušek pražské Sparty a o dění ve Spartě se zajímám.Řadu zápasů jsem za ta léta viděl ” naživo”. I když jsem nikdy závodně fotbal nehrál a nejsem studovaný fotbalový trenér či fotbalový funkcionář vím, že dnešní fotbal je především obchod a peníze. Trocha zdravého selského rozumu mi, myslím, zůstala a tomu co se za posledních několik let ve Spartě děje tomu vůbec nerozumím ( nákupy hráčů, angažování trenérů atd. ). Asi jsem opravdu fotbalový analfabet.
  Hlavně v poslední době se začínám za Spartu stydět. Takový klub s takovou tradicí. Myslím si, že
  dokud bude Spartu vlastnit pan Křetínský a parta jeho oblíbenců budu se stydět čím dál tím víc.

  • josef

   2.12.2018 na 16:41

   Amatéři a hlavně frajírci ve vedení mužstva, no a majitel sice dává peníze, ale jinak fotbalový hňup.

  • Jan Novak

   3.12.2018 na 17:27

   Když jim to těch 10 tis. Fanoušku co tam stále chodí trpí místo aby buraceli již od léta 2018 ŠČASNÝ KOVÁČ VEN !!!

  • Jiří

   4.12.2018 na 18:53

   Pan Králík má pravdu,fotbalu zvlášť vládnou peníze a neumětelové je mají,to platí i o Křetínském,který roky Spartu s kamarády ničí.Jsem Sparťan od 7 let ale tohle nepamatuji,i když mě bude 77.Nákupy ojetých cizinců tomu dali trnovou korunu a měli by začít raději hrát naši kluci z dorostu,aspoň by se vykopali a naučili!!

 5. Vlasta

  2.12.2018 na 17:26

  Když nejsou hráči schopní dát gól ani z penalty, tak to asi nebude chyba trenéra…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:51

   Je chybou trenéra, že je to nenaučil. On je zodpovědný za výkony hráčů. Trenér určuje taktiku a přípravu na soupeře. Ty si myslíš, že to ve fotbale chodí tak, že trenér jenom vybere sestavu, řekne hráčům “Hrajte fotbal” a sedne si na lavičku a žvejká žvejkačku? :_D

   • Michael Pastva

    2.12.2018 na 18:15

    Někdy to tak vypadá 😀

    • Jakub Lebloch

     2.12.2018 na 21:09

     Je strašně super něco kritizovat, dělat si z trenéra srandu, ale nepřinést řešení. Říct “Plavšič do základu nepatří” rozhodně není únik z problému… Ještě lepší je vyhazovat Ščasného i z pozice sportovního ředitele, když se posily pod ním víceméně uchytily.

   • bogan_tp

    4.12.2018 na 16:53

    Snad mě nechceš tvrdit, že ligového fotbalistu má trenér učit kopat penalty? To si děláš kozy.

 6. Satan Claus

  2.12.2018 na 18:01

  Článek, pod který bych se podepsal. Přesně vystihnuto. Sice Ristič nějakou dobu nehrál, ale jít na penaltu a ani netrefit bránu? A u Plavšiče, ten nezvládal tempo české ligy od začátku svého působení. Nemá ve Spartě co dělat už od začátku svého působení a měl odejít se Stramaccionim.
  Kanga nemá žádnou disciplínu a ani po tak dlouhém čase ve Spartě, se jí nenaučil. Jsem taky přesvědčený, že po Vánocích si sbalí svých 5 afrických fíků a potáhne s Plavšičem. Civič se mi nelíbí po stránce chování. Hraje si na druhého Řepku, provokuje protihráče a dělá konflikty. Takového hráče Sparta nepotřebuje. A taky je to jen sprostý nakopávač. Žádná klička, žádné obehrání. Pryč. Radakovič měl formu, když měla formu Olomouc. Ted je naprosto průměrný, možná podprůměrný. Chipcu průměr na českou ligu. Na Spartu dost málo. A závěrem je profesionální vymlouvač Ščasný. Jako ředitel kecal do práce trenérům a ted je vidět, že sám takovou práci nezvládá. Je rakovinou Sparty. A výmluvy typu “chyběl nám Kanga”, který dal v lize pár branek, víc sedí na tribuně, než běhá po hřišti, ztrácí míče a vyžívá se v konfliktech, vážně není tahounem Sparty a tím Ščasný podtrhuje svoji neschopnost.
  Už ve Spartě nechci po Vánocích vidět ani jednoho z těchto hráčů v čele se Ščasným.

  • chachek

   2.12.2018 na 19:29

   Hele Santo, s tímhle teda s tebou nesouhlasím. Kanga i Ščasný jsou v pohodě, poslední léta se nepodařilo Spartu srovnat více trenérům, takže v tom to asi nebude, a Kanga jediný vyčnívá, ať už jakkoli, herně určitě, a čeří vodu na hřišti. Závada je úplně jinde. Lehké je označit dva, jako viníky, to už bylo kolikrát teď ve Spartě, a furt se nic nezměnilo. Průser je jinde…….

  • chachek

   2.12.2018 na 19:33

   Si mimo, Santo.

 7. ZDENĚK

  2.12.2018 na 20:01

  Z JAKÉHOKOLI DOBRÉHO HRÁČE SE NA LETNÉ STANE PODPRŮMĚRNÝ NAKOPÁVAČ,TEDA POKUD SE DO MÍČE TREFÍ

 8. Bilingr

  2.12.2018 na 21:33

  Nejsem sice sparťan, takže moje názory budou asi mírně zkreslené, ale jsem si jistý, že trenér Ščasný je neštěstím pro Spartu. Když po jednom utkání řekne, že mu chyběl Kanga a proto nebyl výkon optimální a v následujícím utkání právě tento hráč “zapříčiní” porážku Sparty nemohu si myslet nic jiného, než že tento pán, ač sám výtečný fotbalista, je coby trenér naprosto nepoužitelný. A myslím, že není použitelný ani jako sportovní ředitel, nebo na jakémkoliv místě, kde může mluvit do hry mužstva. Naproti tomu si myslím, že Kanga je výjimečně dobrý hráč a v “rukou” dobrého trenéra může být ozdobou nejen naší ligy. Zarážející ale je, že v poslední době (několik sezon), ať za Spartu hraje kdokoliv, je pohled na její hru tristní a to i přesto, že kádr Sparty je zdaleka nejdražší v lize a to je opravdu velmi zvláštní. Obávám se, že tento trend započal právě příchodem pana Ščasného, resp. pana Hřebíka na místo trenéra.

 9. Jaroslav

  2.12.2018 na 22:42

  Dokud si pan Křetínský neuvědomí,že je Sparta český klub,ve kterém by měli hrál hráči,jejichž srdce bije za Spartu a ne jen pro peníze,tak ty výsledky budou dost mizerné.

 10. Václav Kellner

  3.12.2018 na 1:10

  Absolutní souhlas!!! Jen bych ještě dodal že kromě Ščasnýho musí navždy odtahnout z Letný také Kotalík, D. Svoboda, Hřebík, Kasík, celý realizační tým, Požár a Radek Kováč. Nejlepší by samozřejmě bylo kdyby navždy z Letný zmizel i Kretinsky, ale bohužel je majitel,toužebně však doufám, že se najde v dohledné době kupec,který bude mít ACS také trochu i v srdci, nejen ve vychloubacnyh propagačních materiálech Kretinskýho firem…

 11. Ohto

  3.12.2018 na 7:22

  V pořádku,autor nabušený informacemi. Ale výhra v Karviné mu utekla. :)))

 12. Radim Sochor

  3.12.2018 na 8:15

  Konečně jsem si přečetl kritiku reálně posazenou přesně na součsný stav. Naprosto to sedí. A co z toho plyne ? Že tým pohromadě drží a odvádějí stabilní výkony Češi a Slováci. Ostatní se bez srdce a zodpovědnosti !!!!!!! vezou a je jim jedno, kde po sezoně skončí Sparta a možná i oni sami. Vraťme do týmu naše hráče jen doplněné cizinci a dejme na naši mentalitu. Tam vede podle mě cesta. Jinak Sparta forever!

 13. Jirka

  3.12.2018 na 8:59

  Jsem sparťan tělem i duší a to co se tam teď děje je hnus. Dle mého by měli ve spartě z cizinců zůstat akorát Teteh, Costa, Radakovič. Zbytek bych vyházel. Nechat tam pár našich kluků co už v áčku jsou a doplnit to mladejma že sparťanský líhně. Ty kluci by alespoň za spartu hráli srdcem. A za dva roky by to byla špička naší ligy. Za spartu maj hrát sparťani a né lůza odkudkoliv.

 14. Pavel

  3.12.2018 na 9:38

  Spartě nefandim ale sleduji ligu dost dlouho, i její působení vlastně posledních 35 let, ty soudy o nejúspěšnějším klubu naší historie bych si nechal, protože zrovna už v 80. Letech ji tři tituly mohla a měla vyfouknout bohemka, 90.leta byly jaký byly a Slavia v nich vytezila titul jenom jeden a pak přišly ostatní, takže ono mohlo být těch titulu klidně o deset míň, jinak kretinsky řek že evropská liga nezajímá a chce ligu Mistrů, vzal na to zahraniční hráče i trenéra, a dát tomu jen půl roku je strašně málo, ščasný se ve Spartě svez s rosickým a to bylo všechno, jednu chvíli byl jako trenér rád za most a viktorku Žižkov, nevim jako takovej hle trenér může dělat sportovního manažera někomu, kdo byl v Interu Milán, celkově nám chybí pohled zvenčí a podle toho to taky vypadá, aby se stabilně hrál fotbal na úrovni, a souhlasím s tím, že civic a radakovic na to nemaj, a vzít si do stoperu odkopavace Štětinu taky není nic moc

  • Tommy.

   3.12.2018 na 14:48

   Mohla ale nevifoukla tak co to tady bliješ???

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Slavia slaví titul! Na půdě Baníku uhrála bezbrankovou remízu

Zveřejněno

dne

Karty byly před zápasem rozdány jasně. Pokud Slavie uhraje alespoň remízu na hřišti Baníku, titul bude její. Pokud by zaváhala, vše bude otevřené. Svěřenci Jindřicha Trpišovského však byli od začátku zápasu jednoznačně lepší a nic nenechali náhodě. Sice zápas skončil remízou 0:0, ale i přesto mají sešívaní titul v kapse.

Zdroj: slavia.cz

Zápas začal podle předpokladů. Již v jedenácté minutě se k nebezpečné hlavičce po rohovém kopu probojoval Tomáš Souček, avšak jeho střelecký pokus zlikvidoval skvělým zákrokem Jan Laštůvka.

O minutu později byli diváci ve Vítkovicích svědky další spálené tutovky. Přihrávka Josefa Hušbauera přesně našla Ibrahima Traorého. Jeho střela však letěla pouze nad bránu soupeře.

Ve 45. minutě se hosté dožadovali odpískaní pokutového kopu. Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš penaltu nenařídil, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Peter Olayinka slaví první branku v sešívaném dresu, Zdroj: slavia.cz

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté z Prahy. V 52. minutě si našel v pokutovém území volný prostor Josef Hušbauer. Jeho střela ale letěla pouze do prostoru, kde byl připraven Jan Laštůvka, jenž míč vyrazil na rohový kop.

Druhý poločas moc šancí nenabídl, hrálo se především mezi šestnáctkami. V 87. minutě ale mohl oddálit Nemanja Kuzmanovič radost sešívaných. Jeho střela pod břevno ale letěla pouze na Ondřeje Koláře, který si tak připsal svůj první zákrok v dnešním duelu.

Více se toho už nestalo, a tak po konečném hvizdu Karla Hrubeše propukla v sektoru hostů obrovská radost. Jeho miláčci se totiž stali novými mistry. Před posledním kolem mají sešívaní na druhou Plzeň náskok tří bodů. V jejich prospěch navíc hrají vzájemné zápasy, a tudíž už ji o titul nemůže nic připravit.

Slavia dostane pohár pro vítěze až po posledním kole, v němž vyzve svého úhlavního rivala, tedy Spartu, jež si dnes poradila s Jabloncem. Zápas v Edenu se odehraje příští neděli a začne v 15:00.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Preview: Liberec bude chtít ukončit naděje Plzně na titul, hlavně však stále doufá v Evropu

Zveřejněno

dne

Od

Slovan Liberec čeká další veledůležitý zápas, který jej může při vhodných výsledcích (především těch, ve kterých figuruje Baník Ostrava) přiblížit k evropským pohárům. Plzeň si chce naopak uchovat naději na titul, hraje se o hodně.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Pokud by Slovan uhájil pátou příčku a Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu, bude mít možnost si to rozdat s vítězem skupiny o Evropu o místo zajišťující působení v nich. Je to tak již několikátý zápas roku pro podještědské mužstvo, čehož si je jednoznačně vědomo.

Zdroj: Twitterový účet FC Slovan Liberec

„Je to houževnaté mužstvo, které trápí favority. Doma je Liberec hodně silný, naposledy jsme tam se štěstím remizovali 1:1, určitě nás čeká velmi těžké utkání,“ vyjádřil se David Limberský.

„Liberec podle mého názoru patří do té ligové špičky. My máme víceméně jistotu druhého místa, Liberec bude chtít hrát doma aktivně a vyhrát. Myslím si, že oba týmy budou spíše preferovat ofenzivu než defenzivu,“ poznamenal Pavel Vrba.

Poslední zápas oba týmy vyhráli, Slovan na půdě ostravského Baníku 1:0, Plzeň doma rozstřílela Spartu 4:0. Liberci se na Plzeň dlouhodobě poměrně daří, bilance vzájemných zápasů hovoří mírně pro něj – 16 výher, 13 remíz, 15 proher. Naposledy U Nisy remizovaly soupeři 1:1, bude dnes k vidění výsledek jiný?

Tip na sázení | Počet branek 2,5 over v kurzu 2,16

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Preview: Jablonec přijede na Letnou, kde se pokusí obrat o body Spartu

Zveřejněno

dne

Dnes jsou na programu 34. kola Fortuna ligy všechny tři zápasy skupiny o titul. Jedním z nich bude zápas mezi Spartou a Jabloncem, kde v podstatě o nic nepůjde. Favoritem zápasu budou domácí. 

Zdroj: fkjablonec.cz

Sparta Praha

Sparta se po 33. kole nachází na třetí pozici se ziskem 63 bodů. Na druhou Plzeň má manko již jedenácti bodů a její dnešní soupeř, tedy Jablonec, za ní zaostává o devět bodů. Do konce Fortuna ligy zbývají už pouze dva zápasy, takže Sparta má své třetí místo už jisté.

Na Letné získala Sparta 39 bodů. V posledním domácím zápase si svěřenci Michala Horňáka poradili s Libercem nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Gólově se prosadil stoper Costa.

Nejlepším střelcem týmu je Guélor Kanga a Benjamin Tetteh. Oba si na své konto připsali jedenáct gólů. Nad dnešním startem Kangy však visí velký otazník, protože v nadstavbě ještě nebyl v základní sestavě.

Zdroj: sparta.cz

Jablonec

Jablonec se nachází ve stejné situaci, jako jeho dnešní soupeř. Svěřenci Petra Rady už totiž mají jisté čtvrté místo. Jak už jsme zmiňovali, na Spartu ztrácejí devět bodů a před pátým Libercem má náskok osmi bodů.

Na venkovních hřištích se Jablonci příliš nedaří. Získal zde totiž pouze devatenáct bodů. V nadstavbě odehrál již dvě venkovní utkání (na půdě Slavie a Plzně) a nezískal zde ani jeden bod.

Pro obranu Sparty bude největší hrozbou devětadvacetiletý útočník Martin Doležal, který v letošní sezóně vstřelil již patnáct gólů, což je z českých hráčů nejvíce.

Favoritem dnešního zápasu, jenž začne v 15:00 a živě bude na stanici O2 TV Fotbal, budou domácí hráči. Důkazem toho je také fakt, že v posledních čtyřech vzájemných zápasech Jablonec Spartu neporazil. Ve třech případech jí dokonce nedal ani gól.

Tip Ruik Football: Sparta vyhraje, ale dostane gól v kurzu: 4,04

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019