Spojte se s námi

Fortuna liga

Zápas se Slováckem je posledním hřebíkem do Ščasného rakve. Odejde už z klubu nadobro?

Zveřejněno

dne

Spartě zápas se Slováckem hrubě nevyšel. Jde již o čtvrtý venkovní zápas v řadě, ve kterém tým z Letné nebodoval. Sparťanští fanoušci tak vyčkávají na zimní přestávku a doufají, že se v týmu něco změní. Prozatím ale budou poslouchat narážky svých kolegů či spolužáků. Uvědomí si trenér Ščasný, že není tím správným na jakoukoliv pozici na Spartě?

Zdroj: sparta.cz

Stále ta samá písnička. Pozorujeme zápasy svých soupeřů s nadějí, že ztratí nějaké body a náš oblíbený klub se přiblíží k titulu. Místo toho Spartě ujíždí vlak. Slavie hraje pohledný fotbal a body ztrácí výjimečně. Novodobý rival z Plzně po herní stránce nevypadá příliš zdravě, ovšem výsledkově to není až tak špatné.

A pak je tu Sparta. Dlouhodobě jsme sázeli na domácí zápasy, ovšem tentokrát jsme ztratili body i na Letné s Jabloncem. Každé venkovní utkání věřím v dobrý výkon a plný bodový zisk. Věřil jsem i tentokrát a šeredně jsem se zmýlil.

Od začátku utkání byl lepší tým z Uherského Hradiště. Sparta dostala v podstatě zadarmo k dispozici penaltu, kterou Kanga neproměnil. Vzhledem k tomu, že tento gabonský záložník zatím veškeré penalty kopal s přehledem, tuto bych mu nevyčítal.

Nechápu ale, proč když se dostaneme do vedení a snažíme se utkání dohrát, tak se nechá zbytečně vyloučit za jednoznačný loket. Kanga je dlouhodobě nedisciplinovaný a na podzim pravděpodobně dohrál. Vzhledem k tomu, že dostane minimálně 2 zápasy stopku, a ve třech utkáních chyběl za žluté karty, dostáváme se na pět zápasů kvůli karetním trestům.

Kanga tak obdrží zcela jistě vysokou pokutu od klubu. Ovšem druhá červená karta v zápase pro Civiće? Nemyslím si, že to měl rozhodčí řešit tímto způsobem. Kuchta viditelně simuloval, což si mohl ověřit u videa, na které se díval. Oba dva měli obdržet žlutou kartu. Ovšem místo toho šla Sparta do devíti hráčů a ještě k tomu proti ní Slovácko kopalo penaltu.

Po proměněné penaltě ale k přesvědčení všech na stadionu na druhé straně měla výhodu pokutového kopu i Sparta. Po menším střetu s obráncem upadl Costa. Rozhodčí neváhal a penaltu odpískal. Šel se ještě podívat na video, s jehož pomocí penaltu potvrdil. Ale proč? Bylo zcela viditelné, že Costa podklouzl a hráč na něm měl pouze mírně položenou ruku.

Na co je v českém fotbale video, když rozhodčí během zápasu s jeho pomocí zcela zničí utkání? Na penaltový puntík si míč postavil Ristić, který poslal míč na tribunu. Nechápu, jak je možné, že v klubu jako je Sparta se hráči bojí jít na penaltu a tak ji nechají hráči, který nehrál půl roku a do zápasu nastoupil před pár minutami.

Jak bych hodnotil výkony jednotlivých hráčů? Pozitivně hodnotím pouze Heču, který za Spartu v ligovém zápase debutoval. Nita na mě v posledních zápasech neudělal dobrý dojem a tak jsem tuto změnu uvítal. Heča také celé utkání Spartu držel a zachránil jí od vyšší porážky.

Celá obrana na mě dlouhodobě nedělá dobrý dojem. Chipciu nedokáže navázat na reprezentační formu, dle statistik nejlepší stoper ligy Radaković nepůsobí jistě a dělá zbytečné hrubky. Costovi pozice stopera víceméně sedí, Civić až na toto utkání předváděl stabilní výkony. Nicolae Stanciu je samostatnou kapitolou. Hráč, kterého fanoušci milují, se trápí a jeho výkony od té doby, co se začalo spekulovat o jeho přestupu značně uvadají.

Martin Frýdek je tuto sezonu stálicí, na tomto postu je ve většině utkáních jedním z nejlepších na hřišti. O Kangovi jsem se již zmiňoval, kvůli jeho chování se nemůže divit, že nepřirostl většině fanouškům k srdci. Jedním z největších omylů v sestavě Sparty je ale Plavšić. Hráč, u kterého jsem minulý podzim nechápal proč nenastupuje a o rok později nechápu proč nastupuje.

Dnes sice nebyl nejhorší na hřišti, dlouhodobě ale není pro soupeřovy obrany nebezpečný. Jeho nejhorší vlastností je ale simulování. Jeho teatrální pády mu nepískal ani rozhodčí. Potom není divu, že se nám fanoušci soupeřů smějí.

Útočná dvojice působí poměrně dobře, ovšem když nedávají branky, tak není možné je vychvalovat. Sparta potřebuje nutně posílit. A to nejen hráčsky, ale také ve vedení. Na trenérském postu sedí alibista, který dokáže říci proč Sparta hraje špatně, ale v dalším utkání všem divákům dokáže, že může být hůře.

V zimě tak Spartu čekají velké změny. Není přeci možné, aby parta Křetínského kamarádíčků zcela zničila historicky nejlepším tým Česka.

Reklama
25 komentářů

25 Comments

 1. Brychta Jaroslav

  2.12.2018 na 14:46

  Zase ve Spartě vědí KDO za to může,že Sparta neboduje ! Trenér Ščasný špatně za hráče hraje,běhá,přihrává a kope ? Hráči jenom berou za trenéra peníze ? V tom je ten PES zakopaný ?

 2. inteligentní člověk

  2.12.2018 na 15:15

  Článek plných pravopisných chyb, ale psán realisticky, což cením. Alespoň jsou si sparťané vědomi špatných výkonů jejich týmu, teď už zapracovat jenom na tom vzdělání…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:48

   Za prvé, článek rozhodně není plný pravopisných chyb. Takže tvůj subjektivní pocit není relevantní k tomu, aby jsi někomu doporučoval zapracovat na vzdělání. I ty děláš jistě občas pravopisné chyby, inteligentní člověče. Na základě toho, že jsi schopný napsat gramaticky špatně větu “Článek plných pravopisných chyb”, bys na svém vzdělání měl zapracovat především ty, než začneš někomu takovou věc doporučovat. Vypadáš potom dost hloupě a ne jako (rádo by) “inteligentní člověk”, jak se zde profiluješ.
   Hezký den.

 3. Luboš

  2.12.2018 na 15:33

  Co takto hráči.Nezahraješ pár zápasů jdeš do nižší soutěže za pár šušnů.Tady je to naopak.Hlavně že maj kokrhel a tetování.

 4. Jiří Králík

  2.12.2018 na 15:48

  Je mi 66 let, od mládí jsem fanoušek pražské Sparty a o dění ve Spartě se zajímám.Řadu zápasů jsem za ta léta viděl ” naživo”. I když jsem nikdy závodně fotbal nehrál a nejsem studovaný fotbalový trenér či fotbalový funkcionář vím, že dnešní fotbal je především obchod a peníze. Trocha zdravého selského rozumu mi, myslím, zůstala a tomu co se za posledních několik let ve Spartě děje tomu vůbec nerozumím ( nákupy hráčů, angažování trenérů atd. ). Asi jsem opravdu fotbalový analfabet.
  Hlavně v poslední době se začínám za Spartu stydět. Takový klub s takovou tradicí. Myslím si, že
  dokud bude Spartu vlastnit pan Křetínský a parta jeho oblíbenců budu se stydět čím dál tím víc.

  • josef

   2.12.2018 na 16:41

   Amatéři a hlavně frajírci ve vedení mužstva, no a majitel sice dává peníze, ale jinak fotbalový hňup.

  • Jan Novak

   3.12.2018 na 17:27

   Když jim to těch 10 tis. Fanoušku co tam stále chodí trpí místo aby buraceli již od léta 2018 ŠČASNÝ KOVÁČ VEN !!!

  • Jiří

   4.12.2018 na 18:53

   Pan Králík má pravdu,fotbalu zvlášť vládnou peníze a neumětelové je mají,to platí i o Křetínském,který roky Spartu s kamarády ničí.Jsem Sparťan od 7 let ale tohle nepamatuji,i když mě bude 77.Nákupy ojetých cizinců tomu dali trnovou korunu a měli by začít raději hrát naši kluci z dorostu,aspoň by se vykopali a naučili!!

 5. Vlasta

  2.12.2018 na 17:26

  Když nejsou hráči schopní dát gól ani z penalty, tak to asi nebude chyba trenéra…

  • Satan Claus

   2.12.2018 na 17:51

   Je chybou trenéra, že je to nenaučil. On je zodpovědný za výkony hráčů. Trenér určuje taktiku a přípravu na soupeře. Ty si myslíš, že to ve fotbale chodí tak, že trenér jenom vybere sestavu, řekne hráčům “Hrajte fotbal” a sedne si na lavičku a žvejká žvejkačku? :_D

   • Michael Pastva

    2.12.2018 na 18:15

    Někdy to tak vypadá 😀

    • Jakub Lebloch

     2.12.2018 na 21:09

     Je strašně super něco kritizovat, dělat si z trenéra srandu, ale nepřinést řešení. Říct “Plavšič do základu nepatří” rozhodně není únik z problému… Ještě lepší je vyhazovat Ščasného i z pozice sportovního ředitele, když se posily pod ním víceméně uchytily.

   • bogan_tp

    4.12.2018 na 16:53

    Snad mě nechceš tvrdit, že ligového fotbalistu má trenér učit kopat penalty? To si děláš kozy.

 6. Satan Claus

  2.12.2018 na 18:01

  Článek, pod který bych se podepsal. Přesně vystihnuto. Sice Ristič nějakou dobu nehrál, ale jít na penaltu a ani netrefit bránu? A u Plavšiče, ten nezvládal tempo české ligy od začátku svého působení. Nemá ve Spartě co dělat už od začátku svého působení a měl odejít se Stramaccionim.
  Kanga nemá žádnou disciplínu a ani po tak dlouhém čase ve Spartě, se jí nenaučil. Jsem taky přesvědčený, že po Vánocích si sbalí svých 5 afrických fíků a potáhne s Plavšičem. Civič se mi nelíbí po stránce chování. Hraje si na druhého Řepku, provokuje protihráče a dělá konflikty. Takového hráče Sparta nepotřebuje. A taky je to jen sprostý nakopávač. Žádná klička, žádné obehrání. Pryč. Radakovič měl formu, když měla formu Olomouc. Ted je naprosto průměrný, možná podprůměrný. Chipcu průměr na českou ligu. Na Spartu dost málo. A závěrem je profesionální vymlouvač Ščasný. Jako ředitel kecal do práce trenérům a ted je vidět, že sám takovou práci nezvládá. Je rakovinou Sparty. A výmluvy typu “chyběl nám Kanga”, který dal v lize pár branek, víc sedí na tribuně, než běhá po hřišti, ztrácí míče a vyžívá se v konfliktech, vážně není tahounem Sparty a tím Ščasný podtrhuje svoji neschopnost.
  Už ve Spartě nechci po Vánocích vidět ani jednoho z těchto hráčů v čele se Ščasným.

  • chachek

   2.12.2018 na 19:29

   Hele Santo, s tímhle teda s tebou nesouhlasím. Kanga i Ščasný jsou v pohodě, poslední léta se nepodařilo Spartu srovnat více trenérům, takže v tom to asi nebude, a Kanga jediný vyčnívá, ať už jakkoli, herně určitě, a čeří vodu na hřišti. Závada je úplně jinde. Lehké je označit dva, jako viníky, to už bylo kolikrát teď ve Spartě, a furt se nic nezměnilo. Průser je jinde…….

  • chachek

   2.12.2018 na 19:33

   Si mimo, Santo.

 7. ZDENĚK

  2.12.2018 na 20:01

  Z JAKÉHOKOLI DOBRÉHO HRÁČE SE NA LETNÉ STANE PODPRŮMĚRNÝ NAKOPÁVAČ,TEDA POKUD SE DO MÍČE TREFÍ

 8. Bilingr

  2.12.2018 na 21:33

  Nejsem sice sparťan, takže moje názory budou asi mírně zkreslené, ale jsem si jistý, že trenér Ščasný je neštěstím pro Spartu. Když po jednom utkání řekne, že mu chyběl Kanga a proto nebyl výkon optimální a v následujícím utkání právě tento hráč “zapříčiní” porážku Sparty nemohu si myslet nic jiného, než že tento pán, ač sám výtečný fotbalista, je coby trenér naprosto nepoužitelný. A myslím, že není použitelný ani jako sportovní ředitel, nebo na jakémkoliv místě, kde může mluvit do hry mužstva. Naproti tomu si myslím, že Kanga je výjimečně dobrý hráč a v “rukou” dobrého trenéra může být ozdobou nejen naší ligy. Zarážející ale je, že v poslední době (několik sezon), ať za Spartu hraje kdokoliv, je pohled na její hru tristní a to i přesto, že kádr Sparty je zdaleka nejdražší v lize a to je opravdu velmi zvláštní. Obávám se, že tento trend započal právě příchodem pana Ščasného, resp. pana Hřebíka na místo trenéra.

 9. Jaroslav

  2.12.2018 na 22:42

  Dokud si pan Křetínský neuvědomí,že je Sparta český klub,ve kterém by měli hrál hráči,jejichž srdce bije za Spartu a ne jen pro peníze,tak ty výsledky budou dost mizerné.

 10. Václav Kellner

  3.12.2018 na 1:10

  Absolutní souhlas!!! Jen bych ještě dodal že kromě Ščasnýho musí navždy odtahnout z Letný také Kotalík, D. Svoboda, Hřebík, Kasík, celý realizační tým, Požár a Radek Kováč. Nejlepší by samozřejmě bylo kdyby navždy z Letný zmizel i Kretinsky, ale bohužel je majitel,toužebně však doufám, že se najde v dohledné době kupec,který bude mít ACS také trochu i v srdci, nejen ve vychloubacnyh propagačních materiálech Kretinskýho firem…

 11. Ohto

  3.12.2018 na 7:22

  V pořádku,autor nabušený informacemi. Ale výhra v Karviné mu utekla. :)))

 12. Radim Sochor

  3.12.2018 na 8:15

  Konečně jsem si přečetl kritiku reálně posazenou přesně na součsný stav. Naprosto to sedí. A co z toho plyne ? Že tým pohromadě drží a odvádějí stabilní výkony Češi a Slováci. Ostatní se bez srdce a zodpovědnosti !!!!!!! vezou a je jim jedno, kde po sezoně skončí Sparta a možná i oni sami. Vraťme do týmu naše hráče jen doplněné cizinci a dejme na naši mentalitu. Tam vede podle mě cesta. Jinak Sparta forever!

 13. Jirka

  3.12.2018 na 8:59

  Jsem sparťan tělem i duší a to co se tam teď děje je hnus. Dle mého by měli ve spartě z cizinců zůstat akorát Teteh, Costa, Radakovič. Zbytek bych vyházel. Nechat tam pár našich kluků co už v áčku jsou a doplnit to mladejma že sparťanský líhně. Ty kluci by alespoň za spartu hráli srdcem. A za dva roky by to byla špička naší ligy. Za spartu maj hrát sparťani a né lůza odkudkoliv.

 14. Pavel

  3.12.2018 na 9:38

  Spartě nefandim ale sleduji ligu dost dlouho, i její působení vlastně posledních 35 let, ty soudy o nejúspěšnějším klubu naší historie bych si nechal, protože zrovna už v 80. Letech ji tři tituly mohla a měla vyfouknout bohemka, 90.leta byly jaký byly a Slavia v nich vytezila titul jenom jeden a pak přišly ostatní, takže ono mohlo být těch titulu klidně o deset míň, jinak kretinsky řek že evropská liga nezajímá a chce ligu Mistrů, vzal na to zahraniční hráče i trenéra, a dát tomu jen půl roku je strašně málo, ščasný se ve Spartě svez s rosickým a to bylo všechno, jednu chvíli byl jako trenér rád za most a viktorku Žižkov, nevim jako takovej hle trenér může dělat sportovního manažera někomu, kdo byl v Interu Milán, celkově nám chybí pohled zvenčí a podle toho to taky vypadá, aby se stabilně hrál fotbal na úrovni, a souhlasím s tím, že civic a radakovic na to nemaj, a vzít si do stoperu odkopavace Štětinu taky není nic moc

  • Tommy.

   3.12.2018 na 14:48

   Mohla ale nevifoukla tak co to tady bliješ???

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fortuna liga

Další Komličenkův gól nestačil, 3 body zůstaly v Opavě

Zveřejněno

dne

Opavští v posledním zápase podzimu, který odehráli v preferovaném domácím bouřlivém prostředí, chtěli přidat další tři body k již dvaceti získaným. To Mladá Boleslav chtěla reagovat na prohru 2:3, kterou si přivezla z posledního zápasu na Slavii.

Zdroj: www.sfc.cz

Jelikož se utkávali sousedé z tabulky, dal se očekávat vyrovnaný boj, který budou rozhodovat maličkosti a detaily. Opavští chtěli odčinit porážku 1:6, kterou jim Boleslav uštědřila na svém stadionu. Vlažný výkon si nemohou dovolit ani kvůli vášnivým fanouškům, kteří za nimi stojí v časech dobrých i zlých. Radost jim udělal jejich tým hned na začátku, když síť za Šedou rozvlnil Smola po přiťuknutí tvůrce většiny akcí domácích Kuzmanoviče. Smola se tak trefil potřetí z posledních pěti zápasů. 4. minuta – 1:0.

I ve zbytku prvního poločasu si většinu nebezpečných akcí vytvořil slezský tým, postupně ohrožovali Šedu Kayamba, Řezníček či Simerský. Na druhé straně Fendricha trápila zima, neboť do akce se příliš nedostal.

Po pauze se probudil boleslavský střelecký fantom Komličenko, nejlepší střelec soutěže se sedmnácti proměněnými šancemi. Po šancích, kdy nejprve hlavičkoval nad a následně střílel po brejku vedle, si však ještě další branku nepřipsal. Ba naopak – skóre se měnilo na straně druhé. Role si tentokrát hlavní aktéři první gólové situace vyměnili. Centrovaný míč z levé strany sklepl Smola svému parťákovi a Kuzmanovič nechytatelnou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě a míč skončil v šibenici. 62. minuta – 2:0.

Až čtvrt hodiny před koncem se Komličenkovi zadařilo. Unikl obraně, tváří v tvář brankáři Fendrichovi nezaváhal a dloubáčkem míč přenesl přes jeho pod nohy padající tělo – 2:1. Pro ruského útočníka to byl již 18. gól v sezóně!

Víc se toho již neudálo, Zavadilův přímý kop za brankovou čárou neskončil. Mrzet ho to však nemuselo, o 3 body domácí nepřišli a končí polovinu soutěže výhrou.

Ivan Kopecký hodnotil: „Bylo to těžké utkání, byli jsme si vědomi toho, že v případě vítězství se můžeme v tabulce posunout výše. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Soupeř těžil ze standardních situací a centrovaných míčů na Komličenka, toho se nám ale dařilo pokrývat. Škoda, že jsme nevyužili možnosti, které měli v prvním poločase Kayamba, Řezníček nebo Simerský. Řekli jsme si, že ve druhém poločase budeme hrát aktivně, ale byla to Boleslav, která měla převahu. Sbírala odražené balony, které chodily na Komličenka. Hosté šli do rizika, gól je nakopl, naštěstí jsme to zvládli za tři body.”

Jozef Weber byl prohrou zklamaný: „Podzim pro nás nekončí dobře. Domácí vyhráli zaslouženě. Hlavně v prvním poločase nás na těžkém terénu předčili v agresivitě, lépe se přizpůsobili terénu. Po dlouhé době jsem měl o přestávce důraznější pohovor v kabině. Po přestávce to bylo z naší strany lepší. Bohužel se ukázalo staré pravidlo nedáš – dostaneš. Po šanci Komličenka jsme inkasovali z protiútoku druhou branku. Vypracovali jsme si převahu, ale více než snížit se nám nepodařilo. Džafiče jsem v poločase střídal proto, že mu chyběla agresivita. Matějovský do naší hry vnesl větší kvalitu.”

 

SFC Opava 2:1 FK Mladá Boleslav

Branky: 4. Smola, 62. Kuzmanovič – 75. Komličenko

Rozhodčí: Orel – Pochylý, M. Novák

ŽK: Svozil, Hrabina, Simerský, Smola – Hůlka, Komličenko, Mareš, Chaluš

Diváci: 3046

 

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jan Řezníček, Zapalač – Kuzmanović (82. Janetzký) – Smola (89. Juřena)

Ml. Boleslav: Šeda – Pauschek (73. Dan. Novák), Hůlka, Chaluš, Mareš – Přikryl, Hubínek, Takács, Ladra – Džafić (31. Matějovský) – Komličenko

 

Zdroj zápasových dat: http://www.fortunaliga.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Slovácko si pod Svědíkem připisuje další výhru, Duklu z posledního místa nepustilo

Zveřejněno

dne

Jestli nějaký tým nemá pražská Dukla v oblibě, je to dozajista Slovácko, vždyť proti němu před dnešním kláním nebodovala celkem desetkrát v řadě. Tuto sérii si dneska chtěli hosté cestující na Moravu rozhodně zlepšit, avšak předčasný dárek svému kouči Skuhravému bohužel nedali.

zdroj: www.fcslovacko.cz

Kdo bude mít v utkání navrch, bylo jasné hned od úvodního hvizdu. Slovácko si ihned vytvořilo územní převahu, hostující hráče přehrávali, hýřili aktivitou a projevovalo se u nich vyšší sebevědomí, které nabrali po přeci jen lepších výsledcích. První příležitost si vytvořil Navrátil, když svým projektilem po deseti minutách hry těsně minul branku. Tribuny se radovaly až o dvě minuty později. Akce vedená po levé straně hřiště vyústila ke stažení většiny hráčů k Divíškovi, na nějž se soustředil přespříliš i brankář Rada. Divíšek však chytrým způsobem poslal na druhou stranu vápna oblouček, který přeletěl všechny zúčastněné z Dukly a který z naprosté blízkosti uklidil za brankovou čáru Zajíc – 1:0.

Dukla se snažila co nejdříve reagovat, nicméně působila o něco těžkopádněji než její soupeř z Uherského Hradiště. Breda svou první střelou na branku Trmala pouze testoval svá měřidla, následně se událo několik závarů po rozích Dukly. Do konce první poloviny a několika (náznacích) šancí se již skóre neměnilo.

Trenér Dukly Skuhravý se o přestávce snažil své borce nabudit k lepšímu výkonu, provedl i dvě změny v sestavě, což se po 45. odehraných minutách moc nevídá – na hřiště šli Krunert a Kott namísto Bredy a Bilovského. Ani tyto změny však gól nepřinesli, byť Dukla začala působit jistěji a její hra se zlepšila.

V 67. minutě bylo Slovácko blízko ke vstřelení druhého gólu, kdy se jim téměř podařilo proměnit šanci po závaru v Radově brankovišti. Než byla hra přerušena kvůli nízké viditelnosti způsobené pyrotechnikou v hledišti, Dukla se ještě dostala k poslednímu vzepětí, ale nebylo jí to nic platné. V nastavení druhého poločasu se hosté ještě zlobili na rozhodčího, když volali pro zapískání penalty pro kontakt Divíška s Brandnerem, píšťalka rozhodčího však zůstala potichu. Slovácko tak zvítězilo 1:0 a potěšilo své fanoušky před blížícími se Vánocemi.

Kouč Svědík zhodnotil zápas následovně: „První poločas z naší strany byl opravdu dobrý, povedl se nám úvod, dali jsme rychle gól a hráli jsme tak, jak jsem si představoval, tedy agresivně, se zisky míčů a efektivně jsme využívali míče k rozvíjení akcí. Bylo jich hodně, ale stále nás trápí finální fáze, jsme prostě nedůrazní v koncovce. Ve druhé půli na nás dolehla důležitost utkání, pustili jsme Duklu do hry, obraz byl vyrovnanější. Soustředili jsme se na udržení výsledku, což je pro nás nesmírně důležité.”

Svědíkův trenérský protějšek z lavičky Dukly Skuhravý viděl výkon mužstev takto: „Byla to zasloužená prohra. To, co jsme předvedli v prvním poločase, nemělo s ligovým fotbalem nic společného. Po změně stran jsme se trochu zvedli zařazením dvou mladých hráčů, ale dlouhodobě se potýkáme se střeleckou impotencí. Bez vstřeleného gólu se nedá uspět. Pro nás bude důležité učinit na jaře takové kroky, abychom byli konkurenceschopní. Pokud se má Dukla v nejvyšší soutěži zachránit, tak bude potřebovat posílit. Musí se změnit charakter týmu. Máme šikovné hráče, ale chybí mu válečnické srdce. Mužstvo není v tomto směru dobře poskládané.”

 

1. FC Slovácko 1:0 FK Dukla Praha

Branka: 12. Zajíc.
Rozhodčí: Franěk – Fišer, Kožár

ŽK: Navrátil, Šimko, Kalabiška – Bezpalec, Ďurica
Diváci: 3112

Slovácko: Trmal – Šimko, Hofmann, Krejčí, Divíšek – Navrátil, Daníček, Havlík – Janošek (78. Hellebrand), Kalabiška (86. M. Kadlec) – Zajíc (64. Kuchta)

Dukla: Rada – Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček – Bezpalec, Miloševič – Brandner, Breda (46. Krunert), Bilovský (46. Kott) – Podaný

 

Zdroj zápasových dat: http://www.fortunaliga.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta nedokázala zvítězit ani v posledním utkání a přezimuje tak na pátém místě

Zveřejněno

dne

Pražská Sparta potěšila své odpůrce v dalším zápase. S Příbramí se dostala do vedení, nicméně po chybě brankáře Heči srovnal středočeský tým krok. Letenští tak zakončí podzimní část ligy na pátem místě, domácí na dvanácté pozici mají na sestupové pozice pět bodů k dobru.

Zdroj: sparta.cz

Začátek utkání přerušili sparťanští fanoušci. Nespokojenost s vedením projevili nejen pokřiky, ale také vhazováním světlic na hrací plochu. Utkání tak muselo být na pět minut přerušeno. Jakmile se opět začalo hrát, Rezek našel parádním pasem Voltra, který sice dokázal míč procedit skrz brankáře Heču, nicméně podle rozhodčího s faulem.

Na druhé straně mohl svůj tým poslat do vedení Pulkrab, ovšem jeho hlavičku dokázal z brankové čáry vyrazit obránce. Ve 31. minutě se už ale sparťané radovali. Po pasu Vukadinoviče dokázal míč perfektně nasměrovat Benjamin Tetteh, který poslal svůj tým do vedení.

Zvýšit vedení Sparty mohl o pět minut později Frýdek, který ale z nadějné situace pálil nad branku. Ze stejné situace pálil nepřesně i Wiesner. Příbram ale dokázala stav zápasu vyrovnat. Po přímém kopu Rezka si nešťastně míč do vlastní branky srazil brankář Heča a stanovil tak poločasový výsledek na 1:1.

Druhý poločas začal být pro oko diváka zajímavý až od 80. minuty. Costa si z kraje vápna nachystal míč a technickou střelou těsně minul branku. Na druhé straně po zajímavém signálu střílel osamocený Mingazov, který trefil tyč sparťanské branky.

Poté se pokoušel hlavou vstřelit branku i Pulkrab, brankář Příbrami Kočí ale svůj tým podržel. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Sestavy:

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Tregler, Kodr, Antwi – Mingazov (90+1. Průcha), Keita, Soldát, Jan Rezek – Fantiš (C) (85. Nitrianský), Voltr

AC Sparta Praha: Heča – Wiesner (78. Zahustel), Radaković, Štetina, Costa – Chipciu, Sáček, M. Frýdek (C), V. Vukadinović (83. Hložek) – Tetteh (62. Drchal), Pulkrab

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené