Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Zápas s Anglií se neobešel bez výtržností v ulicích, policie zadržela 31 osob

Publikováno

dne

Třicet jedna osob zadržely pořádkové jednotky PČR ve večerních hodinách v pražských ulicích v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi Českou republikou a Anglií.

Téměř čtyři tisícovky anglických fanoušků si zakoupilo vstupenku na páteční večerní utkání, celkový počet příznivců Albionu byl však vyšší, mnoho jich zůstávalo v hospodách a barech.

Kolem sedmé hodiny večerní se odehrál střet PČR a fanoušků Anglie, kteří se nejspíše přesouvali na zápas do Edenu. Jako zábavu si však zvolili házení skleněných lahví na členy pořádkových jednotek, za což se jim dostalo zákroku vedoucího k omezení na svobodě – někteří z aktérů tohoto činu byli zadrženi.

„Policisté zakročují v centru Prahy ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Několik osob bylo zajištěno,“ uvedl krátce po 19. hodině mluvčí policie Jan Daněk.

Později sdělil konečnou bilanci pátečního večera – 31 zadržených osob, z toho 14 cizinců.

Na udržení pořádku se podílelo kromě českých policejních složek i 11 kolegů z Anglie.

Naštěstí se nepotvrdily katastrofické predikce, že by snad v Praze mělo dojít k válce fotbalových rowdies jako například před rokem, kdy bylo v Amsterdamu zadrženo přes 100 těchto „fanoušků“.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.